Čo stíhate pri deťoch?

redkvicka
22. nov 2007

Chcela by som sa spýtať všetkých skúsených mamičiek, že aké aktivity stíhate popri materskej? mám na mysli nejaký kurz, alebo niekde byť aktívna, nemusí to byť čisto iba pre seba, môže to byť aj s deťmi.

verulka
23. nov 2007

ja stiham vsetko co je treba 😉

sakura77
23. nov 2007

jaj baby,dneska mo segra zobrala maleho na pol dna,aby som si konecne povybavovala,co treba,dala krpca spat na balkon a spal tam 3 hodiny v kuse jak drevo!sa na to mozem... doma horkotazko hodku doobeda a poobede ani to nie.asi mam nejaku zlu zonu v spalni 🙂
inak prve 2 mesiace ked vraj babatka spavaju denne aj 18 hodin 😀 😀 😀 -u nas cez den 2 dokopy pozliepane,a v noci kazde 2 hore, tak som vecer zistovala ze este od rana nemam ustlane 🙂 a vecer sa mi to uz na hodinu neoplati a podobne 🙂 no co,svet sa nezruti-bordel v byte,stastne dite 🙂

susik77
23. nov 2007

stiham naranajkovat sa, trochu upratat, hodit veci do pracky, navarit, byt na nete s malou na rukach...citat vobec a ani ucit sa...ostatne veci ako zehlenie, vacsie upratovanie, sprchu, len ked j manzel doma a venuje sa malej 😎

zuz11
11. dec 2007

bobulka34 • Dnes o 13:09
rada by som sa opytala maminiek , ktore maju deti narodene po sebe ako to zvladaju. Ja mam jedno a niekedy mam pocit, ze nestiham domacnost. Upratujem narychlo, proste necitim taku pohodu a o priprave na vianoce ani nehovorim. aky mate rezim. A pritom nevyspavam , som hore od siestej a cez den nechodim spavat

lenka386 • 1d, 14tt • Dnes o 13:12
Bobulka, moc ti neporadim, ale dam ti inu radu.. Vo vacsine clankov si najdes - dieta nepotrebuje 1000% poriadok, ale kludnu a spokojnu mamicku.. Ja upratujem len to najnevyhnutnejsie, podrobnejsie upratujem az ked pride manzel domov a je s malym - to iste plati aj s pripravou Vianoc a inych sviatkov..

zuz11
5. nov 2008

niki285 • 1d • Dnes o 19:15
Lebo ja mam pocit ze nestiham nic. Kedy stihate uvarit, upratat, zahrat sa s detmi? ja mam pocit ze varenie a upratovanie je na ukor malej.Co robia vase deti kym sa vy venujete dopmacnosti? Alebo ako zvladate domacnost, dieta, nakupy, prechadzky, manzela, konicky, oddych? Ja som stale unavena a mam pocit ze nic nestiham.

jahodas01 • 1d • Dnes o 19:34
niki podobne, ked chcem vyblískať dom a navariť, tak som nervozna z toho, že mám vela roboty a malej sa nevenujem tak ako by som mala, a ked sa venujem malej tak nevarím, na večeru je nejaká minutka, ale zas mám v podvedomí, že neni upratané podla mojich predstáv....... nákupy robíme velké cez víkendy, niekedy zoberieme malú s nami,niekedy ju dáme babke a ideme nakupovať. maličké nákupy cez týžden vybavíme popri prechádzke, alebo nakúpi manžel, ked ide z práce domov... periem priebežne cez týžden aj cez víkend, žehlím minimálne,väčšie upratovanie robím cez víkend. úprimne povedané, špina nás nežerie, navarené máme... oddychujem, ked maličká spinká a na koníček mi už neostáva energia, ak mám dobrú knižku, tú si rada prečítam aj miesto telky večer... niekedy mám pocit, že celý den len spratujem upratujem a nič nestíham a som unavená a nervozna , niekedy je to ok... 😒 asi by som to stým poriadkom nemala prehánať...

terkaa • 1d • Dnes o 19:37
niki, ja som mala ten isty pocit a to aj v tom obdobi ked bol renko mensi. teraz je to lahsie, pretoze ho dam sem tam do sedacky, je priputany a hrajka sa. vtedy som myslela, ze uz mam rezim - ze kedy bude spinkat, ale nebolo to vzdy take ruzove, proste si robkal co ho napadlo... teraz uz viem, ze vtedy a vtedy bude spinkat, tak sa aj tak zariadim. ale nikdy nezabudnem na sestrickyne slova z porodnice : Kazdy den bude iny. a mala pravdu.
😉

dididi30 • 2d • Dnes o 19:39
no skoro nic nestiham pri drobchoch a dvoch 😒 😀

shela • 1d, 21tt • Dnes o 19:53
niki..neboj po case sa to upravi uz budes vediet co a ako...ja napriklad upratujem kazdy druhy den pocas toho ako mala spinka..varim ked sa zobudi ..vtedy sa pri mne hra..aj na prechadzky chodime skoro kazdy den- ked neprsi.. vsetko sa da len musite mat rezim..mne mala spi kazdy den nieco vysse 3 hodin tak pocas toho sa snazim urobit co najviac..a oddych prichadza tak okolo 8..mala chodi spat o pol siedmej potom este cvicim a po cviceni uz nerobim nic

chromozom • 2d • Dnes o 20:07
No ja tiez nestiham nic, varit takmer nevarim, zvysok rodiny sa stravuje v skole a v robote, takze teple vecere u nas nehrozia, len niekedy 😀 Upratujem, len ak mam dost energie, lebo cez den sa snazim spat s malym, lebo ked nespim, tak k veceru vobec nemam energiu sa venovat starsej dcere, pokecat, skontrolovat ulohy, cvicit na klaviri a tak.... Podla toho to u nas vyzera, hipisacke doupe krizene s ciganskou osadou, hanbim sa jak pes vzdy, ked k nam niekto necakane pride.... 😅 Takze domacnost nezvladam, nakupujem pocas prechadzky, manzela nezvladam tiez nijako (chudacik moj zanedbavany 🙂 ), konicky nula bodov (az na plavanie 2xtyzdenne), oddych - co to je? 😀 Ale nestazujem sa, je mi dobre, mam dve krasne deticky, dobreho manzela, mame kde byvat aj co jest - co viac potrebujem? ja som vlastne stastny clovek. 🙂

terkaa • 1d • Dnes o 20:09
tak, tak , ako pise chromozom - mam dobreho manzela, to je v stihani asi ta najdolezitejsia vec. som to aj ja stastny clovek 🙂

sasiki • 2d • Dnes o 20:16
No tak baby, snáď to nie je také hrozné. Veď stíhate koníka 😉 😉 😉

dididi30 • 2d • Dnes o 20:17
saskiki no hej toho netreba upratovat 😀 😀

dididi30 • 2d • Dnes o 20:18
sasiki ale klobuk dole deti po roku a konik 😀 😀

lindda • 1d, snž • Dnes o 20:21
No ja mam stale pocit ze tu je bordel a vlastne aj je 🙂 nino sa proste nevie hrat pri mne ked varim alebo proste robim cokolvek robim on si vyzaduje stale pozornost. A ked spi tak si dam obed a kavu a horalku a uz je hore je somno na wc v kupelke proste vsade . Takze tak upratujem vzdy v rychlosti a popritom maly reve jeduje sa tak :-/

sasiki • 2d • Dnes o 20:25
dididi, no, treba sa aj nejako odreagovať 😀 😀 😀

zuzana29 • 1d • Dnes o 20:39
ani ja nic nestiham. a uz mi to aj prestalo vadit. kedysi som upratovala kazdu sobotu celu chalupu, a teraz staci raz za dva tyzdne. ked je nieco surne, ako spinava podlaha alebo vysavanie, tak to zvladam ked maly spinka, a varim tiez az po osmej vecer,ked viem ze buva. 😉 😉 😉

maruskak • 1d • Dnes o 20:52
Ahoj, asi vsetky mamicky sme natom rovnako, kazda robi vtedy ked moze. Zo zaciatku to bolo s malym ok,lebo len papkal,spinkal,kakal a to bolo vsetko, a aj vsetko som stihala,bolo upratane,navarene alebo teraz???? teraz si z toho uz nic nerobim!!! 😀 Bud je navarene alebo je upratane, a viete niekedy som sa velmi hanbila,ked niekto dosiel a na koberci same nitky, spinky,omrvinky, mošky a teraz? to uz nejako stiham. Ved babatko nebude vzdy babatkom 🙂

macaeliska • 1d • Dnes o 20:54
No my chvala bohu byvame este s nasimi a tak sa mamca o vsetko stara. Ja tvrdim, ze nebyvat s nimi, tak zomrieme od hladu a zadusime sa v spine. Ale uz je to lepsie. Najlepsie je, ked ju cez obed zobere niekto v kociku von, tam spi tak 2 hodinky a ja zatial nahodim turbo motory a vyupratujem cely dom a stihnem aj nieco navarit.

miinka • Dnes o 21:04
ja nestíham nič. pri prvom synovi som dokonca vyštudovala VS. pri druhom drobcovi niekedy nestihnem pol dna na WC. ked som sa posťažovala lekárke, tak mi povedala, nech ho nechám vyplakať, lenže ked som to skúsila už predtým, tak sa pustil do takého vresku, že už ho nešlo utíšiť, dusil sa, prevracal oči, a odvtedy už tak vrieska, kedže zistil, čo dokáže. takže vyrevanie - TO NIE!!! a zdá sa mi potom smutný, dokonca nám prestal aj džavotať. akoby sa vrátil vo vývoji nazad kvôli tomu zážitku 😲 som z neho strašne unavená, už má 4 mesiace, ale celý den treba byť pri nom. musím sa hádam pozerať na to z tej stránky, že je na mna tak naviazaný a chce byť stále so mnou... ináč by som už mohla ísť do blázinca. čo potrebujem, robím večer, ked je doma už aj partner. je to pre mna hrozne ťažké, lebo som bola workaholic, a teraz len kočíkujem, nosím na rukách atd. keby aspon spal, ale spí tak pol hodinu doobeda a pol hodinu poobede. vyplačem sa a idem ďalej. čakala som na toto bábo 10 rokov po prvom synovi, a naozaj si ho môžem užívať, niekedy až príliš. Našťastie je partner super, aj sám poriadi, pomôže, kde vie.

niki285 • 1d • Dnes o 22:27
Dievcata tak ste ma potesili.Uz som si zacala namyslat ze som neschopacka, ze si to neviem zorganizovat. ked som citala temu o upratovani tak som mala cudny pocit z toho vsetkeho.
A kedy mate cas pre seba? Kedy ste si naposledy pozreli nejaky film? Kedy sa rozpravate s manzelom?My mame na seba 2 hodiny co je strasne malo. Alebo nechate dieta nech sa hraje a rozpravate sa s muzom prii nom?

horallka • 2d • Dnes o 23:36
Nuz niki, nestíham nič a stíham všetko 🙂 Ráno vstávam pred šiestou,letím do obchodu, našťastie je hneď pod nami -kúpim dcére čerstvé pečivo na raňajky a desiatu, a ak treba tak aj suroviny na varenie, ak ešte malý spí, tak jej to prichystám, ak sa medzitým zobudí, idem ho kojiť a dcéra si chystá sama. Potom ju vypravím do školy-a ja buď ešte zaleziem do postele a spím alebo idem na net a chvíľu četujem.Malý je medzitým hore a vyčumuje-ja spracem riady, z predchádzajúceho dňa aj z rána, potom malý zaspí a ja začnem makať.Posteliem naše postele, povystieram poťahy, trochu upracem dcére v izbe, dám na poriadok topánky, zalejem kvety, poutieram prach, dám prať a začnem variť. Potom sa zobudí malý- papáme, hrám sa s ním, rozprávam. Ak mám dovtedy uvarené,zavesím prádlo, ideme von, ak nie- tak varím a on vyčumuje.Potom je obed-najem sa, umyjem riady a ideme von, po ceste vezmem smeti plus obchod v rámci prechádzky. Keď prídeme domov- papáme a hráme sa, potom vyvesím prádlo, ak ho nestihnem doobeda, potom umyjem dlážky,a ak treba prebehnem vysávačom tie dva koberce čo máme, malý medzitým zas zaspí, ja si trochu početujem, mrknem telku.Keď sa zobudí- kúpeme sa a papáme-o ôsmej zaspí, potom idem žehliť.Potom sa ešte učím do školy a končím o jedenástej- a ak sa mi chce, ešte skočím na net. Ak netreba žehliť, tak sa učím alebo som na nete, alebo pozerám telku. Takto to u nás vyzerá v týždni, cez vík. samozrejme trochu ináč- upratujem a varím viac, zapájam aj dcéru- v týždni nie, lebo sa musí učiť a má krúžky, a samozrejme partnera- hlavne na nákupy a s malým von. Samozrejme, tento kolobeh je narušený, keď príde ku mne kamoška na kávu alebo idem k nejakej ja. Ale to už obmedzujem, lebo nedá sa všetko. Ale potom to doženiem zas na druhý deň 🙂 Čo ma ale štve, že tam nikde nemôžem zapasovať cvičenie.No a raz do mesiaca mám veľké upratovanie- všetko vyhádžem, vyupratujem, poprezliekam periny - pomáha mi aj dcéra partner kočíkuje malého. Všetko je len o dobrej organizácii práce.

etuska
5. nov 2008

Hmm,ja si stale myslim ze nic nestiham, ked sa pozriem vecer co este nie je spravene.No okrem vedenia domacnosti a venovaniu sa dcerke este ucim anglictinu -sukromne aj ako dobrovolnicka(priprava mi zaberie vzdy dost vela casu,lebo som takmer perfekcionistka 😅 ).

Dcerka pride o 12-tej zo skoly,potom sa jej snazim co najviac venovat a nastastie som ju naucila spavat uz okolo 7-8-mej ,tak ostatne veci dobehnem neskor,ale spat chodim casto az okolo 1-2-hej rano 😝

sassi
6. nov 2008

možno to vyznie blbo, ale ja stíham pri 2 deťoch vlastne všetko 😉
malý je dobre babo od začiatku
rano vstaneme, on sa hra, ja poupratujem, navarím, pride kamoška, pokecáme, vypijeme kavu a hrame sa s deťmi (jej a mojim synom)
potom obed, maly ide spinkať. Dcera chodí zop školy najskor o 15:00, ked ma krúžky, tak neskor - po príchode píše ulohy, potom ideme von
3x do týždna podvečer 2 hodiny pracujem - vtedy je s nimi manžel
večer o 20:00, najneskor 21:00 su v posteli a mam čas aj na seba (a manžela), prípadne ešte pracujem (prekladám, ak mam zakázku)

niki285
6. nov 2008

A kedy mate cas na rozhovory s manzelom? u nas je to tak ze pride domov z prace okolo 18. Hned berie malu hraju sa, da jej papat, okupe ju. Rozpravate sa medzi tym ked krmite dieta alebo ho nechate hrat sa a medzi tym preberate aky mal ktol den? Mam pocit ze sa uz nedokazeme porozpravat ako predtym.

anickaajanko
6. nov 2008

niky aj ja mam ten pocit
mala som hned za sebou výšku, vydaj, dieťa
malý ma len 2 mesiace a vôbec si to neviem zadeliť
kedže som to mala v takom poradií neviem totálne variť
varila maminka kým som ja bola v škole
a teraz neviem kam skôr

sassi
6. nov 2008

anicka, taky pocit om aj ja mala pri 1. dieťati, teraz pri dvoch stíham viac, ako vtedy pri jednom
dosť dlho mi trvalo, aby som si vobec zvykla, že mame malú a že denny režim musím podriadiť jej potrebám.
Ale akonáhle sa trošku upraví babatku režim spania a papania, tak budeš vedieť aj ty si to lepšie zadeliť 😉

Ja som mala problem s mliekom, pri oboch, a pri malej sme relatívne rýchlo prešli na UM, pretože od jej 2 mesiacov som už začínala tiež pracovať (najskor 1 popoludnie, neskor 3x do týždna na 4 hodiny, vtedy strážila moja mama). Ale pri malom soch chcela udržať aspon nejakú laktaciu čo najdlhšie, takže som odsávala, to bolo strašne časovo náročné, vydržala som 3 mesiace, potom sa mlieko stratilo uplne 😢

S varením ani nespomínajte ... ja varím pokial možno vždy na 2 dni, striedam mäsko a bezmäsité ... ale niekedy fakt neviem čo variť ... Varim jednoduché jedlá, take bežné, na nedelu aj náročnejšie, ked je doma manžel, postráži deti 🙂 Inak varím rano, často dam do hrnca, skor ako sa maly zobudí 😉
Upratujem v sobotu (velké upratovanie) a v stredu (to vysávam a pretriem len kuchynu a umývadlá+WC). Žehlím tak, že pošlem manžela na prechádzku a požehlím ... sice už sa mi da aj pri malom, par kúskov prebehnem, kym sa kuká na Teletubbies (polhodnka kludu 😀 ) Periem na noc, a vešiam rano niekedy ešte neskoro večer.

Mam dobreho manžela, že okolo detí vie všetko porobiť, vela mi pomože, ak ma čas, ale niekedy chodieva aj na tyždnovky, to si musím poradiť sama. Ked mama nerobila, a bavila malú, kym spala, často mi požehlila, alebo niečo upratala, ale už aj ona je cele dni v práci, takže už nemá čas, ani by som to od nej nechcela.

Niki, s manželom dlhé debaty nevedieme 😉 Porozprávame sa rano pri ranajkách, pri večeri, alebo ked už deti spia, cez víkend, ked ideme na výlet - v aute. A ked je preč, píšeme si denne SMS-ky.

anickaajanko
6. nov 2008

aj ja mozem byt vdacna za mojho manzela
dokonca aj zehli
kupe maleho kocikuje, takze stihnem aspon popratat

blovitc120
6. nov 2008

Ja nestíham absolútne NIČ

titkovamiriam
6. nov 2008

pracu,jazykovy kurz 🙂 -nastastie mam babicku a starsi mi mareka aj postrazia 😀

janulka7
6. nov 2008

dve prace a domacnost. je prauda ze mala bude mat vo februari 6 rokov ale nepametam si ze by som mala naejaky vacsi problem. jedine co som nikdy nestihala bolo ze som sa nestihla alebo zabudla najest 😅 a tak to aj dopadlo. za 4 mesiace 25kg dole. ☹ hruza.musela som tak akurat zmenit styl varenia, predtym so vymyslala vzdy nieco nove a komplikovane ked prisla mala tak rychlovky a komplikovane len ked bola MM doma. a to sa s nou dokazal blaznit aj cele hodiny. a tiez mam super anzela lebo aj uprace aj navari. takze ak uz fakt nejaky ten den nestiham lebo beham po lekaroch cakam totiz druhe tak pomoze. ale normalne to nevyzdujem.

sasiki
6. nov 2008

Pri dcérke som študovala VŠ, teraz mám rok pauzu, takže som teraz ,,vycvičená" na rýchlejšie tempo, alebo neviem, ako to nazvať, ale teraz mám deti dve a dá sa. Teda - mám čas na internet 😎 a každý deň máme navarené - to ma baví 😀 No, ale s poriadkom v dome je to tak................že ako kedy. Niekedy je upratané tip-top - hlavne keď pomáha aj tatino, a inokedy je to ............no, aby sme sa neválali v špine, prachu a o nič nezakopávali... 😀 😀 😀 takže taký priemer 😅

asitka
6. nov 2008

niekedy mám dojem, že nič...a niekedy si pripadám v priam ideálnom stave blaženosti.... 😀 😀 😀

sassi
6. nov 2008

no naša malá ked bola prváčka, to bol zaberák, DU písala aj 2 hodiny a vyžadovala si, aby som pri nej sedela, to potom boli nestíhačky, lebo sme písali, kym malý spal a ja som potom nestihla to, čo by som inak v tom čase robila (upratovala napr.)
a spať cez den - taký luxus nepoznám ... ako to robia mnohe mamy, že si cez den lahnu s deckom spať

asitka
6. nov 2008

saska... 😀 bože...tak to potom luxusne si žijem....ja veru aj s deťmi poobede pospím.... 😀

gucz
6. nov 2008

ja mám tiež niekedy pocit, že nestíham nič, ale upratané ako tak je, navarené tiež. Väčšinou všetko robím keď malá cez obed spí, pretože ak je hore, tak mi chce "pomáhať", takže mi jedna robota trvá 2x dlhšie a okolo kopa neporiadku 😀 . Ak žehlím (nie moc často) tak len večer keď malá spí a pri telke. Časopis som celý neprečítala ani nepametám a vypiť kávu v klude, to už ani neviem čo je. Malinká je živé striebro, stále dačo vymýšľa. Viac som stíhala keď bola mimino ako teraz 🙂

sassi
6. nov 2008

asi vdiš, ani si nevedla 😀 😝

mirka414
6. nov 2008

a najnovsie stiham popri dcerke este dalsie 4 deti.urobila som si kurz opatrovania deti v zahranici a 4x do tyzdna sa starame o deticky,ktore maminky privezu knam domov a vecer,alebo v dohovoreny cas zasa odvezu nazad 😵 uz to robim skoro 3ty mesiac a mam svoje stale klientky a popripade este aj ich kamosky a je to super...

niki285
6. nov 2008

Mne najviac chyba to ze si nemozem podebatit s manzelom. Ked kecame pri malej tak mam pocit ze je to na jej ukor. ona sa krasne sama hrajka asi je to len o pocite. O pocite ze ju zanedbavam.

sasiki
6. nov 2008

niki to bude asi fakt len pocit. Lebo deti sa majú učiť hrať sa samé. A keď sa darí, že sa tvoja malá sama zabáva, nevyrušuj ju pri tom, lebo neskôr, vo veku, keď sa už očakáva, že sa bude hrať sama, sa môže stať, že pri všetkom bude chcieť tvoju prítomnosť 😅

danulka2
6. nov 2008

ahojte, ked bol drobec maly a spaval este2x denne, tak som stihala asi vsetko-pozavarat, umyt okna, upratat, navarit a pod. Ale odkedy spi len raz /od 1,5roka/, tak uz mi trochu pomaha starsia dcera. S malym chodim 2x denne na 2hodiny von, takze rano upracem postele, uvarim polievku, pripadne dam prat, potom ideme von a casto hned aj na nakup. Ked prideme je obed, maly ide spat, ja povesam pradlo/alebo pozbieram suche/, dovarim obed a chvilu som na nete.Maly vstane a poobede ideme zas von. Ked je dcera doma, tak povysava a utrie prach.Cely den mam co robit,nenudim sa. Jedine co ma trochu mrzi je, ze sa chcem naucit anglicky a na to uz fakt nemam cas, lebo by som ho potrebolava na ucenie trochu viac 😅 ☹

zrzulka
6. nov 2008

.......ja sa tiez s malou nejako speci nehram. ked si vyzaduje moju pritomnost tak sa jej venujem. vacsinou si k nej lahnem a rozpravam, citam knihu, alebo pri nej varim, upratujem a ona pozoruje, pripade sa mi niekde odgula a ja ju hladam.🙂))))))) Alebo ideme von a tam jej ukazujem stromy, vecer svetla. Z tych je hotova. tesi sa, viska.🙂)))) S manzelom sa rozpravame ked sa vecer vrati z prace. Lahne si ku nam, mala sa hrajka a my kecame, alebo pozerame telku.Popri telke muz nakrmi dceru, potom aj okupe. ja zatial oddychujem pripadne chystam veceru pre nas.Po okupani ju idem uspat. Neberiem ju tak ze ma byt stredobodom pozornosti a nasho zaujmu. To je podla mna prehnane. Taktiez ju neucim kde ma oko, mavat jak na prveho maja.🙂))) Toto mi uz pride take ako keby som cvicila opicu a nie dieta. Dieta je tiez clovek, len v mensom prevedeni.🙂)))) Tiez mu nemusis byt stale v patach. Suhlasim so Sasiki, tak sa ti nic nenauci. nauci sa iba to co ju naucis ty. Dieta musi skusat, a ked urobis vsetko za nu tak si na to zvykne a sama sa snazit nebude. Ved naco aj, mama to za mna urobi.🙂)))) A to predsa nechces.

bolulka
6. nov 2008

redkvicka, cim viac mam starosti, tym viac ich zvladam a este si ich aj viacej dokazem nabalit 😉 kym som nemala dcerku, iba som sa tak nejak motala, vecne som bola zo vsetkeho unavena. po porode som dostala riadne zabrat, 2 tyzdne som sa fyzicky zbierala a potom to prislo. teraz robim tolko veci naraz (k tomu studujem) a este si aj oddychnem.

samozrejme mam zo seba lepsi pocit, ako ked som nemala dieta. 😉

dianocka
6. nov 2008

ahojte,som rada,ze nie som sama,ktora nestiha uplne vsetko.u mna je ale prvorada dcerka a tej venujem skoro vsetok cas.rano ked vstaneme tak varime,potom spolu trosku upratujeme a ideme von.ked mi cez obed spinka,tak urobim co sa da.no a zehlim zasadne vecer.ked potrebujem urobit vacsie upratovanie,tak moj zlatucky manzel ide s malou von.no a kedze chcem mat aj trosku casu na knizku a tak,tak som hore do polnoci.na oddych casu velmi nemam,ale snad si ho vynahradime,ked bude malicka vacsia.

maruschka
6. nov 2008

čo stíham??Starať sa o domácnosť-klasika, chodiť pre malú do školy a domov na obed-z domu skoro každý deň na krúžky a na logopédiu raz do týždňa...Popri tom študujem na vysokej škole..Takže zatiaľ to všetko krásne stíhame, až na to, že chvíľami nestíham žehliť a upratovať..Ale robota nikdy neujde, vždy sa urobí, len na to treba chviľku čas... 😀

a manžel chodí domov až neskoro večer, takže sme spolu iba chvíľočku, keďže sa chce venovať aj dcérkam a tiež so mnou chodí na vysokú a ešte má aj náročnú prácu...Takže sme taká hrozne rozlietaná hyperaktívna rodinka... 😀