Čo obliekate 9 mesačným deťom na noc?

tuttii
8. nov 2018

Chcem poradit, maly ma 9m a v noci spi v dlhych body a vaku ale to sa mi budi casto - asi je mu teplo.ked spinka len tak bez vaku tak ok. Ale ma studeny zatylok.neviem ci mu neni zima.ale rucky ma take letne nie studene.v izbe mame 23.

jmajernikova
8. nov 2018

je ten vak hrubý? Možno by stačil len úplne tenký vak, taký na leto. Podľa mňa je 23 stupňov veľa na spálňu. Deti majú inú termoreguláciu ako dospelý a každé dieťa je aj iné. U nás napr. je tak, že kým sa ja prikrývam paplónom (síce tenkým), tak staršieho syna už len dekou a ešte aj takto sa spotí, 1x ho musím v noci prezliecť. Mladší syn je tiež iný. Treba skúšať, čo bude najlepšie pre Vášho malého.

bozenkad27
8. nov 2018

@tuttii 23 je prilis vela... idealne na spanie je do 20st. Moj ma pyzamko a vak... su rozne hrubky, na zimu mu davam hrubsi... zvysok roka tensi...

tinaa64
8. nov 2018

Moja strasia klasika pyzamo..mladsia 17mes.bud dupacky alebo bpdy s dl.tukavom leginy..bez ponoziek...zkryte s paplonom...vecer v spalni mame 21 st. A to este otvaram okono na vetracku ..ano aj v zime ju mame otvorenu...podla mna 23 st.vela...tak nelurim ano cez den v zime..nam je potom strasne teplo a ani dychat sa potom poroadne neda...u nas max.21 22st.v zime cez den..kurenie na noc vypinam a otvorim okno...rano yrochu prikurim ...

veronikaszabova
8. nov 2018

@tuttii 23 je ozaj vela. Pri tolkych stupnoch by mi decka isto nespali.
Este teraz spia pri otvorenej vetracke na okne.