Čo robíte s chrastičkami vo vláskoch?

michaela.g
16. aug 2011

Ahojte, moja mala ma 3 mesiace a vlaskov nic moc 🙂 , ale ma vo vlaskoch take zlte chrasticky/supinky robite s tym nieco?
Zatial jej to len jemne vykefeckujem pri cesani...

lenka0283
16. aug 2011

ja som pouzila kerasal mast a za tri dni to bolo prec...ale ked som vycesavala tak som jej s tym vycesala vsetky vlasky 🙂

tea333
16. aug 2011

vola sa to seborhea, a casom to zmizne.netreba to vsak zanedbat.mnoho ludi ti poradi rozne pripravky, ja som vacsinu vyskusala.ako jedine co zaberalo sa ukazalo to najjednoduchsie. kazdy den po kupani, hned ked bola kozicka este makkucka som to vycesala klasickym hrebenom alebo aj kefou pre deti..

berus222
16. aug 2011

tiez som mu to natrela kerasalom asi 2x a od vtedy to nemal ani raz.

benne
16. aug 2011

aj ja som nechávala tak, ale potom som kúpila klasický olejček, ten modrý, natrela som synovi a aj dcére, ona mala 3r. a stále tie žlté ložiská.. a čuduj sa svete, ja som sa čudovala asi najviac.. odvtedy vôbec nič 😕 😨 a zišlo to po jedinom použití.. a vlasy odmastneli asi po 3ťom umývaní 😅 😅 😅

gabka2809
16. aug 2011

lekárka mi dala ricínový olejček a 10 min. pred kúpaním som natrela na hlavičku, a potom som umyla. Pomohlo!!🙂

vejinka
16. aug 2011

uplne jednoduche riesenie ktore nam zabralo bol 100% olivovy olej z lekarne.vo vanicke naliat na hlavku nechat posobit 2-3 minutky splachnut potom naniest detsky samponik oplachnut a hotovo.ked je babo oblecene kefockou vycesavat a do tyzdna sa to postupne uplne odstrani.zaroven je babatko cele natrete olejcekom a netreba ho nicim dodatocne natriet. Drzim palce

denisa120
16. aug 2011

hm moja mala vobec nemala chrasticky ja som jej od začiatku natierala vlasky olejčekom...

ginger_fox
16. aug 2011

Synovi pediatricka na to predpisala olejcek, ktory mi zamiesali v lekarni. Olejcekovala som a trosku aj vycesavala a pomohlo 🙂 Asi po 10 dnoch to zmizlo a uz sa nikdy nevratilo.

snopkulka
16. aug 2011

náš drobček tie chrastičky takmer nemal, veľmi máličko, pred kúpaním som mu votrela do vláskov obyčko olejček pre deti Johnson´s baby, nechala pôsobiť, po pár minútach poriadne prečesala detskou kefičkou na vlasy a bolo 😉

iljanka
16. aug 2011

Nasa mala to ma trosku na vrchu hlavicky. Postupne jej to natieram olejcekom, necham posobit a jemne vatou a potom hrebienkom vycesavam. Uz ma len v oblasti fontanely, tam to skusim neskor.

modrofuzik11
16. aug 2011

pediatricka nam tiez predpisala olejcek. pomohol.

tehulka2011
16. aug 2011

kokosovy olej

filipa
16. aug 2011

ja malej kazdy druhy den zmyvam vlasky samponom Babe - Milk crust sampoo - je to jemny detsky sampon na mliecnu chrastu... dostat v lekarni....a postupne to mizne
malemu som to svojho casu natierala salicilovym olejcekom a vycesavala, ale vtedy mu vypadali zaroven aj vlasky, tak teraz to riesim "jemnejsie"... 😉

acikaa
16. aug 2011

moja malicka mala rovnaky problem a ked mala 6mesiacov samo to preslo,nic som nepouzivala.Teraz sa pozriem na vlasky a jej pokozku-ma cistu 🙂 😕

emapol
16. aug 2011

My sme tiez pouzili olivovy olej, natreli, vycesali obycajnym hustym hrebenom a potom malej vlasky umyli detskym samponom.

miti
16. aug 2011

u nas to mali vsetky moje deti. Vzdy som skoncila u koznej lekarky. Olejceky mi neodporucala / ze oleje vysusuju, no dala mi 2fazovu liecbu mastickami. Zial nazov si nepamatam. U syna som sa snazila sama toho zbavit a rozliezlo sa mu to az do tvare.... Inak ja sama som nachylna na suche vo vlasoch a sama to riesim olejom a u mna to zabera.

lucik194
16. aug 2011

lekarka predpisala kremik, zamiesali v lekarni, 15 minut pred kupanim natreli hlavu, supinky napucali, zvacsili sa a pri kupani sme ich vycesali, za dva dni cista hlava. obycajny olejcek je dobry pokial dietatko nema vela vlasov, inak nie, z olejceku nemusia vsetky supinky zist, hlavne olejcek stoji viac, krem v lekarni namiesany z receptu stal par centov.

edie63
16. aug 2011

Ja som pouzivala rozne oleje (olivovy olej z lekarne, niveu, lekarka nieco predpisala atd.) a vycesavala som ich, vzdy zmizli, ale po nejakom case sa vratili, az kym som nenasla specialny sampon na tieto chrasticky (znacka BABE) a ked sa mi podarilo vsetko vycesat (potom, co som natrela hlavicku olejom a nechala posobit), pravidelne som pouzivala tento sampon a uz je to OK.

pingu1
16. aug 2011

ja som vyskrabkavala 😀

nelicefo
16. aug 2011

ako kočky píšu,olejček treba 😉

jabadaba
16. aug 2011

no mame to aj my, u starsieho synceka zabral olivovy olej a pekne to zmizlo do par tyzdnov, ale tentokrat som si kdesi vycitala, ze sa ziaden olejcek nema pouzivat. No lenze ked nic nepouzivam tak sa nic nedeje, supinky su stale na kozicke. Asi sa nastvem a zajtra maleho nalestim pekne do ligotava a zbavime sa toho ako u starsieho. Kurnik, ved ti odbornici raz tak raz onak pisu. 😠

zuj
16. aug 2011

Nam takisto pomohol sampon Babe na mliecnu chrastu, dcerka mala supinky od narodenia, nejako zvlast sme to neriesili, kedze nam kazdy hovoril, ze jej postupne same zmiznu, ale nezmizli ☹ Za cca za 2-3 mesiace sme sa ich zbavili uplne 🙂

svetlana30
16. aug 2011

nam lekarka olej nedoporucila. predpisala na masticku/ kys. salicylovu/. ale este neviem povedat ako zaucinkuje, lebo ju mame treti den 🙂

duplinka
16. aug 2011

Ahoj. Moja dcérka má 4 roky a pravidelne sa jej to vracia. Boli sme aj u kožnej, nič nám nezaberalo. Vyčesávali sme, používala rôzne oleje a masti, ale najviac nám zabral detský gél na vlásky od biodermi (modrý, červený nezaberá). Stojí síce cca 14 EUR, ale nič iné používať nemôžeme, pretože sa okamžite vyhádže. Teda má opäť celú hlavičku plnú chrastičiek a šupiniek. Nepoužívame ani penu do kúpeľa, pretože aj potom sa vyhádže. Skutočne to odporúčam. Samozrejme ak zaberá niečo lacnejšie, je to len fajn. Nám bohužiaľ zaberá iba tento jediný prípravok. Preventívne raz za čas premastíme vlásky olivovým olejom. No a samozrejme je dôležité vlásky s láskou vyčesať 😵 😵 😵
Dúfam, že si každá mamina nájde ten správny liek pre svoje bábo 😵 😵 😵

oriesok
16. aug 2011

ja som malej naolejčekovala hlavičku.. nechala chvíľku pôsobiť.. a potom vyčesať.. určite to nenechať rozšíriť...

evkasto
16. aug 2011

nám doktorka pri tomto poradila tiež šampón Babe na mliečnu chrastu a zabral skvelo do 2 týždňov šupinky zmizli, inak olejček mi práveže neodporúčala, vraj sa na vlásky nemá dávať

tigri
17. aug 2011

mladsia dcerka mala zlte supinky vo vlaskoch a mne v lekarni poradili obycajny azulenovy olej pre deticky (taka mala flasticka, urcite sa to vyrabalo este aj za sociku)...stacilo to dat parkrat, nechat chvilku posobit a potom isli pekne hrebenom vycesat...

bebe87
20. aug 2011

Krem Mama a Ja na mliecnu chrastu.. 100percentne zabera,,,

kamilka22
20. aug 2011

Mozes pouzit olivovy, alebo salycilovy olej, natries hlavicku /pred kupanim/, nechas posobit tak cca 20 minut a potom to v podstate len zotries bud bavlnenou plienkou, alebo kefkou na vlasky a potom klasicka hygiena. Tieto supinky sa tvoria vacsinou do 9 mesiaca, je to normalne.

bubulka722
20. aug 2011

Ja používam olejček pre deti Alverde. Po kúpaní som jej to natrela a pomaličky opatrne vyškrabkala a odvtedy je pokoj. Takto mi to poradila doktorka a nemáme žiadny problém. Všetky tie mastičky z lekárne by som použila až vtedy keď by toto nezabralo.