Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Cmúľanie prstov pred spaním

tatiana1985
14. aug 2012

ahojte mamicky, uz som zufala, pisem teda sem.
Moje dieta od porodnice cumel odmietalo, nasla si inu alternativu- 2prsteky do pusy. Aj to len pocas zaspavania. Prvy rok , druhy rok mi to nevadilo, aj dr.povedala ze je to jej sposob ukludnovania, ritual,... Ale uz mi to velmi vadi, hlavne mi vadi co si sposobuje , od suslania az po pokrivenie podnebia a zubkov 😒 😒 😒 Prosim poradte ako ju odnaucit od toho? 😒 😒 😒

baboadel
14. aug 2012

Ja mám 5 ročnú dcéru a pred nedávnom som zakladala túto istú tému prečítala som si všetky príspevky a zistila som že som už skoro všetky metódy na odnaúčanie vyskúšala, samozrejme okrem tých drastických. Zúbky tam kde si cmúľa prštek sú už vtlačené do vnútra zatiaľ len mliečne ale už jej rastie jeden trvalý a to už je horšie. Tak ako vravím nepomohlo nič a to už je s ňou normálna komunikácia pri ktorej mi vysvetlila že ona bez cmúľania pršteka nezaspí,keď som ju upozorňovala 100x za deň a násilím jej prštek vytiahla našla si náhradu cmúľanie vlasov. Ja som to robila aspoň tak, že som počkala keď tvrdo zaspí prštek som opatrne vybrala. Ale najhoršie je že si cmúľame aj cez deň napr. pri pozeraní televízora. Pokoj máme iba vonku aj to sa občas pozabudne tak všade so sebou nosím antibakteriálny sprej. Podotýkam cumeľ nikdy nemala. Skúšala som to aj s vreckovkou aby si cmúľkala konček, neujalo sa to. Aj ona keď bola menšia bolo to iba počas spánku teraz aj cez deň, proste zlozvyk a už len čakám kedy z toho vyrastie. Kamarádka ma potešila že jej syn skončil v 7 rokoch zo dňa na deň.

tatiana1985
autor
22. aug 2012

@baboadel dakujem za odpoved,nasla som len odpovede mamicoek s 3-4mesacnymi detmi 😖 😖
a to nepotrebujem..moje dieta ma 2,5!!! 😒 😒 😒

ved ano, ja jej pocas spanku tiez vyberiem, lenze ona ma lahky spanok... akonahle sa troska preberie, u strka a cumle a cmula 🙄 🙄 🙄
ja neviem co robit fakt

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
1st_time_mum
22. jan 2013

Ahojte, moj krpec ma tri mesiace a cmula si pasticky stale, resp stale ked sa nehrame alebo nepapa. Ale hlavne teda pred spanim, kedze sa snazim ho odnaucit od cumlika na zaspatie. Co ma ale zaujima, je, ci cmulanie prstov, ruk a celych pasti 🙂 moze sposobit nieco zle? Okrem vo vyssom veku predkus a pod... Lebo prstiky ma niekedy az uplne cervene od cmulania...

vonicka
22. jan 2013

@1st_time_mum - ked si cmula cele paste tak o nic nejde,to robia uplne vsetky deti. Tu sa bavia baby o cmulani palca, vtedy dieta namiesto cumla ma palec. Mne vsetci hovorili, ze do roka neriesit a same sa to zatial nevyriesilo, takze uvidime co dalej. Najhorsie je, ako pisu baby hore, ze odnaucit od nocneho cmulania je velky problem, lebo dieta to robi podvedome.

bullinka
25. apr 2016

@tatiana1985 ahoj, ako je na tom tvoja mala? Ja to tiez chcem riesit, mala ma 2 roky, cumlik nepozna, len prsteky od narodenia. No uz som si vsimla, ze na prstoch, ktore si cmula ma tu kozicku taku tensiu. Bojim, kam to az moze dospiet.

tatiana1985
autor
25. apr 2016

@bullinka moja ma 6rokov a pri zaspavani cmula furt, neurobis s tým asi nic.. Žiadne korenia, laky na nechty, nič nepomáha

vivi78
25. apr 2016

@tatiana1985...mame ten isty problem,ako ty ☹ cmula si prst od narodenia a uz vidim,ze zacina mat odstavajuce zuby,stale vysaty palec,zdeformovany nechet....tiez som bezradna☹

Tu začni písať odpoveď...

Odošli