Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Čo robiť, keď sa bábätko nevie vykakať?

baska888
30. jan 2019

Zdravím.
Máte skúsenosti so zápchou u bábätiek na UM?
Má 5 mesiacov, do 4 mesiaca som kojila a následne som musela prejsť na UM.
Ako máme UM, tak sa vykaká na 2-3-4 deň, ale aj to s mojou pomocou. Musím mu dať nožičky hore, tlačiť nožičkami na bruško, použiť teplomer.
Niekedy je stolica tvrdšia, niekedy redšia.
Neviete mi poradiť z vlastnej skúsenosti?
Ďakujem.

janulik2008
30. jan 2019

@baska888 zmenit mlieko a prinajhorsom cipok 🙂

iveta143
30. jan 2019

@baska888 davate uz aj prikrmy? nemoze ho nieco z jedalnicka zapekat?

baska888
autor
30. jan 2019

@iveta143 Nie, nie, zatiaľ ešte nie...

iveta143
30. jan 2019

@baska888 aha, tak urcite zmenit mlieko...ake davate?

lama25
30. jan 2019

@baska888 chápem, že sa snažíte bábätku pomôcť, ale zbytočne by som ho neučila na teplomer potom bude mat problém kakat a budete musieť používať rektalnu rurku. Vyskúšajte UM hipp bio combiotik u nas veľmi pomohlo, sunar, baby love nas zapekali.

saskia_98
30. jan 2019

@baska888 moj je od začiatku na UM a kaka raz za 2-3 -4 dni .. Trochu sa popuči ale vykaka sa sam. Doktorka povedala že je to v poriadku. Pokial nekaka s plačom nemam mu s kakanim ani pomahať. Nie každe dieťa každý deň a hlavne tie na UM kakaju menej ako tie detičky čo su kojené.

iveta143
30. jan 2019

aj my davame hipp bio combiotik, inu znacku som ani nemala nikdy..nam sadlo perfektne pri oboch detoch....a k tomu teplomeru,dajte pozor,aby to nebolo prilis casto,aby to nebolo skor na skodu,lebo moze zleniviet a nebude chciet tlacit sam od seba,bude sa spoliehat na vas, ze vy to zanho urobite

iveta143
30. jan 2019

@saskia_98 moj je na UM a zo zaciatku to tiez nebolo kazdy den,no potom ked som zacala s prikrmami,tak je to niekedy i 2-3x denne 🙂

saskia_98
30. jan 2019

@iveta143 no ja som zvedava .. zatial ma len 2 mesiace tak mozno ked zacnu prve kaše bude to iné 🙂

baska888
autor
30. jan 2019

@iveta143 Babybio Primea 1

lila59
30. jan 2019

Mali sme uplne rovnaky problem.Maly sa vykakal len s rektalnou rurkou, museli sme to robit kazdy den, lebo inak mal velke bolesti. A to, ze si nato zvykne a bude lenivy je hlupost, potvrdili mi to dve nezavisle pediatricky. My sme tak fungovali 2 mesiace.Popri tom sme vyskusali asi 3 UM, rozne probiotika a simetikony...no proste horor. Doktorka hovorila, ze sa to zlepsi do 5 mesiaca, ked sa maly zacne viac hybat a dozrie traviaca sustava a aj tak bolo, jedneho dna zacal proste kakat.Ale bolo to naozaj narocne...Z probiotik nam najlepsie sedia Infants dophilus v kombinacii so Sab simplexom. Drzim palce 🙂

zuzipolo
30. jan 2019

@baska888 zle mlieko,moja malá mala veľké problémy so zapekaním,naozaj pomohol HiPP combiotic,krásne kaká a bez bolesti 🙂

dzulli1980
30. jan 2019

To, že rektálna rúrka je návyková, nie je pravda ... nám nezaberalo absolútne nič, zmena mlieka, žiadne kvapky, gély, masírovanie, cvičenie, my sme rúrku používali denno-denne 3 mesiace a potom dcérka začala sama kakať bez problémov, žiadna závislosť ... boli sme aj na gastre, doktora povedala, že deti v tomto veku majú ešte slabú brušnú stenu, preto to nevedia dať samé.

ketrin00
30. jan 2019

Veď ma5 mesiacov čo tak par lyžíc vizivky???alebo postruhane jablcko najlepsie šťava s kompotA určite lepšie ako rurky teplomery mám odskúšane

iveta143
30. jan 2019

@baska888 tak o takomto som nepocula, skuste zmenit, a neuvazovali ste zaviest uz aj prikrmy? babo na UM moze od ukonceneho 4 mesiaca

malinajahoda
30. jan 2019

@baska888 na vine je mlieko ak nemáte ešte príkrmy. Nám 3 mesiace robil peklo Nutrilon AR, zmenili sme značku a obrat o 180 stupňov.
A aby som nezabudla k tomu Coliprev.

ukulela
30. jan 2019

@baska888 dake probiotika? chvalia biogaiu. a asi zmenit UM. niektre maminy radia aj kamilkovy caj - zarobit mlieko do neho. (neskusala som, kojim).

baska888
autor
7. feb 2019

@ketrin00 No ideme akurát teraz pomaly dávať...

baska888
autor
7. feb 2019

@iveta143 Viem, len ja som kojila, teraz posledný mesiac dávame UM, čiže až teraz ideme začať s príkrmami...

baska888
autor
7. feb 2019

@ukulela Máme práveže probiotiká... Probio fix baby

Tu začni písať odpoveď...

Odošli