Čo robíte vonku s deťmi, keď prší?

anastazia93
31. máj 2020

Ahojte. Čo robíte s malými deťmi vonku keď prší? Myslím také 1,5 ročné dieťa.
Ako samozrejme ideme vonku stále, gumáky prsiplaste - chodí po mlakach. Inokedy keď ma náladu na kočík tak sa prejdeme s kočíkom.
Ale hľadám ešte nejaké inšpirácie, aké aktivity počas dažďa robíte s takýmito krpcami?
Ďakujem 🙂

mogaa
31. máj 2020

@anastazia93 a čo iného okrem prechádzky by si chcela v daždi robiť?

vilma7
31. máj 2020

Nájdeme mláku a v nej sa výhra s bagrom, traktorom, hádže do mláky kamienky, neďaleko domu máme riečku, takže aj možnosť hrať sa v horšom počasí pri vode pod mostom.

lucia851
31. máj 2020

Chystáme sa do školy na zajtra

sapetka
31. máj 2020

V dazdi von nechodime😊

sunny8
31. máj 2020

Nechodíme von po daždi 🙄

babusik85
31. máj 2020

@lucia851 tak toto je odpoved na otazku 🤣
Inak ja mam dvojrocne dieta,v dazdi nechodime von. Dnuka sa hrame

kristella
31. máj 2020

Aj brázdenie mlák na odrážadle je celkom zábava 😀

bashawelle
31. máj 2020

@anastazia93 my v daždi sme von málokedy , ale po daždi chodíme radi. Väčšinou sa deti hrajú pri mláke, prípadne rovno v nej, hádžu malé kamienky do vody, prechádzame sa. Ak rýchlo schnú chodníky, odrážadlo/bicykel - cez mláku a potom kolesami "maľujú " stopy po chodníku. Pozorujú kvapky na listoch. Počítame dážďovky 🙂

kayyaa
31. máj 2020

@lucia851 a preco sa chystate do skoly vonku na dazdi ? 😝

elizabeth88
31. máj 2020

@babusik85 😀

elizabeth88
31. máj 2020

My v dazdi nechodime von,no ked tak rychlo,ked na chvilu prestane,prebehneme nejaku trasu za ruku a vyhybame sa mlakam.🙂No nevylucujem do buducna,ze zacneme chodit von v gumakoch a prsiplasti...

11iva11
31. máj 2020

Sme doma a zotavujeme sa po dlhej prechádzke v deň predtým (ako bolo včera), keď býva väčšinou veľmi pekne. (dnes nie je problém si na shmu.sk presne vyčíhať počasie)
Teda hlavne ja, keďže tlačievam dvojičkovský kočík. Neviem si predstaviť trajdať sa vonku v daždi...nepoviem kebyže prší už nejaký desiaty deň v kuse, tak už by som asi vybehla, ale takto mi to príde úplne kontraproduktívne. Všetko mokré, špinavé, vlhké, keď chcem dať malým mlieko, tak im naprší dovnútra - no úplná radosť.
Majú 14 mesiacov a na skákanie do mlák majú ešte čas, i keď neviem, či to je zas taká nevyhnutnosť.
Ale keď tam si na to vyhliadnem keď bude akurát po pršaní. Priamo počas dažďa by som naschvál nešla ani ja ako dospelá, nieto ešte takí malí špunti.

lucia851
31. máj 2020

Ja som sa pomýlila až teraz som si všimla ze sa pýtate na malé detičky

smejko25
31. máj 2020

@sapetka
@sunny8
@elizabeth88
Podla mna to autorka myslela tak ze co robite doma ked prsi 🙂 ze ako chodia aj vonku ked prsi ale ze doma co robit

anastazia93
autor
31. máj 2020

@smejko25 nie nie. Myslela som vonku. Ako nemusí byť priamo len počas dažďa. Aj po dazdi. Taky deň ako dnes.
Ako my chodíme vonku aj počas dazda. Obe máme prsiplaste aj gumaky. Len chodíme po parku, skáče do mláky, berie všetko zo zeme.
Tak že čo tak robievate vy.

henka123123
31. máj 2020

@anastazia93 jazdi na odrazadle po mlakach..skace do mlak.hra sa v pieskovisku z mokreho sa lepsie stavia...na dvore slimakov zbiera.smyka sa na smyklavke...ako bezne vsetko..ked fuuka sme vnutri

smejko25
31. máj 2020

@anastazia93 taaak pardon 😁😁😁😁

hdpe
31. máj 2020

chodili sme často do lesa, prenášali sme slimáky z cesty aby ich nezrazili autá ( to ho baví doteraz), pozorovali žaby a žubrienky, hádzali skaly do vody, púšťali loďky (konáre) dolu potokom...my sme na dedine, chováme zvieratá, takže tých aktivít mal kopec aj počas dažďa.

marlent
31. máj 2020

Kamienky do mlaky to vie aj milion rokov pri tom stravit
"Varit" v mlake
A skakat do kaluzi

babina_33
1. jún 2020

Na odrazadle po mlakach @henka123123 chodit to je oblubene u mnohych deticiek, moj synovec ten si to uziva 😀

amelie2017
1. jún 2020

Co robime? Chytame kvapky a pocitame, ktora z nas chytila viac.
V dazdi von nechodime. Chodime po dazdi. A co robi? Skace v kaluzi, prechadzame sa...ale ked je dazdivo, vacsinou sme doma a oprasime plastelinu, temperky, nalepky...