Čo robiť s bábätkom, keď nespí?

zosa
12. mar 2008

ahojte, chcela by som sa opytat, ze co robite s babatkom cez den ked nespi. mala ma teraz 6 tyzdnov a neviem ako ju mam zabavat ked je hore, alebo ju mam nechat samu nech sa zabava, musi sediet v lehatku lebo ma reflux, takze sa pozera, v postielke ju to aj tak nebaví, a ked tam lezi co tam robit. co robite Vy? dakujem

tamia
12. mar 2008

hrať sa, ukazovať hračky, prihovárať sa...

zosa
autor
12. mar 2008

no ma tam zavesene hracky, aj sa uz zacina pozerat a vyskiera sa na ne, ale asi este nie naozaj, ked je hore uz dve hodiny to sa uz neda zabavit, predsa este nie je taka ako 4-6 mesacne babo ma len 6 tyzdnov. a nemozem stale pri nej sediet

pemar
12. mar 2008

zosa, aj my mame reflux, tak prve 2-3 mesiace aj 2 hodinky po jedle bola mala stale v lehatku, k nemu sme pristavili hrazdicku alebo dali do rucicky nejaku hracku a hrala sa aj sama. Lehatko je super vec, ja ho pristavim vsade kde som - v kuchyni ked varim, v kupelni ked triedim pradlo a davam do pracky, v spalni ked robim postele a rozpravam ze co robim a preco, je to dobre pre rozvoj reci.
Po tych 2 hodkach som ju uz davala aj na decku trosku lozit a past konicky aby sa rozvijala aj v polohe v lahu, aj ked si ublikla, no tak sa to utrelo a opralo ale myslim ze je to treba, lebo by total zlenivela v tom lehatku 😉
Teraz uz mame 4 a pol mesiaca a reflux ustupuje, tak ju davam do lehatka len na 15 minut a potom uz len na decku nech sa pretaca a cvici a pritom jej rozpravam co robim ja resp. cvicime spolu - niekde tu je taka tema o cviceni s babatkami tak mrkni tam.

shela
12. mar 2008

zosa...nasa mala od 3 mesiacov pozerala rozpravku...trvala len 30minut a to vzdy len rano...a ja som si zaten cas porbila co som potrebovala

zosa
autor
12. mar 2008

dakujem pemar, ono to asi samo pride, ked zacne viac vnimat, teraz este si nic zatial nechytí len sa pozera na tie hracky, ale skusim tu deku neskor. no rada by som ju prenasala, ale lehatko je dost tazke a mame dom zo schodami a ani v kuchyni by nemala kde byt, jedine na zemi 😅 , ale asi neskor to skusim, ked bude intenzivnejsie pozerat. tiez nechcem nieco pokazit, aby sme sa rozvijali.
dnes som ju po dvoch hodkach dala do posielky nech spinka, ale nechcela a zacala plakat, tak som ju dala naspat do lehatka a tam hned zaspala. 😕

pemar
12. mar 2008

zosa, este som pozerala v jednej knizke co robit s takym malym babom - tak napr. len tak hladkat a masirovat, hladkat rucicky po vonkajsej strane aby sa otvorili, nechat babatko nech sleduje hracku ked s nou pomaly pohybujes, mierne otacanie babatka zo strany na stranu, nechat babatko nech si ta poradne poobzera a potom sa skus trochu pohybovat pred jeho tvarou nech ta sleduje atd.

zosa
autor
12. mar 2008

hm..., take nieco podobne robime, uz sa aj obcas otoci za tatinom 😉

kazdovci
12. mar 2008

zosa - ja som malemu straaasne vela spievala a rozpravala na neho. takemu malemu drobcekovi este velmi hry nevymyslis 😉

dominica
12. mar 2008

ja som nemusela robiť nič 😀 , narodil sa predčasne a do 3 mesiacov len spal a papal. Do pol roka som o ňom moc nevedela.... 😀 , bol jak anjelik, zahral sa sám, ale samozrejme venovala som sa mu, spievala, hovorila riekanky a rozprávala mu stále dokola to isté, ako ho lúbim a že je môj najvačší poklad a pod.

trixi
13. mar 2008

zosa, odporucam Ti knizku: Hry, zabava a cviceni s miminkem, od autorky Anne Knecht-Boyer. Vydala to Mlada Fronta. Mne sa paci, je s fotografiami ako cvicit, zabavat sa s babatkom po mesiacoch. Co je vhodne v tom ktorom mesiaci robit.

petrulla
13. mar 2008

Ja som mala v byte starsi kocik a tak som maleho do cca3 mesiacov mala vsade pri sebe. Tam mal hracky a ja som sa mu prihovarala a ked zaspinkal, tak som ho odtlacila na tiche miestecko a spinkal.
Teraz uz bude mat 6m a tak ma v kazdej izbe nejake miestecko.
V kuchyni mame ohradku, v izbe deku s hrazdickou a tak...
Inak ja som mu detsku hrazducku vylepsila tak, ze sa snou dokazal sam pohrat aj hodinu.
Priviazala som mu tam kopu hrkaliek (asi 15ks) a to na gumickach. A tak si ich moze chytit dat do pusi a natahovat .... no proste ma z toho ohromnu zabavu. 😉

betka1
13. mar 2008

ja mam obcas podobny problem ako zosa. Ked uz neviem co s malou ked je hore, tak sup s nou do klokanky. Kuka sa dokola a ja si pritom este vselico porobim. Alebo aj v lehatku sedava, ale vzdy ma v nom studene ruky, neviem preco.

zosa
autor
14. mar 2008

dakujem babule za super tipy, pokukam po tej knizke.
inac aj nasa mala ma strasne studene ruky v tej sedacke az take studene vlhke. ale boli sme na kardio a mala perfektne prietoky, takze od zle prekrvenych ruk to nie je 😅 ja jej supnem rukavicky, aj tak vzdy meta rukami a sa doskriabe.

zucha
15. mar 2008

ako tak citam, tak tie studene ruky su asi normalne. My sme malu davali do lehatka asi od 4 mesiacov. Mala tam hrazdicku z hrackami. Sice len na ne kukala, ale aj to ju zabavilo. K jednotlivym hrackam som jej rozpravala basnicky. Niekedy som ju nosila a spievala jej, ked lezala na gauci, tak som ju hladkala po brusku. No ale u nas to bolo vsetko skor kvoli upokojeniu, lebo dcerka bola veeelmi uplakana. Teraz je to uz lepsie (tuk, tuk)

viera78
15. mar 2008

aj ja som si hovorila co robit s takym malym drobcom teraz ma 3 mesiace a uz chyti do ruk hrkalku,alebo ked je v postielke a ze mu tam svieti slniecko obzera si tiene a ked nahodou nespi tak ho rozbalim a trochu necham nech si ponatahuje nozicky,rozpravame sa trochu ho zdviham do sedu,dam na brusko,ale najradsej ma ruky vtedz bude obzerat vsetko okolo seba.

uhlikova09
15. mar 2008

pozerali ste reflex tohto tyzdna?neviem presne ktory den to islo ale mamina so svojou dcerkou cvicila-pouzivala ju ako cinku 🤐 no neviem aj na pieskovisku s nou cvicila pri hojdani a tak...vyskusaj hehe,ona s malou cvici od narodenia

biba12
16. mar 2008

No moj bude mat 6 mesiacov. Pod hrazdickou vydrzal tak 20 minut. Kedze mame na zemi korok, dala som dolu paplonik, kde ma hracky. Tam vydrzi sam sa hrat tiez tak asi 10-15 minut, rano trochu dlhsie. Stale sa mu treba venovat, ked idem napr.na WC tak zacne okamzite plackat, mrnkat. Stale sa chce nosit. Tak spievame, tancujeme, rozpravame, vlacim ho z izby do izby, ked nieco prave robim a komentujem to. Ked sme na zemi, hrame sa z hrackami. Inak s takym malinkym 6 tyzdnovym babatkom som skusala akurat jemne ho vytahovat za rucky, aby drzal hlavicku, lezkat na brusku/bola som vzdy pri nom a nikdy tak nespal/ a potom som mu skusala natahovat hracky , ktore prijemne hrali, to ho bavilo. A nosili sme sa a spievali, maznali. Od 2 -3 mesiacov som zacala podavat hrkalky...

zucha
18. mar 2008

inak, este k mojmu prispevku. Do lehatka sme ju nedavali od styroch mesiaciv, ale tyzdnov. Styri mesiace este ani nema 😅

rainee
5. mar 2010

mame aj lehatko, aj hrazdicku s hrackami...no uz ju to moc nebavi a to jej tam stale vymienam hracky aby ich nemala okukane. nasa sa stale nudi a potom vrieska a hracky nam uz pomaly dochadzaju.

bordinka
5. mar 2010

moj maly ,ked mal 3 mes.dostal od kolegy krasnu knizku s velkymi obrazkami...je sice od roks,ale ked som uz nevedela co s nim...tak som si ho dala na velku postel..lahla k nemu a ukazovala obrazky...a rozpravala sa s nim...to mal moc rad...alebo..ked som uz bola unavena a chcela som sa prebrat...tak som si ho zobrala na ruky a tancovala s nim a pol.hod...vzdy je z toho tah unaveny...ze ked ho dam do lehatka...parkrat ho tam pohojdam..hned tam zaspi...ale to iba do obeda...poobede s nim pravidelne chodim po vonku aj 3-4 hodinky...nieje nad cerstvy vzduch 🙂

bibione
6. mar 2010

dobra tema 😉 nakolko malemu sa uz nece velmi vyspavat,kludne vydrzi byt hore aj 5 hodin a je mi to strasne blbe ho nechavat sameho,nech kuka do stropu 😖 tak rano o 8mej mu ide rozpravka,taka kde su zvieratka a vypravaju sa svojou recou,to sa mu luubi velmi,ho posadim do vajicka,odtial pekne kuka a komentuje 😀 opakuje zvuky,ktore mu idu,tancujeme...to zvykne aj hned zaspat,alebo mu pustim ventilator...len na minimum,len nech sa toci a to uz je ina zabava pre neho.fascinovane na to kuka a blaboce si...alebo ho uhojdam k smrti 😀 ...medzitym papanie,uspavanie,potom von na cca 2 hodky...ale tie ranne a obednajsie hodiny su drina 😠

romaroma
7. mar 2010

bibone, aku rozpravku mu pustas? my nemame televizor, pustila by som mu nieco na nete

rainee
7. mar 2010

no praveze rozpravku moc nechcem pustat nech si hned nezvykne na tv alebo komp a kazi ocka.
lenze moje dieta cez den pospi maximalne tak hodku + hodku v kociku, takze ja sa mu musim venovat nonstop a tym padom nemam doma sancu nieco porobit. a ked ju necham samu kukat do stropu tak vkuse place lebo sa nudi, hrazdicka a hracky ju bavia len chvilku 😒

nikush
7. mar 2010

my sme malemu kupili hrazdu, lebo som uz nevedela cim ho zabavit....prvy den ho to bavilo hodinu, postupne menej a menej...teraz tak 10minut...idem mu tam navesat hracky, snad ho zaujme opat...on sa teraz len prevaluje na bok za ruckami a pcha si ich do ust...dam mu plienku tak je spokojny, zuje ju...poobede je to o drzku, len ho nenechat sameho, alebo vo vajicku, hoc na mna pozera, reve, lebo sa mu tam nepaci...uz aby lozil 😀

bordinka
7. mar 2010

baby a to kludne nechate pozerat vase deticky tv...ja mam z toho strach,ale tiez sem tam pozera...hlavne ,ked pocuje,ze ide reklama...to je jeho 🙂 ale ja to mam o to lahsie,ze mam uz dve sikovne baby co mi pomozu,ale ked som mala jedno dieta a bola s nim cely den sama to boli stresy...ojojoj to este ani pampersky neboli 😠 teraz je to ovela lahsie..tak si to uzivam 😅

bibione
8. mar 2010

popravde,som bola proti pozeraniu telky v takom rannom veku 😠 ale jeho hracky typu hrkalka a pod absolutne nezaujimaju a telka je jedine co ho zaujalo...ale je v dostatocnej vudialenosti,takze neni na nej prilepeny 😎 a kuka len tu o osmej rano...ovecka shaun...tam aspon nesprechuju...este to by mi chybalo,keby mi zacal vypravat,ze halo muti 😀 ...sorry,nemecky neviem

bibione
8. mar 2010

rainee: ved to,ze ani ten moj nece spinkat cez den ...ked aj zalomi,tak len na pol hodky,to stiham tak maximalne sprchu,ale to aj sup sup,lebo len co zdrhnem z izby,uz sa ozyva...aj ten ventilator ho bavi len 5 munit a uz zase knuci,lebo je na nho vysoko...ale kupujeme to hojdacie lehatko a to bude ina sranda...sa vyblazni dosyta...normalne nechapem,aky je vnimavy na to aky je malicky a jak vyprava...nechapem 😲

romaroma
8. mar 2010

pre rodičovský odpočinok 😎
http://www.livestream.com/bebetv

rainee
8. mar 2010

bibione ale tie hojdacie lehatka su tak do 9kg a nasa ma uz teraz 7kg takze bohuzial 😒