Čo robia doma mamičky s deťmi, ktoré nechodia von?

mirola
9. aug 2019

Nechcem tu teraz sposobit nejaku diskusiu o tom, co je lepsie pre deti, alebo nie je. Ale ja chodim s mojim malym stale von, teraz v lete sme vonku prakticky cely den az na obedny spanok a obed. Takze tak od 9rano do 11. A potom od druhej do pol osmej. O osmej ide spat. V zime v kazdom necase sme boli vonku (este v kociku) aspon 2 az 3 hodky denne, ci snezilo, prsalo, fucalo, mrzlo. Prestahovala som sa na dedinu, kusok od BA a viem, ze je tu kopec deti. Nemam tu moc kamaratok, ale sledujem mamicky a stretavam stale tie iste tvare. Jedna je pripad ako ja, stretneme sa kazdy den 2x a debatujeme spolu, prisaham ziadna ina mamicka neni vonku len my dve. Samozrejme xy z nich chodi na ine miesta. Ale mam 3 susedky, ktore maju male deti 1rok, 3roky a 3 a pol. S nadejou, ze najdem nejaku partacku s ktorou by sme este mojli ist von som sa spytala, ci niekedy nepojdu von.. dostala som 3x tu istu obdpoved... “oni cez den von nechodia” vidim ich, ze su naozaj doma, pocujem ich deti, ako kricia, placu smeju sa atd.. zrejme bude takych mamiciek viac. Mna by uprimne zaujimalo, tie ktore nechodite tak, ze na cele dni von, co robite doma napriklad s tak 1 az 1,5 rocnymi detmi. Ako ich zabavate aky im robite program? Mne nevadi chodit von, s malym sa rada flakam, ale minule bol chory mal teploty a siestu chorobu a boli sme doma tyzden, uz som myslela, ze zosaliem. Nudil sa, krical, vymyslal, vyhadzoval supliky, behal hore dole ako saso, neobsedel ani sekundu, vytlacal mysla, otvaral kose, umyval si ruky v zachode... hracky 0 bodov. Musela som byt nonstop v strehu. Preto mi poradte co robite vy doma s detmi, ze Vam tam je “lepsie” ako vonku. Dakujem 🙂

viktorko4
23. aug 2019

@blackcat8885 2,5 roka a pol roka ke kus rozdiel. Tiez starší syn isiel do skolky ked mal 2,5. A ten vyraz sedia doma... Bez slov. Neviem ci na md máš čas sediet. To je ako ked niekto nazve md dovolenkou...

leeo
23. aug 2019

@rachelkk tak tak

janulik2008
23. aug 2019

@uhnakova suhlas s Tebou co sa tyka mordovania. My to mame podobne len u nas ma nala 4 a vozi sa v kociku a obchod mame na druhom konci dediny. Ma lenivu riťku 😁 do skolky chodi peso ... raz sme pre nu boli s kociarom lebo brutal sa rozfukalo ... napr u nas pomaha stale sa pytame co a ako a ked zahlasi ze nevladze tak zakecame ... my vsak uz len do oktobra max novembra a kocik zrusime ... jednoducho zmizne 🤷‍♀️

0silvia0
23. aug 2019

@anjika44 preco si myslis, ze kazda mamicka nevydrzi na ihrisku viac ako 2 hodiny tak ako ty? Kazda to ma inak, jedna potrebuje chodit na wc casto, niektorej staci 3x za den🤨

any17
23. aug 2019

@palomablanca presne.😁 bývame na dedine a tiež si to neviem predstaviť. Usúdila by som sa k smrti...ale tak každý to ma inak..

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ptmt1011
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
palomablanca
24. aug 2019

@any17 🙂

anjika44
25. aug 2019

Včera sme boli v Šamoríne v x bionic sphere, je tam super ihrisko, s prestávku na obed dve hodiny pred jedlom a dve po jedle, kludne by sa dalo aj dlhšie, dnes pojdeme asi do...., lebo je búrka

siska53
27. aug 2019

@blackcat8885 aj ja som bola do 3r., Kebyze mozem, som.aj dlhsie, kedze mala je aka je, dllho bola.maly odlud..uz je to lepsie.. tebe mozno hrabalo, mna to s nimi bavilo.. spolu 5 rokov.. a s mamickami sme pokecali o vselicom.moznom, nielen o deťoch. Tak ako v praci sa nerozpravame.len o praci, ale pokecame o vselicom moznom.. ach, kde su tie casy? Hned by som sa vrátila..teraz nemam na nic cas, ked je skola, hektika strasna, vobec si to neuzivam, neskoro z prace, skoro do prace..

anjika44
28. aug 2019

Ja nechápem rodičov, ktorí nechajú deti malé behať ce z pludnie v lete na slnku a nedajú im ani čiapku alebo klobúčik...mne samej je zo slnka zle a čo tak malé deti?

michelle567
28. aug 2019

My sme tiež veľa vonku ale mňa nebaví chodiť po dedine stále na tie ihriska aj môj sa tam už nudí tak ženy dookola si môžu tiež myslieť že sme len doma keď nás nevidno :D pritom sadneme na bicykel chodíme na rôzne miesta, do prírody, skoro ráno na huby, do lesa, na vylet, k rodine na dvor, do mesta na zmrzlinu, ideme sa povoziť vlakom/busom, občas si vyjdeme aj tu v dedine von jasne, ale neznamená to že ostatné dni sme len doma 🙂 ale teda niekedy aj sme keď sa nám nič nechce alebo keď doma niečo robime. Autorka mi v príspevku znie tak pohrdavo že čo asi robia jej susedy keď ich nevidí vonku. No myslím si že to je každého vec, možno ani nie sú doma tak ako my a chodia si kade tade a nie po dedine dookola každý deň tie isté trasy

cica8
28. aug 2019

Chcem vidieť mamičku ktorá vstáva ráno o 4.00 hodine!!! Ze navarí, operie, ozehli aby mala cez deň pokoj 😂😂😂😂😂😂

vendulka80
28. aug 2019

@cica8 no ja som taka. A robim to uz roky. Mam potom cas aj na úpravu seba samej a nechodím s mastnými vlasmi v špinavých teniskách a olupenymi nechtami stazujuca sa po ihriskách ako nemam na nic cas... ja zase nepochopim ked niekto vstane rovno s detmi o 10.00 hod.

ladyvi
28. aug 2019

@vendulka80 to zalezi zasa od tvojho organiznu. Moje telo by pri dlhodobom nespani (menej ako 6 hodin denne) vypovedalo sluzbu a myslim ze aj moje reflexy pri detoch by boli znacne spomalene. A nie je to lenivost, a ani by si moje telo nezvyklo na take.

cica8
28. aug 2019

Ja vstávam ráno o 6.00 a ty si asi jediná mamička ktorá vstáva tak skoro len aby vypadala k svetu??? Bože môj 🙈🙈🙈🙈

vendulka80
28. aug 2019

@cica8 nie. Uvarim, porobim co treba, upravím sa a cakam, kym sa vsetci pobudia. A užívam si ranné ticho. Nikde som nepísala, ze sa LEN starám sama o seba. Ale aj o seba. Bohuzial po 15 rokoch nočných sluzieb inak fungovať neviem. Rozhádzaný biorytmus uz asi navždy. Padne 3.30 a vstávam. Je to zvyk.

suesue1983
28. aug 2019

Aj ja vstavam o pol 5 s mužom keď ide do roboty. Deti máme 5.Ráno si dám ☕ pocvičím, dám si sprchu upravím sa. O ôsmej idem s najmenším (2 ročným) na nákup pešo, s nákupom sme ešte do pol 11 - 11 na dvore a ideme hore malý spať a ja upratať čo deti poriadne nevedia a variť. No a poobede o pol 2-3 sme vonku do 7mej...Tadaaaaaa 🙏✌️😜

lenpi
28. aug 2019

Necitala som celu siahodlhu diskusiu, ale zopar postrehov
Pocet deti robi svoje - s jednym som bola furt vonku, porobila som co bolo treba kym spal alebo aj popri nom. S 3 detmi je prace viac a casu menej (a uprimne, take to, ze necham si pracu na vecer ked zaspia a budem sa cez den venovat im je dlhodobo neudrzatelne. Aj ja potrebujem obcas pauzu)
Povaha deti robi svoje - moji doma bez problemov vydrzi, furt maju co robit
Ihriska nase deti nebavia. Este mozno ak je dost priestoru na bbicykel, ale inac ich to zdaleka nebavi tak, ako ked boli mensi. Do lesa idu v pohode, len to mame dalej
Snazim sa chodit von, kolko sa da, tiez sme casto vonku jedini (resp. jedini so starsimi detmi), ale niekedy to proste nevyjde

cica8
28. aug 2019

To ta teda obdivujem s tými nočnými. To kedy chodíš spávať ak smiem vedieť...

cica8
28. aug 2019

No keďže ja mam iba jedno dieťa chodím s nim von ale iba ku večeru keď sú takého horká, pretože cez deň ho trápiť nebudem ale keď nie je horko idem doobeda aj pobbede ale večer o 18.00 už sme vnútri a o 19.00 ma večierku, kúpeľ a postieľka

julia_b
5. dec 2019

Ahojte, to si aj ja kladiem tuto otázku :D. Ale každé dieťa je ine. U nás je to tak ze vonku to mam s malym jednoduchšie, je tam veľmi rád. A tiež musím robiť domáce práce, ale s malym ich aj tak nespravím lebo pri hraní dnu ma nenechá si robiť svoje. Takže o domácnosť sa starám keď spi, varim večer. Spolu vieme dat prať, povesat občas aj poskladať prádlo, varí sa mi s nim zle, lebo hned vybehne na linku, zhodí vyleje co sa da :D. A poznám aj mamky ktoré to maju presne naopak ze lepšie im je dnu. Deti su toez v pohode. Inak my ani telku nemáme, tablety...

barborinkamisko
28. jún 2022

@mirola v lete si s deťmi vonka vieš ake škodlivé je to na srdce nechápem matky co v lete chodia von s deťmi mi len večer ked je ako tak fajne

barborinkamisko
28. jún 2022

@anjika44 súhlasím úplne