Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Čítali ste ďeťom?

seemani
13. sep 2014

Je tu vôbec nejaká mamina, ktorá svojmu dieťatku nečítavala? Ja som to skúšala, keď mal malý pol roka. ale vôbec ma to nebaví čítať nahlas a strašne začnem zívať. Neviem prečo. tak sme to nechali tak, veľa sa rozprávame, malý je ukecaný, vie po mne zopakovať veľa slov, sám rozpráva síce nejaké blaboty ale akoby tvoril celé vety... Len mu nie je ešte nič rozumieť.. Slová hovorí mama tata baba dagi (náš pes) hami, bugy(odrážťadlo) papa a veľa takýchto jednoduchých, už aj niektorým chápe význam.Napr. keď príde tato domov s práce tak letí k dverám a hneď tata... Ale trochu ma to trápi, že mu nečítam, neviem sa k tomu dokopať... Je to veľmi zlé pre jeho vývoj?
a ešte sa chcem spýtať, čo všetko robíte s ročnými deťmi? my sme etraz začali stavať kocky, ale moc to nejde, máme také veľké legové, snaží sa ich dávaťdokopy, ale je ešte vo fáze, že všetko sťahuje a hádže o zem, hlavne keď mu neičo chcem zobrať tak hneď to šmarí o zem.Ako ste to odúčali? S poličiek mi sťahuje veci a to mi dosť vadí, lebo už spodné mám prázdne a nechcem vykladať zas vyššie podľa toho jak rastie..

prasiatko30
13. sep 2014

@seemani zase su knihy a knihy a deti a deti - u6m dietata som citabala leporela kde boli zvuky napr - pozri tu je kacicka a kacicka robi kvaak- a bol tam gombik ktory ked som stlacila tak to zagagalo. Potom mala velky uspech latkova knizka ktora sustala a dali sa vkladat veci do vrecusiek a podobne - nesnazila som sa citat dobainskeho zbierky rozpravok - kazdy vek ma svoje knizky😊

seemani
autor
13. sep 2014

@prasiatko30 no ja som tiež nečítala romány..:D

prasiatko30
13. sep 2014

@seemani moj point bol ze mu netreba citat alebo mavat knizkou pred ocami dlho - niekedy je aj 5min dost a neviem to sa clovek zase do 5min neunudi😊

moni244
13. sep 2014

@seemani ešte máš malé dieťa, mojej som tiež moc okolo roka nečítala, ale teraz si to už sama vyžaduje, donesie knížku a mám jej čítať a čo jej poviem nie? a zase keď von leje, aspoň ju takto zabavím, keďže u nej normálne hry nefungujú, takto vydrží aspoň pol hodinu nerobiť bordel po celom byte

rheia27
13. sep 2014

@seemani mala si od polroka "cita" sama...sedela v ohradke dookola povykladane leporela a vydrzala pri tom aj hodinu prezerat si obrazky, napr moj macik mame uz 2hu knizku, dolezite je ze sa naucila hrat/zabavit aj sama .....teraz ked uz ma 2 roky tak tiez vezme si knizku a rozprava si alebo ja jej musim hovorit co je na obrazkoch, ale vacsinu uz pozna...spytam sa jej kde je napr aj kde je farmar, kde budik...rovnako pozna aj abecedu a to vie precitat, napr aj spz na autach

miku1
13. sep 2014

@seemani Staršej som nečítala, snaha bola ale ju to nezaujímalo. Až teraz a to má 3 roky chce aby sme pred spaním na obed čítali. Stačili na to 4 dni v škôlke 🙂 Takže teraz už čítame a ona pozorne počúva. Mladšej zatiaľ nečítam, a priznám sa ani nejak špeciálne sa s ňou nehrám. Nechávam hranie skôr na ňu, pretože ona sa vie krásne pohrať aj sama, tak načo jej budem do toho zasahovať. Prípadne, keď je staršia doma, tak sa pekne pohrajú aj spolu, akurát sa z izby ozýva viac kriku a plaču 🙂

ikke
13. sep 2014

v tom veku (vlastne az skoro doteraz, do 2 rokov) som s detmi "citala" knizky tak, ze sme pozerali obrazky.
az od 2-2,5 roka ich zacali zaujimat jednoduche pribehy. starsiemu citam kazdy vecer pred spanim uz normalne rozpravky, mladsia sa uz tiez zacina chytat 🙂

aj na naozajstne stavanie kociek ma este cas, to je bezne tak od 1,5-2 rokov.
no a veci zo spodnych policiek musela vystahovat takmer kazda z nas, ono to po par mesiacoch tiez prejde.

tvoje dieta robi presne to, co robi aspon 95% jeho rovesnikov. neocakavaj, ze rocne dieta bude sediet na mieste a stavat kozmicke lode z lega zatial co ty mu budes citat nemcovej babicku 😅

janickacrazy
13. sep 2014

@seemani Ja som mojmu čítala od roka, zaujímalo ho to, bol nadšený, najskor len obrázky som pomenovala, potom aj jednoduchú básničku alebo príbeh. Kocky pre takéto malé dieta sú najlepšie úplne klasické obyčajné drevené alebo plastové, nie z lega. Moj malý si rád staval kocky alebo ich len tak prenášal po byte uložené vedla seba ich držal. Veci z poličiek to je klasika, to robia asi všetky deti, neboj sa, časom ho to prejde. Moj sa rád hrával aj s nejakými miskami a varechami, plastovými kelímkami a prázdnymi krabicami od čohokolvek. Tiež ho bavili vrchnáčiky z výživy.

marionmarion
13. sep 2014

@seemani citat dietatu text ( rozpravku, basnicky) sa oplati az vtedy, ked dieta je schopne vnimat dej a porozumiet mu...dovtedy netreba citata, ale spolocne pozerat, ukazovat obrazky, pomenovavat a divat sa pritom na dieta a nie do knizky, aby tam bol ocny kontakt...ja mam 2,5 rocne dieta, knihy ma rad, ale iba pozerame, rozpravky ho este vobec neberu a ked, tak skor mu rozpravku porozpravam a divam sa mu pritom do oci a nie citam z knihy...ja by som sa na tvojom mieste vobec netrapila, staci mat knizky po ruke a ak bude drobec mat zaujem, sam ti knizku prinesie aby ste si prezerali 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli