Cmúľanie palca

barbyes
5. jan 2013

Ahojte, moja staršia dcérka, 2,5 roka, si neustále cmúľa palec a už z toho začína mať krivé spodné zúbky. Cca od septembra sme bez dudla, najskôr to bolo celkom OK, ale potom uvidela ako si mladšia cmúľa prsty a keďže po nej všetko opakuje, zopičila sa aj v tomto. Najskôr to bolo len sem tam, väčšinou pri zaspávaní, ale asi posledný mesiac má ten prst v puse nonstop, už som z toho na nervy lebo sa jej začínajú kriviť spodné zúbky. Neexistuje nejaká vodička alebo niečo čím by som jej ten prst potrela aby si ho necmúľala? Už som skúšala aj chili a iba mi oznámila že páli a cmúľala ďalej 😅 Nechcem aby mala úplne krivé zúbky kvôli tomu a neviem čo mám robiť s ňou ☹ Ďakujem Vám za rady 🙂

surviver
5. jan 2013

skuste jej palček natriet gencianovou violetou to je ta "fialova vodička" čo sa dava aj ked je ludovo povedane "žaba" v ustočkach....palček bude fialovy,možno sa jej nebude pačit a neda ho do pusy 😉

silhinka
5. jan 2013

Ahoj aj nasa dcerka si cmulala palec,vzdy vecer pri zaspavani aj cez den a to mala 3.roky a uz chodila do skolky.V skolke videla kamosky ako maju nalakovane nechtiky,chcela aj ona nalakovat tak som jej slubila ze ked si nebude cmulat palcek tak aj jej nalakujem.Nalakovala som obycajnym ruzovym a ono to zabralo,prestala si cmulat.

kbeata
5. jan 2013

@barbyes a cumel uz nechcela sama?

barbyes
autor
5. jan 2013

@surviver aj to nejako zle chutí? farba jej isto vadiť nebude 😒

surviver
5. jan 2013

@barbyes no zial chutovo je to neutralne,nic dobre,ale ani extra zle:-/ ..fakt ju farba neodradi? Moj drobec sa toho bal,on si hryzkal kozku na jedno prste ,tak zboku. A toto nam zabralo uz to nerobi a ked nahodou niekedy ma taku tendeciu si hryzkat,tak len poviem,ze donesiem fialovu vodicku a zas mame na dllllho pokoj