Čo robiť, aby dieťa celú noc prespalo?

donutka99
30. jún 2022

Kedy vaše deti prespali celú noc v akom veku?
Mam 14 mesačného syna
A kamoška mi vravela ze jej ročna dcéra prespi normálne celú noc :D.... No neviem podla mňa každé dieťa je iné len ma to zaujíma môj ma teraz tie nočné desy :( ani som poriadne nespala 3 dní včera mal ten nocny des.... A takto on sa stále budí každú noc s plačom nervozitou
Neviete o niečom nejakom cajiku alebo tak aby kľudnejší spal?

dzulli1980
30. jún 2022

Každé dieťa je iné ... treba obetovať vlastné pohodlie, aj o tom je materstvo ... žiadny "čajíček" na ukľudnenie by som tak malému dieťaťu nedávala.

zorkahorka
30. jún 2022

Kojis? Ako som prestala, prespal celu noc. Nocny des zmizne sam, treba mozno sledovat, co ho vyvolava: ma cez den vela pidnetov? Nechodi spat preunavene? Nezazije pred spanim nieco, co ho vyrusuje?

donutka99
autor
30. jún 2022

@zorkahorka nie už nekojim .. Práveže on je niekedy keď ho idem dávať spinkať nervózny.. Musím od sledovať prečo to môže Mat ale som tak rozmýšľala ze keď sme boli vonku hrali staršie deti fotball kričali tam atď a on chcel ísť tam za ními ale potom som sním šla domov môže to súvisieť aj stým? Ci. To nie neviem fakt Dr povedal ze môže byt nervózny a placlivy pretože vraj ho bolia Kosti lebo rastie ale mali mi ešte nechodí

bajka16
30. jún 2022

@donutka99 zuby, teplo, zlé sny, hlad. Môže to byť kadečo. Keď v noci vstane čo robíš? Moj starší syn sa budil v noci do 1,5 roka. Ale vždy som mu dala mliečko a pekne zaspal naspäť. A to sa budil dva krát za noc.

jexica
1. júl 2022

sn spi celu noc od 15 mesiacov dcera zacala az teraz v dvoch rokoch … len cakat kedy to pride robit stalw ten isty ritual

deti95060810
1. júl 2022

detičky sú rôzne... bratov syn spával celú noc od narodenia - kľudné bábo, zato môj sa budieval aj v 3 rokoch...
Už sú dávno dospelí muži a my už len spomíname...
Maminka to prejde, len vydržať...

andreatytler
1. júl 2022

@donutka99 Nas syn prespal prvy krat noc ked mal 2 roky.

beata_k
1. júl 2022

@donutka99 Juj keby to bolo tak jednoduche, ze deti po caji prespia noc. Moje prespalo celu noc ako 2 rocne.

ivangeline
1. júl 2022

Okolo 2 roku. Ale kazde dieta je ine.

akrobrab
1. júl 2022

Nas prespal celu noc od 5-6m ako som prestala kojit. Dovtedy sa budil 2x na kojenie.
My sme na tom sice vedome pracovali od narodenia a zlomova bola regresia tusim v 3 ci 4 mesiacoch, kedy sa naucil spajat si cykly, ale vsetky zasluhy idu nasmu malemu - je to borec. 👍😀

Nezacali ste mu viac pustat telku/videa? U dvoch kamosiek sa toto stalo cca v tom veku, ked zacali syncekom pustat TV - akoby to nevedeli poriadne spracovat a v noci sa budili na nocne desy.

viestta
1. júl 2022

Ja ta asi naštvem, ale náš spal celú noc keď sme sa naučili zvládať reflux. Asi od siedmich mesiacov. Zato mama povedala, že ja som mala 3 roky, keď sa mi to prvý krát podarilo.

denden77
1. júl 2022

od 7m do 15m.. potom prilso 3 mesacne nocne harakiri.. a odvtedy zase klud 🙏 klop klop 🤣

sense
1. júl 2022

Môj prespala celú noc v 3 rokoch, tak ze sa vôbec nezobudila, sesternicine v 5 mesiacoch

zuzkaa1991
1. júl 2022

@donutka99 mozu byr zubky my sme to mali ked isli resp. Rezali sa zubky mne prespala celu noc.asi od 3r🙈 teraz.ma. 4r a spime spolu takze sa budim ako cestuje po posteli ale zas je velmi horuco
Určite stravu asi vsetko papa omedzit mliecko (len pred spanim popripade rano po zobudeni) pekne papat cez den zdrave vyvážené jedla vecer nejaku kasu poprípade pred spankom este mliecko

lucijalucy
1. júl 2022

Syn má dva roky a stalo sa možno 2x že prespal celú noc. Minimálne raz sa zobudí na smäd.

zorkahorka
1. júl 2022

@donutka99 a cez den ti ako spi? Aky mate rezim?

donutka99
autor
1. júl 2022

@bajka16 môj keď vztane mu tiež dám mliečko niekedy aj napiť cajiku, len vždy keď zaspí o 20min sa zobudí znova znova mu dám pit a potom spi no nie kedi sa budi viac krát z nervozitou plačom

donutka99
autor
1. júl 2022

@zorkahorka 2 krát spi cez deň

vierka0508
1. júl 2022

@donutka99 skus sirup Sedalia, davala som pri zuboch, pomaha pri nervozite, nespavosti...

zorkahorka
1. júl 2022

@donutka99 na 14 mesacneho celkom aj dost... mozno je prilis vyspaty. Kedy ma spanky a kedy chodi spat vecer?