Čo môže papať 8 - mesačné bábo?

hanculka
6. apr 2008

mamičky poradte mi čo môže papať 8 mesačne babo? ďakujem

susika
6. apr 2008

hanculka ahoj.kuk túto stránku.je to tam super popísané.

http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_i...

junovka
6. apr 2008

aj stranka pod nazvom Prve recepty 😉

susika
6. apr 2008

a ta je kde?tiež na bábetku?

bastilly
23. júl 2011

my papame vsetko , leco , paradajky, sosovicu,zemlovku , rizoto...jednoducho to co jeme aj my

somov
23. júl 2011

Môj má 10 mesiacov a ábsolôtne mi odmieta stravu. Už neviem´čo mám robiť. Nič mi nechce jesť. Vypije cca 600 ml mlieka za 24 hod, hlavne v noci a odmieta mi všetko ostatné. var.stravuˇ, kaše....Zje 1-2 mini lyžičky a dosť. má cca 7,8 kíl. čo mám robiť. MUDr. povie že všetko je v poriadku. Ako môže byť všetko v poriadku keď mi nič celé dni nechce jesť.

halienka
23. júl 2011

@somov ahoj, o pokročilejších príkrmoch sa bavia maminky aj tu, možno by ti niektoré vedeli poradiť nejaké triky: https://www.modrykonik.sk/forum/tema/pokrocilej...
Napríklad ja som mala veľký problém prejsť s kašovitej stravy na tuhšiu, malá všetko odmietala, jedla len nejaké 3-4 fľaštičkové príkrmy z obchodu, moje nechcela, už som bola zúfalá, mala som pocit že nič nechce jesť, popučené alebo maličké kúsočky vôbec, a potom raz som jedla kuraciu polievku a podala som jej celkom veľký kus mrkvy a skoro mi oči vypadli, jedla, podala som kus petržlenu, jedla, kus uvareného mäska tiež zjedla, tak sme skočili rovno na kúsky a jedla zrazu omnoho viac...a potrebovala to jesť svojimi ručičkami, akonáhle som jej tie kúsky podávala na lyžičke, tak si išla hlavu odkrútiť čo ňou tak krútila že nie nie...takže u nás v tej dobe to nejedenie bolo aj tou formou ako som jej to podávala, jej to proste tak nesedelo...ja chcela ísť ako všade radia - kaše, popučené, malé kúsky, väčšie kúsky - ale moja dcéra si zmyslela inak a radšej hladovala ale som jej tú lyžičku do úst nedostala. A trvalo to hádam aj 2-3 mesiace kým ma osvietilo 😀 Tak skús mu to jedlo podať inou formou, možno sa aj on chytí, ak si bude môcť sám svojimi ručičkami chytať bude ho to aj viac baviť. A nepapá ti ani presnidávky ovocné alebo jogurtík?

somov
23. júl 2011

No skúsim. Jogurt spočiatku keď som mu dávala tak zjedol Možno 3,4 x. Teraz keď z jedného zje 2-3 lyžičky tak je to až veľa. Polievka 1-2lyžičky. A mäsko vôbec, ani cestoviny .... No fakt som už z toho zúfalá.

halienka
23. júl 2011

@somov to ti verím, je to na nervy keď varíš, skúšaš a nič, poznáme...moja ani dnes nie je bohvieaká jedáčka, ale už aspoň niečo zje, má obľúbené nejaké jedlá a aspoň tie zje, niekedy pomáha naládovať do nej niečo pri hre, aj keď viem že by sa to nemalo, ale čo narobím, tiež som rada keď sa naje. mala aj také obdobie, že vyslovene jedla len pri hre, som ju posadila do stoličky, pred ňu kopec hračiek a popri tom som šupala jedlo do pusy, akonáhle už sa pohrala so všetkými hračkami prestala jesť 😖

somov
23. júl 2011

No tak ja aj keď len tie 2-3 lyžičky tak výlučne pri hre. A srolička nehrozí, eštelen ho tam dávam už začne plakať a vôbec v nej nechce byť. No som zvedavá, čo to bude zajtra, každý deň dúfam ,že sa to zlepší....

halienka
23. júl 2011

A nejdú mu zúbky ? Či to už trvá dlho takto?

patresika
27. jún 2012

@somov napodobne :(

dominik182
31. aug 2012

Ahojte moj malý mal teraz 8 mesiacov tiez mame problem papat a aj s mliekom.Pije UM a viac ako 150ml mlieka mi nevipije v noci ano alebo pred spanim a este rano sem tam neviem preco nechce viac pit.Strasne som ztoho zufala pretoze je taky utlejsi na svoj vek vacsinou spapa skoro vsetko kase ma rad aj zeleninku aj ovocne prikrmy len niekedy treba nasilu dondho davat a ja uz neviem co mam robit lekarka povedala aby jedol castejsie kazde 2hodiny snazim sa to tak dodrziavat ale niekedy chce papat a niekedy nechce, ale idu mu aj zubky hore dost casto sa vecer budi s placom.Co mam vyskusat ? Poradte niejake recepty:Dik :D

jankakomarova
24. okt 2012

@bastilly Koľko má Váš drobček mesiacov? Ja mám 8 mesačnú slečnu a neviem čo by som jej mohla dať papať okrem zeleninovej polievočky, ovocných kašičiek a výživu. A najnovšie odmieta aj mliečko, dávam jej Nutrilon...

bastilly
24. okt 2012

moj syn ma uz 23 mesiacov ale na 8 mesiacov sme jedli strasne vela, od 7 mes. papa kazdy vecer chlebik s bryndzou, mlieko, syry, maslo, polievky vselijake ....

2indriel2
30. júl 2013

Ja mam 8 mesacnu dcerku , stale kojim,ale od konca 6mesiaca som jej skusala podavat uz aj zeleninku a to mrkvu,karfiol,brokolicu,spenat,zemiacik.Poobede som jej zacala dava´t ovocie,,a to postruhane jablcko,hrusku,skusila uz aj marhulu nektarinku bez supky,,kase mi vobec nechce.Rano ju nakojim,na obed dam polievocku zeleninovu,,menim ich a kazdy druhy den dam inu,poobede ovocie alebo biely jogurt,vecer zemiacik so spenatom,knedlu so stavou,rizoto,kuracie masko uvarene so zeleninkou a zemiakom,zltok davam 1 az 2krat do tyzdna a to urobim vzdy so spenatikom,,kde je vela zeleza.Mliecko jej davam sem tam medzi jedlami,hlavne cez horucavy,ale naucila som ju na dojcensku vodu,lebo ani caje moc nechce. Sem-tam vypije trochu fenikoloveho cajiku co jej podavam na lepsie travenie.Zatial mi mala zje vsetko co som jej davala a to preto,ze som najprv zaviedla zeleninu a davala som jej same jedla so zeleninou.teraz uz podavama aj cestovinku,rezance,ryzu,knedlu,kuracie masko,hovadzie masko.ja nahradzujem kase vecer zemiacikom ,ryzou a hocicim a vydrzi mi spat do 5h rano a prespi bez kojenia cez noc..co je super,,kedze som kojila kazde 3h a aj v noci.

alexandra1104
27. dec 2013

@halienka Ahoj aj moja nechce nikc rozmyxovane hlavne musia byt poriadne kusi

stacinka69
16. mar 2014

No moja chce hlavne moje jedlo ale snazim sa obmedzovat jej davat moje.Ale skusit jej dat mozes aj svoje ale minimálne🙂 moja milovala zeleninu a ked vysli zubky tak ee tak jej davam po novom piskoty do zeleniny🙂 teraz zasa lubi ovocie.dam jej jlavne jogurt aj ked ma len 7,5m.ono sa to stale meni ale lekarka mi povedala ze ked nechce tak mam tyzden vynechat bez tuhej stravy.

litvikova
17. jún 2015

My mame 8 mesiacov rano spapa mliecko,d
potom ma ovocie alebo jogurt na obed kazdy den polievockyto striedam,ked ide spinkatma zase mliecko po zobudeni mu spravim nieco tuhsie mesko zeleninka a pod.potomma na veceru miecko alebo kasu staci mu to?a v noci raz mliecko staci mu to?

ester851
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
perlicka666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ester851
25. nov 2015
Používateľ ester851 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ester851.

@perlicka666 Ahoj, ano kojim, ale uz nie tak ako by bolo potrebne.... Kasicky sme neskusali zatial, ale asi skusim. Ovocie mi spapa, ale neviemci je to dobre, vyskusam.

perlicka666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ester851
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nadika1808
2. aug 2016