Používame cookies. Viac informácií tu. OK
sevi
8. mar 2012

ja mam dve deti 5r a 3r v lekarnicke mame toto-na teplotu paralen capik 100, panadol baby sirup,nurofen,diazepam 2mg. Na kasel a hrdlo-fenorin,stoptussin,ventolin,ventolin sprey.dalej mame sinupret,probiotika,imazol,framykoin,fenistil krem aj kvapky,cierne uhlie,burow kvapky,ocne kvapky.do nosa sterimar a sterimar cu,nasivin,olynth. Tot co mame po ruke ako prvu pomoc.

sisaha
8. mar 2012

@malawienka tak ako uz bolo spomenute vyssie, akurat doplnene o dettol, calciovy sirup, obvazy a rychloobväz. My sice ventolin nemame, ale kazdy ma podla zdravotneho stavu dietata.

gumimaci
8. mar 2012

my mame coryzaliu, sirup stodal, capiky viburcol, sirup panadol, calciovu masticku, fenistil, diazepam, quick- morska voda no nosa...

maji9
9. mar 2012

Mi mame doma Aloe First:pouzivame to na:urychlenie hojenie ran,odreniny,zapal hrdla a mandlii,angina,kasel,ekzemy,bolesti usi,ustna plesen,blesti zubov,alergie.Nemusim behat stale do lekarni,je to vynikajuci spay a sporim horzne vela peniaze.Na horucku a zaludocne problemy pouzivam Aloe Activator.kupila som vyrobky od deckej lekarky.

bubelko
9. mar 2012

@malawienka ja mam deti 5r a 2r. v lekarnicke mam lieky na teplotu: ibuprofenovy a paralenovy sirup proti teplote, plus paralenove capiky pre mladsieho. sirup na kasel, solny roztok do nosa. leukoplasty, sterilne stvorce a dezinfekcny sprej. okrem toho stahujuci leukoplast na hlbsie rany. bepanthen plus alebo bachova rescue mast. teraz v lete este fenistil kvapky a mast. 😉

katecameron
9. mar 2012

vsetko mozne ale nesmu chybat torecanove cípky paralen tabletky aj cípky nurofen sirup nieco na kasel mame mucosolan alebo solmucol cierne uhlie Detol physiomer vibrocil kalciovy sirup dokoncda mamaj diazepam -nepouzivame uz a este ditiaden a urcite som na nieco zabudla samozrejme vitamín C v prasku 😀 probiotika framikoinovu mast a suseny repík nesmie chybat atd...

annaf85
12. mar 2012

@malawienka Ahoj mamky, to je vyborna tema. Ja sa teda pridavam so svojim zoznamom. Mam asi to iste, co vsetci: na teplotu Nurofen cipky aj sirup, od kasla Ambrobene sirup, na crevne tazkosti Smecta a Hylak, do nosa Nasivin - ale stejne su najlepsie tie kvapky, ktore nam lekar predpise, ked uz je nadcha skutocne velka, na cistenie ran Septonex a repelentne kremy a spreje proti kliestom a komarom. A my este pouzivame B-komplex. Davame si ho cela rodina, ked ideme do lesa, vraj to moze odpudzovat komare a najma klieste...

mistula
12. mar 2012

@malawienka My mame to, co ostatne - priblizne. A k tomu calciovu mast na rychlejsie hojenie ran. Tie zakladne ako Nurofen, Septonex,... to asi pisat ani nemusim 🙂

mamazuzana
18. mar 2012

tak ja som na radu kamošky kupila aj Nurofenové čípky, lebo vraj zaberajú rýchlejšie ako sirup. A ešte som kúpila fenistil gel, lebo dcéru niečo uštiplo....v marci!!!!

malawienka
autor
19. mar 2012

Ahojte, tak vidim, ze mate vela dobrych rad. aloe, B komplex,.. Vyskusam urcite. Nurofen pouzivam tiez - pre malu cipky a chlapca sirup. Zabera vam aj pri bolesti hlavy? Chlapec tym trochu zacal trpiet, ale dufam, ze sa to vyriesi aj bez liekov. Inak nesmie chybat septonex, sterimar, skusam Quixx, Sinecod,nasivin.

kataatak
21. mar 2012

Tak pozeram, ze mame najslabsiu zasobu 🙂 Mame teplomer, Nurofen, Fenistil kvapky na alergie a tiez plno kremikov na ekzem. Viem, ze od bolesti sa Nurofen pouziva, ale sama som to neskusala. Ale niekde je tema na toto, tak skus malawienka popozerat.

malawienka
autor
2. apr 2012

@kataatak ahojky, pozriem pozriem, clovek tu najde vela dobry rad 🙂 . Myslim ,ze som uz nieco take citala, ale nebola som si ista. Zatial sme ho nepotrebovali - stacilo zakazat tolko rozpravok 🙂 .

veruneckaz
2. apr 2012

Ahojte, ja mam cerstve dvojicky, dievcence, a tak toho doma este vela nemam. Na horucku po ockovani nurofen cipky, no nastastie som ich este nepotrebovala - znasaju to uzasne. Vigantol, to ma ale kazdy do 1 roku, ze? A dezinfekciu betadine sa to myslim pise.

timejka8
2. jún 2012

ahojte mamicky takze ja mam 2,5 rocnu a 9 mesacnu a mam toho doma pozehnane kedze dcerka byvala casto chora...takze na teplotu paralen cipky,paralen 125 tabletky, panadol sirup, kasel- mucosolvan, stoptusin, zodac, sinupret a fenorin sa mi osvecil najviac, calciovy sirup, obvazy leokoplaty, fenistil kvapky a mast, nasivin + sterimar na sopliky, vigantol, octanovu mast, probiotika nutrolin b, mam taku penu proti hmyzu a kliestom,

silvapokorna
28. dec 2013

@malawienka ahoj, no ja mám dve dievčatá. 3 a 5 ročné a už mám lekárničku menej zásobenú, ako kedysi, ale vždy je tam desifekcia Bedatin, náplaste Cosmos Na opary (tie sú pre mňa), Na popáleniny a klasické druhy, Smectu na tráviace poriaže, na teplotu Panadol Baby, Marimar s meďou na nosík a Hedelix proti kašli. To je taký základ. Inak ostatné dokupujem len v prípade nutnosti a ťukám, že už dlho som nepotrebovala nič viac. 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli