Čo jesť? Inšpirujte ma.

smejko25
17. dec 2019

Ahojte dojčiace matky prosím inšpirujte ma čo jete na raňajky/obed 🙂 som už zufala hľadat na internete nič mi pomaly už nechuti a keď mam ist jest normalne mam nervy už 🙂

smejko25
autor
17. dec 2019

Mala ma 2 mesiace 🙂

evkamotka
17. dec 2019

A co si jedla doteraz poslednych x rokov? Nechapem otazke

inulienka29
17. dec 2019

Vôbec nie je dôvod sa obmedzovať v jedení počas dojčenia. Kľudne jedz všetko čo ti chuti a jedla si doteraz.

heidy222
17. dec 2019

@smejko25 normalna vyvazena Strava, Vela proteinov. Nic nie je pri dojceni zakazane, niekedy sa stava Ze na nieco babatka zareaguju, vtedy Treba vylucit tu potravinu Ale nie preventivne. priklady jedal s vysokou vyzivovou hodnotou: Müsli: ovsene vlocky suche alebo namocene s horucou vodou, s nakrajanym ovocim, bielym jogurtom. Prazenica so zeleninu, celozrnny chlieb. Kremovy tvaroh vymiesany s vanilkou alebo skoricou.
Obed: polievka z cervenej sosovice a sladkych zemiakov s kurkumou a kuminom, vajce. V podstate hocijake jedlo kde je zelenina plus maso alebo vajcia. Bolonska omacka so spagetami, polovica Masa v recepte nahradena cuketou, mrkvou a inou zeleninou. Omeleta s hraskom a nakrajanou kapiou, hovadzie dusene s koreninami a korenovou zeleninou so zemiakmi.... To su moje rodinne jedla

evittam
17. dec 2019

@smejko25 ???? To čo aj pred tehotenstvom, počas tehotenstva.

smejko25
autor
17. dec 2019

@heidy222 ako jedinej ďakujem za normálnu odpoveď 🙂 Kedže nedá sa jesť všetko ako mnohe pišu nakoľko viem že z niektorých potravin bude malú nafukovať 🙂
@inulienka29 dakujem za odpoved 🙂

fokuska
17. dec 2019

@smejko25 Ale my nevieme z coho tvoju malu bude nafukovat.
To si musis odskedovat a tie potraviny vylucit. Inak jedz normalne vsetko.

smejko25
autor
17. dec 2019

@fokuska 🙄🙄 ked nemas odpoved ktoru ocakavam nekomentuj 🙂 dakujem

inulienka29
17. dec 2019

@smejko25 hlúposť, treba jest všetko. Vyhľadaj si odbornú pomoc s dojčením cez mamila.sk

fokuska
17. dec 2019

@smejko25 Tebe co je? Normalne som ti odpovedala.

Asi to bude pre teba prekvapenie ale na verejnom fore ti ludia napisu rozne veci, aj take, ktore sa ti nemusia pacit.
A tiez je kazde dieta aj matka ine - co tebe nechuti a malej robi zle, to moze ina milovat a moze jej to vyhovovat.

Odkial mam vediet ake odpovede ocakavas? Co som vestica?

fridi96
17. dec 2019

Jedla som aj jem všetko...hlúposť že niektoré potraviny nemôžeš počas dojčenia...nás aj z nemocnice tak pustila Dr. že mame jesť všetko

jallka11
17. dec 2019

netreba sa nejako extrémne obmedzovať aj keď kojíš, ide práve o to aby si bola aj ty spokojná a najedená 🙂 samozrejme sú isté potraviny, ktoré sa moc neodporúčajú ale tých isto už vieš. a časom aj tak sama zistíš, že čo môžeš alebo nie, podľa malej

nickpick
17. dec 2019

vazene, ktore ste jedli pri kojeni vsetko, to je taky problem hodit sem par receptov a nemat silne reci a vybijat sa na autorke?? je vseobecne zname, ze su potraviny, ktore sa neodporucaju, strukoviny, kapusta, kel, brokolica, kalerab, paradajky - silny alergen, citrusy - vacsina deti sa po poziti vyhadze, mliecne vyrobky - najma mlieko - sa tiez neodporuca, morske plody a ryby - obsahuju ortut, sytene napoje atd.
to, ze vy ste jedli vsetko moze znamenat, ze mate bud extremne tolerantne dieta, alebo ste to mali proste ma haku...
@smejko25 treba si odsledovat co vadi vasmu dietatu - testujte jeden tyzden paradajky, druhy mlieko, ak nebudu na danu potravinu ziadne reakcie, hor sa zapojit do jedalnicka, ono do toho polroka to netreba s experimentovanim prehanat, ale od polroka snad budete moct jest vacsinu potravin....

smejko25
autor
17. dec 2019

@nickpick ĎAKUJEM ❤️ Konečne jedna ďalšia normalna odpoveď 🙂
Len by ma jedno zaujimalo ako sa na babätku prejavi že jej to nesedi ?? Plač či vyražky alebo ako ?

zuzuliennka1
17. dec 2019

jest mozes vsetko, okrem "extremov" - prilis korenene, prilis palive a tiez veci, ktore robia problemy vo velkom mnozstve aj dospelym - teda kapusta, strukoviny, ale privela... mozes si dat fazulovu polievku, ale nie 4 dni za sebou a dva taniere vzdy.... jest mozes normalne, vsetko

terka224
17. dec 2019

@smejko25 nevieš, či ju bude z niečoho nafukovať kým to nevyskúšaš. Ja napríklad jem úplne všetko, aj kyslú kapustu a nie je problém.
Vôbec sa neobmedzujem

nickpick
17. dec 2019

@smejko25 bolesti bruska, nafukovanie, zastava vetrov, alebo naopak prdkaju az prilis ->placlivost, z exotickeho ovocia sa mozu vyhadzat na tvari a brusku, z mlieka zahlienenost, otestujte si aj kavu, ak pijete, ci na nu vase babatko nebude reagovat nespavostou, kava sa vyslovene nezakazuje, ale to neznamena ze vypijete za den 4 kavy.....

smejko25
autor
17. dec 2019

@nickpick 🙏🙏🙏 ďakujem velmi pekne je výnimočne vzácne objaviť niekoho kto si nechce len “vyhoniť ego” priblblými komentármi 🙂
Kávu som mala jedine ranajkovú aa to bolo vpohode ale vcera som si dala z Dolce Gusta Latte machiato a vnoci bol teda riadny boj 🙂 aj dnes cez den mala absolutne nespala dlhsie ako 10-15 min iba raz vynimocne 1,5 hod 🙂 tu vcerajsiu noc by som este pripísala tomu latte ale dnes cez den uz som nechapala

ahoj0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzuliennka1
17. dec 2019

@smejko25 nikto si tu “nehoni ego”, len treba mysliet aspon trosku racionalne 🙂 jest naozaj mozes vsetko, len si to musis odsledovat. Niektore deti sa vyhadzu aj po 2kockach cokolady, neskor sa moze zistit, ze su na nu alergicke. Alebo mliecna bielkovina. Jest praveze musis vsetko, aby si to odsledovala.
Ja som mohla vypit aj dve velke kavy rano a dve male silnejsie espressa poobede a syn mi od narodenia spi ukazkovo, ma 2r, poobede ho dokonca musim budit. inak by potiahol aj 3 hodiny.
Urcite sa ti nevyhadze do cervena po jednej sojovej tycinke, ale vseobecna znalost by mala byt, ze vies, ze soja je silny alergen. Takze opatrne. To je cele

ahoj0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
smejko25
autor
17. dec 2019

@ahoj0 no u nas v pôrodnici tiež nejak neriešili na šestonedeli stravu pre matky 😂 ja som zas počula že cca 6 hodin no neviem 😁😁 tažko mi je večer si spomenut co som jedla od rana než si pamätať čo za posledne 2 dni

pralinka86
17. dec 2019

Mozes aj kávu aj strukoviny ci kapustu.. babo z toho nebude nafukovat.. je to taká istá potravina ako hocico ine.. babo moze mať reakciu aj na hocico ine, treba postupne skúšať.. ak sa ti chce čítať, tak odporúčam pani Horecku. Aj na fb aj blogu ma zároveň nejaké recepty na inšpiráciu
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=238...

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=256...

https://horecka.sk/2017/10/co-zaujima-mamicky-a...

fridi96
18. dec 2019

@smejko25 možno aj cez deň ešte ta káva mala na bábätko vplyv bo u nich sa to ťažie strebáva či ako som čítala že aj 72hodin to môžu mat v tele 🙂

evkamotka
18. dec 2019

Jedla som vsetko vratane cokolady, citrusov, strukovin, orechov a synovi nikdy nic nebolo. Mlieko sa tvori z krvi, do ktorej realne prenika akurat alkohol, kofein, drogy. Tak to som si nedala inak vsetko

eliska13
18. dec 2019

@smejko25 normálnu stravu co som jedla vždy chlieb, rožok, tvrdé syry, pljogurty, praženicu zeleninu, mäso s ryžou, zapekané cestoviny, rybu, polievky...najprv som sa vyhýbala strukovinam kapuste, ale keď mal syn 3 m na Vianoce som si dala kapustnicu, šalát a, keď som videla, že nič mu nie je normálne som to jedla.
Lekárka mi povedala, že strukoviny bielkoviny sú dôležité a nemám nič meniť, ak nemá koliky.pila som aj kávu 2x denne slabú nemyslím, že mala v noci nevedela spať z tvojej ranajkovej kávy.Jedz normálne potom tu baby po rokoch napíšu, že sa im lamu zuby a vypadávajú vlasy pestro a vyzivne plus si môžeš navyše dávať sumivy vápnik, d vitamín urcite

eliska13
18. dec 2019

@smejko25 iba raz sa vyhadzal a to som zjedla ananás na Vianoce mal drobné vyrážky po tele ako zihlavku, kvalitná čokoláda nad 70%kakaa Ti dá energiu, ak máš chuť na sladké mne sa z unavy žiadalo dosť sladké a to predtým som ho nikdy nemala rada

smejko25
autor
18. dec 2019

@evkamotka mne zas hovorili ze alkohol sa uuplne minimalne vstrebava do mlieka 🙂 ze zato sa hovori nech mamicky nepiju alkohol aby sa vedeli postarat o dieta a nie ze ide do mlieka 😁 ale zas urcite by som kvoli tomu pit nezacala 😁 akurat si teraz v takom obdobi dam varene vinko 🙂
@eliska13 ďakujem velmi pekne za odpoved 🙂 nie z ranajkovej kavy to nebolo ale predvcerom som cez den vypila z Dolce Gusta Starbucks Latte machiato a noc bola katastrofa 🙂 ne a ne zaspat oci mala ako keby jej niekto zapalky tam dal 👀 no cele zle :D cez den spala max 15min viac ne iba raz vydrzala 1,5hod co inokedy krasne spi aj 2-3 hod 😁 katastrofa proste

sasanka605
18. dec 2019

@smejko25 to ti vážne dakto toto povedal o alkohole?

smejko25
autor
18. dec 2019

@sasanka605 no švagrine ale aj doktorka 🙂 samozrejme že sa nemyslí že teraz vypije matka liter vina alebo borovičky 😁😁😁 ale take že vinko na pripitok či pivo neuškodi raz za čas 🙂 neplanujem ja sa nejak opijat alebo čo 🙂 ale teraz vianočne obdobie tak na trhoch si to varene vinko dam 🙂 minule som si dals trošku punčnu a nemam pocit žeby mala bola ztoho nejaka čudna