Cikanie vonku. Ako to riešiť v zime?

katyl
15. sep 2010

Ahojte! Neviem, ci je to dobry nazov prispevku, ale nic lepsie som nenasla. Moj syn 22 mesacny sa pocas leta naucil pytat a cikame krasne do nocnika. Ja ho uz ani neponukam cikat, ani ho nedavam sama od seba, on sa vie krasne pytat sam. Nosime slipky a je pysny, ze ich ma suche. Ale pyta sa dost casto, ked vela pije, aj kazdych 30 minut niekedy. DOma je to super, vypyta sa a ideme na nocnik. Vonku v lete som ho davala cikat na travu, cikal nie po stojacky, ale si cupne, alebo ho podrzim. Ale teraz, ked zacina byt zima, prsi atd, mi to pride problematicke, v zime vonku ho tak casto vyzliekat....ako ste to riesili vy? Mate nejake tipy a triky? 🙂 chodili ste na wc do kaviarni v meste, alebo ste cikali na travicku??

lenja123
16. sep 2010

Dcéra má už 5 rokov a riešime to stále - cikáme na trávu, zima nám nevadí, zvládame aj mínusové teploty s vetrom 😉 . Veď je to len chvíľočka. Na tie verejné WC (v rôznych obchodných domoch, reštikách) sa snažím veľmi nechodiť, lebo tá hygiena 😝 - aj ked malá si už sama hovorí, ked tam občas zájdeme - ničoho sa nedotýkať!

dara76
16. sep 2010

Zachod nie je vzdy poruke a male dieta nevydrzi dlho zadrziavat, tak treba ist na travicku. Moj syn sa tiez este kludne vonku vycika, pomaly hocikde 😀 a to uz ma 6 rokov. Samozrejme v meste sa to snazime riesit na WC ale ked nie je nic po ruke, tak strom alebo travicka to isti - zima nezima. 😀

traktor
16. sep 2010

aj u nas tak bolo a a aj je..ak nestihneme alebo nenajdeme WC tak ku stromu, na travu a podme....nic, na tom nevidim, su to deti a ked musis tak musis 😉 ...ak je poblizku restika, cukraren, obchodny dom, tak tam...nie vsade je skaredo, uz vieme, kde je cisto...maju tam tetu co sa o to postara, tak nevidim problem ...

andika10
16. sep 2010

aj podla mňa na trávu, k stromu, robia to niekedy aj dospelí a nehambia sa za to 🙂 tak prečo nie deti, a za tu chvylku neprechladne. Ja som učim syna vonku postojačky, tak sa teší keď polievame travu alebo strom 🙂 ale malá mi nechce vonku len na nočník

katyl
autor
16. sep 2010

Ja som sa hlavne bala tej zimy, toho neustaleho vyzliekania... 😉 ale zrejme za tu chvilku fakt nic nehrozi. nejake hanbenie ma vobec nenapadlo, ved to je normalne, cele leto sme tak cikali. Len teraz do toho tie nohavice na traky a bundy na to....musim asi hlavne kupit nohavice bez trakov, do pasa.. 🙂

zuza.m
16. sep 2010

no určite treba kupit nohavice a zvlašt budničku a nie zimny overal to by bolo asi väčšie riziko po každe ho vyzliect aj zvrchu ked je dieta aj trocha spotene alebo tak.ale myslim že ked len pipika a ritku vyzlečeš že to nebude takyproblem..aj my to tak budeme robit ale dost sa obavammojich studenych ruk ked ho budem chytat s takymi ladovkami na teplom teličku že mu aj pišat prestane chcet. 😅 .a mymusimelen na travičku lebo byvamena dedine a wc tu nieje len tak na každom kroku...

katecameron
17. sep 2010

jasne ze na travicku chlapci to maju lepsie vytasi nastroj a cura ani zadok nemusi byt holy proste len cikacik 😅 v zime pod kombinezu som davala plienku aj 3rocnemu nielen koli cikaniu ale hlavne aby mu zima na ritulu nebola ked si aj na zem sadol

pimpa
17. sep 2010

my mame zatial cestovny nocnik, kedze byvame v meste a travicky je pomenej, je to 2v 1 aj spolu s redukciou na WC. Kupila som to na verunka.sk. Da sa poskladat do kabelky a dovnutra sa dava obycajny sacok, aky maju aj v potravinach na rozky. 😅

katyl
autor
23. sep 2010

pimpa, ten je super, dakujem za tip. Aj my byvame v centre mesta a travicka je len obcas, na kusockoch pri stromoch.