Čo namiesto vlhčených utierok?

kristina28918
24. sep 2018

Dobrý deň
Chcela by som vlhčené utierky používať malo. Plánujem ju aj osprchovať po stolici. Co namiesto nich používate a kde to kúpim. Ďakujem

beky1813
24. sep 2018

@kristina28918 ja mam misku s vodou a take stvorcove hrubsie utierky z dm

nikiki29
24. sep 2018

@kristina28918 mne bola odporučená len čistá voda a klasická plienka na očistenie 😊

loulou72
24. sep 2018

@kristina28918 ked bola mala mensia, zvykla som si do malej salky urobit kamilkovy caj a tym som jej potierala zadocek pomocou vaty al. vatoveho tamponu. Teraz, ked je vacsia, umyjem ju nad umyvadlom a ked bola pokakana, tak mydlom a uz len rybaciu mast dam, ziadne vlhcene (ked bola malinka, bala som sa ju dat nad umyvadlo). A ked je teraz (14 mes) len pocikana, vymienam plienku bez pomoci vlhcenych...

pallacinka29
24. sep 2018

@beky1813 ja to iste - cistu vodu a ja tie akoby vatove obdlzniky

luba_buba
24. sep 2018

Od narodenia som dcérku brala pod umývadlo, pri každom prebalení. Následne som len poutierala ritku do klasickej bavlnenej plienky, prípadne bambusovej, tie sú jemnejšie.

stellis1
24. sep 2018

@kristina28918 ja po pokakani pod umyvadlom, inak medvidek s perlickou

wurka
24. sep 2018

Ja tiez odporucam medvidka, da sa pouzivat okrem tych original obruskov aj s hocicim inym, napr nastrihanymi latkovymi plienkami.

keathli
24. sep 2018

Ja od narodenia len nad umývadlom. Keď je pocikaná, iba čistou vodou opláchnem, keď pokakaná, mydlom.... Trošku utriem a nechám vysušiť na "vzduchu". Nepoužívam ani žiadne krémy na ritku, od narodenia ešte nebola zaparená 😉 Inak používam plienky Moony, prípadne Nepia a keď neodhadnem spotrebu a čakám na kuriéra s novými plienkami, tak z DM Babylove Nature 😎

ukulela
24. sep 2018

@keathli nepia su rovnako dobre, ako moony? aky je medzi nimi rozdiel, prosim ta? mam skusensot len s moony.

lindusss2016
24. sep 2018

@keathli ja to iste, od narodenia nad umyvadlo a nenatieram, doma sa snazim pouzivat latkove.

ukulela
24. sep 2018

inac ano, uplne staci umyt pod vodou, resp. poutierat namocenou plienkou. bambusky su jemnejsie ... vysusit a ak sa da, nechat vyvetrat. ja som pouzivala len sudokrem. plienky som striedala latkovky s jednorazovymi, podla okolnosti a moznosti. pozerala som, co je to ten medvidek 🙂 ale mne stacilo pri malom uplne najobycajnejsie detske mydlo - myslim, ze bupi s lanolinom som kupovala. a teda ten spominany sudikrem, a tiez ziadne zapareniny. vlhcene len v pripade krizy vonku (a ked bol ocinko lenivy)

kristina28918
autor
24. sep 2018

@pallacinka29 a kde kúpim tie vatové obdĺžniky?

alasea
24. sep 2018

@kristina28918 alebo este mozes kupit perlan a namocit ten, utries a vyhodis. Perlan je taka netkana textilia, na nete najdes.

wodanka
24. sep 2018

@kristina28918 ja som si spolu s latkovymi plienkami kúpila aj také menšie plienkove štvorce cca 15x15 cm a len ho namočím a s tým poutieram. Potom ho normálne dám oprat.

kkl82
24. sep 2018

ja som pri oboch detoch pouzivala vlhcene utierky len na cesty. doma som si vzdy napustala malinky kyblik s teplou vodou a na utieranie pouzivala male bambusove plienocky (myslim, ze boli 20x20 cm alebo 15x15 cm).

tani2
24. sep 2018

mozem sa spytat, preco je lepsie pouzivat na cistenie vodu a umyvadlo namiesto vlhcenych utierok? ja ich bezne pouzivam, iba v pripade velkej stolici pouzivam umyvadlo...dakujem za rady

renatka100
24. sep 2018
vlasica19
24. sep 2018

Kamoska si dava len obycajnu cistu vodu a ma take latkove male tamponiky alebo ako by som to nazvala a tym utiera a dava ich potom prat normalne 🙂

fokuska
24. sep 2018

@tani2 Vlhcene su napustene vselijakymi chemickymi latkami a pre niekoho je zbytocne vystavovat jemnu detsku pokozku takym latkam.
Dalsie hladisko je aj ekologicke - su balene v plaste, vyhadzuju sa po pouziti, takze plno odpadu.

laladua
24. sep 2018

Preco vlastne nechces pouzivat tie vlhcene? Ved tie co su priamo urcene pre babatku su jemnejsie aj co sa tyka aj vone, aj tych latok

nikiki29
24. sep 2018

@laladua nie každej detskej pokožke vyhovujú. Ja ich tiež mám doma a snažím sa im vyhýbať keď je možnosť. Obsahujú mnoho chemikálii ktoré detská pokožka nepotrebuje dostavať 6x denne 😊 ale každý má iný názor 😉

alasea
24. sep 2018

@laladua vela deticiek ma z vlhcenych alergie, vyrazky... aj ked su urcene pre deti.

romiada
24. sep 2018

@kristina28918 ja umyvam (chlapceka) po kazdom kakani. Cista voda a detske mydlo. Ked bol zapareny tak som poutierala velkym Babylove vatovym tamponom namocenym v odvare repika alebo šalvie. Po vysuśeni natrela imazolom. Ked sa mi nepodari riadne umyt zvysky stolice (v zahyboch) tak vyutieram dodatocne tamponikom amocenym v oleji Aviril. Aj Aviril puder nam pomaha pri mierno zacervenani.

michaella94
24. sep 2018

ja celkovo nepouzivam kozmetiku u deti a umyvala sok od narodenia v umyvadle ritku ale na cesty sa vlhcene hodili...ale ak sa im chce uplne vyhnut tak skus pohladt raz som na nete videla ako si urobit vlhcene len s vodou...kuchynske utierky tam prestrihli na polovicu a z tych to urobili len uz si nespominam ako sa vyrabali...

simculllka
24. sep 2018

@kristina28918 ahoj, ja mám tri deti a všetky som vždy od narodenia umývala v umyvadle pod tečúcou vodou. Ak majú len pocikané plienky, tak neumývam, ak pokakaná, umyjem pod vodou. Tiež nepoužívam preventívne krémy, len ak vidím začervenanie, tak potom buď sudocream alebo cicadermu, v najhoršom prípade Imazol. Od narodenia tiež používam len klasické DM plienky Babylove.

evitka83
24. sep 2018

@kristina28918 minule som videla navod s extra silnymi kuchynskymi utierkami. Rozrezat na polovicu, ako toaletak 😊. Dat to dostatocne velkej umelohmotnej pixle, navrchu spravit otvor v tvare kriza. V miske zmiesat detsky olej s vodou, dat rolku do pixle a zaliat to tou vodou. Rolka nasiakne roztokom a potom len tahas rovnako servitky z krabicky

pallacinka29
24. sep 2018

@kristina28918 ja mam z DM a su super

elizita
24. sep 2018

@tani2 co ti je prijemnejsie.. umyt si po velkej zadok cistou vodou alebo vlhcenym obruskom...

keathli
24. sep 2018

@ukulela osobne sa mi o trošku viac páčia moony, ale možno je to spôsobené reklamou, je počuť viac o moony, na nepia som natrafila náhodou, ale nemali sme žiaden problém s nimi, sú lacnejšie.... Moony sú možno o niečo málo jemnejšie.... Teraz som objednala Nepia nohavičky, zajtra prídu, tak som zvedavá, ale asi budú ešte veľké dcérke..... Ak doma nájdem ešte nejakú Nepia, môžem odfotiť a poslať, ale nie som si istá, či ešte mám....

lacibo
24. sep 2018

@kristina28918 vlhčené utierky zjednodušia život radikálne pri čerstvom bábätku, ja som bola niekedy tak unavená, že som určite nesprchovala po každom kakaní.. natrieť určite Bepanthen alebo sudokrémom, ak som raz nenatrela , hneď po stolici zaparenina, takže určite natierať, koža veĺmi trpí tými stolicami..my sme mali babylove aj plienky aj utiierky a super, neskôr sme prešli na Lidlové, ktoré sú asi najlacnejšie na trhu, pritom veĺmi kvalitné.. 🙂: