Čo sa už považuje za chodenie u detí?

zuza.m
9. júl 2009

neviem či je tu taka tema ak hej tak ma presmerujte ,dakujem.chcela by som vediet čo sa považuje za chodenie???ked som maleho pustila tak mi 15 -20krokov spravil celkom sam,teras asi dva dni sa pusti sam a prejde tiež par krokov.ale niekedy po par krokov straca rovnovahu preto že sa vobec neprechytava napriklad nabytku alebo tak.tak že si myslim že to až take velke chodnie nieje 😅 .no na začiatok colkom fajn.mam taku pametnu knižku kde mu pišem jeho pokroky no neviem či už mu možem napisat že chodi sa od toho dna kedy s aprvy krat pustil alebo až neskor kedy sa bude úpuštat pravidelnejšie a istejšie.čo myslite?? 😅

flavi
9. júl 2009

podla mna do takej knizky sa pisu prve samostatne krociky
kludne si to uz zapis, ziadne dietatko nezacalo hned baletit, pre nich je tych par samostatnych cupitkov maxivykon 🙂

pietra
9. júl 2009

zuza, kludne si to do knizky zapis, pripadne aj dopis, kolko krokov takto sam zvladne 😉
inak sa za samostatne chodenie povazuje, ked sa dieta vie "rozbehnut", zastavit a otocit

zuza.m
autor
9. júl 2009

no dnes je krokov viac a vie aj zastavit a potom znovu ist.len tie otočky tak k tomu sa ešte nedostal. 😉

hanka274
9. júl 2009

kludne si to zapis, presne ako baby vravia...šikulko malinky 😵 😵

pietra
9. júl 2009

zuzi, kasli na otocky 😀 pekne si poznac, ze sikovnicek uz sam chodi 😵

tintinka
10. júl 2009

zuzi, ja ked som bola s malym na neurologii a pytala sa, kedy zacal chodit, tak som sa jej pytala, co sa povazuje uz za chodenie, tak povedala, ze prve samostatne kroky, aj ked ich spravil napr. len tri, ale spravil ich sam bez pomoci, to uz je vraj chodenie

lienockaa
10. júl 2009

ano, ano, presne tak aj mne povedala nasa dr...staci, ked sa sam pusti a urobi par samostanych krokov, hoci aj na konci spadne..zuzi, mas sikovneho maleho, otocky pridu o par dni, uvidis..😉

cessy
10. júl 2009

ahojte, aj ja som do knizky hned znacila ked maly spravil prve dva kroky ku mne.....na cocakat???a potom zo dna na den zacal krasne chodit sam 🙂

lienka79
10. júl 2009

nas syn nerobil ziadne prve krociky..on lozil,chodil za ruku a potom zacal rovno sam chodit..Zacal az vtedy,ak si bol uplne isty,ze nespadne..Takze ked uz spravil prve kroky..hned zacal chodit samostane,aj cez prahy a dvere 😀
Mal 13,5m

roka96
10. júl 2009

ja som tiež nad tým premýšlala, máme 13 mesiacov a každý sa pýta: To ešte nechodí?? Ale on už urobí aj 15 krokov sám akurát sa potom začne ponáhlat - bežat a strepe sa.. a takto dookola potom zistí, že po štyroch je to rýchlejšie a skončili sme s pokusmi.. ale behá so všetkým stoličkou, stolom, všetko čo sa hýbe... 🙂

zuza.m
autor
10. júl 2009

tak diki baby napisala som si tam datum ako sa prvy krat pustil. 😉
je to take mile normalne si sam chodi (teda nie vždy sa odhodla)ale už som ho stretla ako mi križoval cestu sam z izby. 😅 ale mam sttrach ved može tak lahko padnut. 😔