Čistenie upokojovacích cumlíkov. Ako na to?

tomzuzka
12. mar 2009

Milé mamičky, chcem sa opýtať, ako čistíte upokojovacie cumlíky/ak ich používajú vaše bábatká/. my sme už vyskúšali niekoľko druhov/značiek/ cumlíkov a vždy sa to vnútro cumlíka zanesie takou usadeninou, že mi je z toho zle. a je to tam, aj keď cumlík vyváram. neviete, či existujú cumlíky, ktoré sa dajú rozobrať a poriadne vyčistiť? lebo do tých, čo sme doteraz mali sa vždy pri umývaní a vyváraní dostane voda a tá tam robí také škvrny, asi vodný kameň či čo. zatiaľ sme to riešili tak, že vždy, keď sa mi už cumlík "nepáči" tak kúpime nový 😠
ďakujem za rady 🙂

asitka
12. mar 2009

tomzuzka..neviem si dostatočne predstavit rozoberací cumlík...šak by sa kludne mohlo stat...že sa to uvolní a malé sa ti začne dusit tým gumenným cumlom....a ked to vyváraš...tak sa ti tam dostane len prevarená voda...a tá to prečistí...to, že to nie je priezračné...nie je podla mna nič vážne...je to len tvoj pocit perfekcionizmu 😀 😀 😀 nie som iná...ale toto fakt neriešim 😀

saska.t
12. mar 2009

tomzuzka je to normalne ci vyvaras dudle alebo ich strcis do sterilizatora alebo oblejes vriacou vodou vzdy sa tam ten vodny kamen usadi a rozoberacie nemozu byt presne preto co napisala asitka takze by som to vobec neriesila je to take u kazdeho, jedine ze prestanes vyvarat a kupis sterilizacny roztok ale aby som sa bala ze kusok ostane v dudli len preto aby bol krasny priehladny za to nestoji 😒

megi93
12. mar 2009

Ahojte, prosím, aké sú to upokojovacie cumlíky? Ešte som o nich nepočula a možno by sme ich vedeli využiť 😉

paola.01
12. mar 2009

megi aj ja som nad tym rozmyslala, ale zrejme to budu normalne dudle, lebo my mame MAM a tiez na krabicke je ze ukludnujuci.

zitaje
12. mar 2009

Ano, je to tak - su cumle na flasu a tie obycajne sa volaju upokojujuce ci upokojovacie ci ake. 😖
My pouzivame chicco gommoto, je celokaucukovy, takze sa da vymyt aj zvnutra, ale inak ja nejake nanosy nebadam.
Inak teda ja uz dlhsiu dobu nevyvaram, len oplachujem pod tecucou vodou a nemame ziadny problem. Ja som prave pocula, ze ked sa vyvara, vznikaju v cumli take miniryhy, do ktorych sa kadeco usadza a tam sa mnozia bakterie, ale teda co je na tom pravdy, to neviem...

zoeno.1
13. mar 2009

ahojte,tak ja cumlik oplachujem len pod tecucou vodou,vysterelizovali sme ho len na zaciatku,ked bol novy...a nemame na nom ziadne usadeniny,no ale je pravda ze sme ho pouzivali tak raz do tyzdna 😅 no ale asi idu malej zubky,tak teraz asi tak raz za den (do kocika na spanie) 😉

luckatr
19. aug 2014

ja ich namocim do octovej vody pridam 2 male lyzicky soli...a tham stlacam cumlik ...a potom to iste v telplej vode a uz len vyvarit ....mna to dlho trapilo a krasne zide dole usadenina dnuka cumlika...a mam ho ako novy:d

jane18
19. mar 2022

@tomzuzka zdravim ja by som bola zvedavá ako sa dajú cumlíky rozobrať na vyvarenie, alebo či ich stačí vyčariť v celku zatiaľ som to nikde nezistila ani na googli tak by som sa na to chcela opýtať ak môžem.