Cítim sa ako zlá matka

kittykatty
5. mar 2014

mam "problem", citim sa ako zla matka, casto stracam pri svojom 11mesacnom synovi nervy. beriem nizke davky escitalopramu na uzkost a proti nervozite.. ale aj tak mi rupnu nervy. este som ho neudrela, ale obcas by som najradsej aj! viem, znie to strasne, ale ked mi zacne vypluvat jedlo alebo sa hadzat o zem, neviem kam z konopi, skriknem, mam pocit ze som zla. potom mam vycitky.. problem je, ze som tehotna.. bojim sa, ci to zvladnem. nikdy som nechcela jedinacika.. ale neviem neviem. su dni ked je vsetko ok, maly je zlaty ale potom pridu dni ked je s nim na nevydrzanie. mate niekto podobnu skusenost?

luba28
5. mar 2014

@kittykatty escitil som brala aj ja,...skus este magne B6,....a odkedy beries lieky???

kittykatty
autor
5. mar 2014

@luba28 lieky beriem uz asi 4 roky.. postupne som ich vysadila, venovala som s lekarkou autogennemu treningu, v tehotenstve som nebrala vobec. po porode hned nasadila znova, bez toho sa to nedalo. bola som placliva a nervozna. teraz ich neberiem, nakolko som este nebola u psy.. ale pri prvom teho mi ich nakazala vysadit...

luba28
5. mar 2014

@kittykatty aaach,mne stacilo 6 mesiacov,....jedine este ten Magne B6,....urcite mas nizke magnezium,...ja som tiez nervak a riadny,...ale ja aspon fajcim,cize ked uz som v koncoch tak idem a tiez beriem sem-tam ten magne b6 a to ma dost ukludnuje,...

kittykatty
autor
5. mar 2014

ved to, ja nefajcim, ani jedlo mi nepomoze.. mam z toho vycitky

luba28
5. mar 2014

@kittykatty chod za Dr.urcite je nieco co by si mohla brat aj pocas tehotenstva,...

rakheta
5. mar 2014

Na toto su lieky??? Mne s to tiez stava ☹

misaelka
5. mar 2014

skus si dat nasadit lieky s minimalnym rizikom pre tehotne... otazka pre mna je naco je dobre druhe dieta, ked aj jedno je habadej... to nie je rypanie, to je fakt, naco si naberat na rohy viac nez unesiem? ale skus AT ked si ho uz robila alebo HRV... psycholog ti poradi.
@kittykatty

luba28
5. mar 2014

@rakheta ano su,..ale predpisuje ich psychiater,...

hanaja
5. mar 2014

@kittykatty 11-mesacnemu dietatu nemas dat inak ako zvysenym hlasom najavo, ze nesuhlasis s tym, co robi. Jemu este nemozes vysvetlotat, kedze ti nerozumie. Dietatko v tomto veku vnima iba intonaciu hlasu, preto zvyseny ton je uplne namieste. Dobra matka neznamena, ze musis byt neustale mila. Dobra mama je ta, ktora dieta dobre vychova. Poznam mamicky, ktore na svoje deti v zivote nenakricali a teda tie deti stoja za to - spratkovia mali, drzi, nezvladnutelni. Dieta potrebuje hranice. Ja napriklad pri vychove pouzivam zvyseny hlas v spojeni so vztycenym prstom, a este ju nutim pozerat na mna vtedy. Zaroven radim, ked ti rupnu nervy - daj dieta na bezpecne miesto a chod do druhej miestnosti a predychaj, napi sa vody a minutku aspon oddychuj. Potom sa vrat a uvidis, ze to uz zvladnes vpohode.
Drzim palce s druhym babom. Nenechaj sa nastvat teoriami, ze naco ti je druhe dieta. Kazde dieta je dar. Zena nikdy nevie, ci este v buducnosti bude moct mat dalsie dieta, takze vsetko ma svoj dovod, aj toto druhe babatko. Vyznam deticiek pochopis az ked trosku podrastu a budes vidiet, ake su mudre, krasne a aky je zivot s nimi uzasny. Urcite budes dobra mamicka.

misaelka
5. mar 2014

@hanaja ja som to nemyslela v zlom, ja viem ze kazde dieta je dar 🙂 len asi troska neskor ked ma mama dost problemov sama so sebou ved veci sa daju riesit aj postupne...

hanaja
5. mar 2014

@misaelka Nie kazde dieta sa da naplanovat. Hlavne po porode skace ovulka hore- dole. A nie vsetci mozu uzivat antikoncepciu. A hlavne, ked sa dvaja miluju, tak sa deti rodia z lasky jednoducho.

rybicka30
5. mar 2014

Ja užívam AD aj počas tehu, moja lekárka ma ubezpečila že všetko bude OK, tak jej doverujem.. Mavala som uzkosti, depresie a nespavost. Dufala som ze pocas tehu ich brat nebudem musiet, snaha bola ale nezvladala som to.
Tiez sa niekedy bojim ci budem mat pevne nervy na svoje dieťa, pretoze ked niekedy pocujem ten krik a vresky od susedov, tak ma chytajú nervy.. Tak ti drzim palce a ked ti bude uz naozaj velmi zle tak nevahaj pozadat o pomoc lekára alebo aspon psychologa

kittykatty
autor
5. mar 2014

@rybicka30 mam psychiatricku, ta pri prvom tehu lieky stopla... ja depky nemavam, len stavy uz uzkosti a zuriva som obcas..

rybicka30
5. mar 2014

No uzkost a zurivost poznam aj ja velmi dobre. Ja som velmi váhala s tymi AD, strasne som to chcela vydrzat bez nich ale moja psych. ma ubezpecila ze nie som ani prva ani posledna a ze ma dost pacientiek na AD co cakaju bábo a nic sa nestalo, tak mi ostava len doverovat.

tatianka79
5. mar 2014

Ahoj...chapem ta aj ked taky problem nemam,ale nervy mi tiez z casu na cas dokazu rupnut a potom mam tiez vycitky. Takze zazivat to castejsie musi byt tazke. Ale ako tu uz bolo napisane,najlepsie co mozes urobit ak to uz na teba pride,je dat dieta na bezpecne miesto a ty to chod predychat,napi sa,napocitaj do sto,popros o trpezlivost Boha ak si veriaca alebo cokolvek...ked aj babo bude stale revat a ty sa ukludnis,uvidis aka budes potom mila,ukludnis aj dietatko a bude dobre.Tie vycitky su hrozne takze bez nich bude zivot lahsi pre vas oboch.Dietatko ta lubi,si pre neho vsetkym na tomto svete,nevie hovorit s ked je nervozne alebo uplakane nie je to nikdy len tak a od teba caka pomoc...ale to vsetky mamy vieme 🙂 niekedy je to tazke ale iste to zvladnes 🙂 nikdy nezabudni,ze tvoje dietatko ta lubi taku aka si...a tak ty ho tiez tak velmi lubis,aj s tymi tazkymi dnami,ale potom vzdy pridu tie lepsie a cim je babo starsie tym ich bude viac 🙂

janamexico
9. júl 2018

Ahojte mamiky velmi vas lrosim o pomoc mam s malinkou problem pri uspavani teda vlastne to uz ide od potratu mojho druheho tehu dvojiciek v 20 tt potom som otehotnela a bol to sami stres velmi som bola stale nervoznq placita chachvaty placu a strachu chodila som aj k psychologovi skusali sme auto trening no na mna to nezabera myslela som ze ked sa malinka narodi bude lepsie ja som dbe tehu pred tum rodila v mexku a prve tehu super mam krasne syna druhe dopadlo ako dopadlo tam v mexiku uz ked to je 5 mesiac je pojhreb ja som rodila sc babetka museli zostt celu noc vedla v izbe a mbola tam aj moj syn ktory chudatko spal pri mne vtedy mal.4 roky prezival tuto traumu so mnou myslela som ze sa to zmeni ale kazdym dnom sa citim ako zla mama horsie ako niaka psia suska malinka je krasna sikovna princezna cez den sa hrajka ae ked ma ist spat je to katastrofa 3-4 hodiny uspavam a uz aj niekedy zakrcim ano zakricim lebo mi rupnu nervy lebo ked zoberem malu tak sa smeje vyskerena od ucha uchu dam ju do sposielky strasne place zobrem na rujy ucicikat reve ako tur dam ju do hojdacku sucha sa znej uz fak nevladzem ranos stavam k malemu musime ist do skoly viem ze niesom jedina ale prosim o pomoc nekojim prisa.som o mlieko po mesiaci a takto yo ide od narodenia mala.ma.6 mesiacov 😢😭😢😭😢