Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Čo si myslíte o lyžovaní dvojročného dieťaťa?

Športové aktivity pre deti
majusska202
1. jan 2020

Dobrý deň, chcem sa opýtať na názor. Mam syna 2 roky a 3 mesiace. Hrozne sa mu páči lyžovanie o ničom nehovorí len ze chce lyžovať. Je veľmi zdatný od 9 mesiacoch chodí vie už bicyklovať a jazdi na dvojkolesovom odrazdle. Inými slovami je športovec futbal hokej ja naša každodenná vec. Viem ze deti by sa mali učiť lyžovať kvôli kĺbom po treťom roku života.
Takže prejdem k veci myslíte si, že ho mozem postaviť na lyže nech to skúsi alebo radšej nie? Aké sú vaše skúsenosti u malých detí s lyžovaním? Jasne ze bolo by to len párkrát. Myslím ze uňho je to len veľká túžba ako pri veľa činnostiach.
Ďakujem za odpoveď

zowie
1. jan 2020

@majusska202 je to tvoje dieta, ak chce skusit to mozes, negativa vies, mozno bude nadejny lyziar. 👍

majusska202
autor
1. jan 2020

@zowie tak ja som chcela len počuť názor. Susedia obidve deti dali na lyže v 2 rokoch. A sú ok. Len náhoda je náhoda

zowie
1. jan 2020

@majusska202 ved ale nepocuvaj inych. Urobis podla nazoru mamiciek na MK a potom to budes lutovat ze si nedala? Ci naopak? Vsetko s rozumom. Vyskusajte, chce to skusit, skus..

majusska202
autor
1. jan 2020

@zowie skúsiť to ideme dnes poobede keď sa zobudí rozhodla som sa ze keď tak veľmi chce doprajem mu to

zowie
1. jan 2020

@majusska202 robte podla seba, nasi rodicia sa neriadili sociaknymi sietami a prezili sme to, spravne rozhodnutie👍

benit
1. jan 2020

@majusska202 moja stala na lyziach ked mala 2,5. Vyskusaj, bude ho to bavit ok, ak nie vyckas este chvilu.

iinuska
1. jan 2020

Kludne vyskusaj .Aj nasi chlapci zacali velmi skoro s lyzovanim,

eliska13
1. jan 2020

@majusska202 veď mu to dopraj také malé deti sa ešte neboja a všetko sa rýchlo naucia

belllinka
1. jan 2020

Existuju vobec take male lyziarky?

maria1989
1. jan 2020

@belllinka presne to mi napadlo 😀

nika82
1. jan 2020

chodte na svah dajte ho na den do lyziarskej skolky a uvidite
16,5cm chodidlo najmensie https://www.decathlon.sk/detska-lyziarska-obuv-...

nika82
1. jan 2020

a na zaciatko by som na den pozicala auvidite ako to pojde

pininka1
1. jan 2020

Určite môže lyžovať ak má chuť, aj naši lyzovali skoro, samozrejme ak chce. Malú sme včera dali na lyže lebo chcela, ale keď obula lyžiarky, začala plakať a bolo po lyžovaní. Môj muž robil roky inštruktora, stále vraví že hlavne dieťa musí chcieť, nie rodič.

cawes
1. jan 2020

Moj maly lyzuje od malicka, kratko pred 3.rokom zacal. Ma 7 a instruktor ho chce do zavodneho klubu.

eriksonka1234
1. jan 2020

@majusska202 ja som ani nevedela, že dieťa má lyžovať až od troch rokov. Syn sa naučil v kúpeľoch lyžovať sám, keď mal 3 roky, krstná dcéra mala v novembri 2 roky a vo februári už lyžovali sama na vleku. Ak to dieťa chce skúsiť, treba ho podporovať, však ani chodiť nezačíname rovnako, tak je to aj s ostatnými činnosťami.

matinka
1. jan 2020

@majusska202 jz som to iste riesila vlani... nakoniec som sa docitala, ze kvoli chrbtici sa lyzovanie odporuca najskor od 3 rokov ... ktovie, ja som ale pockala.

ciernysokol
1. jan 2020

Ano,s klbmi je to pravda.vacsina trojrocnych deti vydrzi na lyziach max 30 min,vtedy sa o nejaku zataz nejedna.su ale aj deti nadane,ktore maju k tomu vztah odmalicka,videla som raz trojrocne dieta lyzovat vsetky zjazdovky paralelne.ale to bola velka vynimka.z mojho pohladu - dvojrocne dieta kludne vziat na lyze,ale len vozit vedla seba na palici,nenutit robit pluh,nech nevykrivuje kolena.nauci sa rovnovahe,trosku hranit a najma bude to zabava a nadobudne k lyzovaniu pozitivny vztah.samozrejme,nie pol dna na kopci.pripadne sa po rovine moze capkat s lyzami sam,tahat na palici ako na vleku atd.vsetko uzitocne veci.

marca12
1. jan 2020

@majusska202 tak ked bude velmi chciet skocit do studne,nebran mu. Ja neviem,kam sa ponahlate,ci aby boli videjka na fb a instagrame,ake mas nadane dieta? Tie varovania nie su len tak. Hazardovat s tak mladym detskym telickom.

majusska202
autor
1. jan 2020

Ďakujem vám všetky boli sme lyzovat hrozne sa tešil celý čas v požičovni vravel ze sa ide lyžovať. Po prvom páde povedal nechcem lyže. Ôk dali sme si čaj oddýchol si a sam začal že sa chce a 5krat sa pustil kopcekom a povedal dosť. Išli sme domov a celý sa tešil že sa lyžoval a každému vravel ze sa ešte pôjde

fkata
1. jan 2020

@majusska202 Mám ani nie 3 ročného syna, ktorý mal problémy s bedrovým kĺbom (nie luxácia). Vlani sme akurát na jeho 2. narodeniny boli v Krkonošiach, manžel ho postavil na lyže a je o.k.

amelie2017
1. jan 2020

Manzel je byvaly instruktor lyzovania a povedal, ze malu nebude ucit skor ako v 4 rokoch. Lyzovanie je podla mna nebezpecny sport a deti uz musia nieco chapat. Ja sama mam 2 rocnu a este si ju na lyziach neviem predstavit.

pininka1
2. jan 2020

@marca12 hádam si nikto nemyslí že dieťa spustia zo skalnatého plesa? Deti sa učia na rovine, alebo na minimálnom kopci, trikrát spustiť a hotovo. Neviem o akom ničení detského telicka sa tu bavíme. U nás lyzuju všetci a je logické že chcú aj súrodenci,hoci sú ešte mali.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli