Čo stíhate pri deťoch?

redkvicka
22. nov 2007

Chcela by som sa spýtať všetkých skúsených mamičiek, že aké aktivity stíhate popri materskej? mám na mysli nejaký kurz, alebo niekde byť aktívna, nemusí to byť čisto iba pre seba, môže to byť aj s deťmi.

mimikyky
22. nov 2007

tak ja pri štyroch deckách toho veľa nestíham, ale sem tam si zacvičiť ma ešte zatiaľ nechajú

lidka619
22. nov 2007

ja mám 2 deti vo veku 8 a 2,5 roka - a čo pri nich stíham? okrem každodenného motania sa v domácnosti, a ked nerátam všetky domáce práce, tak stíham spolu s manželom stavať dom, utorok a štvrtok večer chodiť na aerobic, v stredu chodím aj s deťmi na stretko s mamičkami na materskej dovolenke, a každý druhý týždeň v piatok a sobotu chodím externe na vysokú 🙂 , zabudla som na niečo??? 😅 , ak ma napadne - dopíšem 😉
- ale jedna vec ktorú nestíham, je chodiť o ôsmej večer spať 😀 😝

poleva
22. nov 2007

jaj dobrá téma
ja bábo nemám a nestíham takmer nič ☹

mirka414
22. nov 2007

pri mojej malinkej sa stiham ucit trosku nemcinu,aby sme sa mohli pohadat lepsie s tatinom 😀 a okrem toho MODREHO KONIKA 😉 snazim sa dokoncit kalendar ale inak vsetko plavanie,prechadyky,nakupovanie absolvujem rada s mojou dcerenkou...

rainbow
22. nov 2007

ja si každý den hovorím a plánujem, že už od zajtra začnem ..

katrin
22. nov 2007

upratať, ožehliť, navariť, oprať, hrať sa s nimi, ísť na prechádzku... nestačí? 😕

bubatko
22. nov 2007

lidka a poleva dobreeeee, som sa zasmiala hned rano 😀 😀 😀 medzi nami, poleva, to som si aj ja myslela ked som este nemala dieta, ale neboj, s humorom sa vsetko zvladne 😎

nemysli to redkvicka nahodou ako provokaciu??? ak nie, tak sa ospravedlnujem, ale je to vazne otazka typu "A co robis ked si cele dni len tak doma?" 😲

redkvicka
autor
22. nov 2007

Ahoj bubatko,
Nie, nie je to ziadna provokacia, proste si ideme adoptovat, a ja mam asi nerealne ocakavania, co vsetko budem pri dietatku stihat, kedze sa nemozem na to psychicky pripravit tych 9 mesiacov, lebo to moze byt zo dna na den, kedy babatko dostaneme, tak chcem pocut informacie, co sa da, ... To je vsetko.

andrea.m
22. nov 2007

navariť,upratať,ožehliť,povenovať sa deťom aj manželovi a študovať na výške,stihala by som aj aerobic ale nemám kámošku ktorá by tam so mnou šla a samej sa minechce 🙂

roasha
22. nov 2007

redkvicka neboj-sila zvyku,vsetkym maminam pribudlo dietatko zo dna na den. 😀 urcite nie si v nevyhode. 😉 🙂

danciacik
22. nov 2007

no okrem varenia, pratania, žehlenia, nakupovania a podobných prác sme aspon 3-krát denne vonku a popri tom ešte stíham doma pracovať ako ekonómka pre niekoľko firiem.

redkvicka
autor
22. nov 2007

No vidím mamičky, že ste veľmi šikovné, klobúk dole. 🙂

sakura77
22. nov 2007

tak to zalezi aj od dietatka-ja mam teda extremne narocne-takze pokial nespi,neurobim nic 🙂 a spi veeelmi malo 😝

tarina
22. nov 2007

sakura konecne je niekto na tom podobne ako ja 😉
ja mam 7 mesacne babo a akosi urobim toho menej a menej, aj to musi byt manzel doma. inac neurobim NIC. neviem ci ta nasa mala je hyperaktivna alebo co, ale vyzaduje si stale pozornost, a nikde nevydrzi! sama sa hrat vydrzi 10 minut. tiez cakam kedy pocas dna zaspi, ale tiez to nie je casto a na dlho

tarina
22. nov 2007

pred porodom som bola dost aktivna a takmer kazdy den som navarila...teraz mozem o tom len snivat. normalne som z toho niekedy az nervozna ze nic neurobim. a normalne neviem ci si ti len nahovaram ze mam take narocne babo, ked citam co kazda vsetko postiha!!!

hana033
22. nov 2007

nič 😉

mravcica
22. nov 2007

satura, tarina, mate obe pravdu, ked su deticky co to narocnejsie je problem obriadit vobec seba a nie tak este aj domacnost s varenim. ked bol moj maly vo veku tvojej malej sakura, spaval mi 40 min. doma a potom este vonku, ale to sme sa museli prechadzat, inak sa nic nekonalo. teraz ma maly uz 17 mesiacov a poslednych 4-5 mesiacov spava uz o moc lepsie. cez den mam aj 2-3 hodky pre seba a domacnost. oni deturence ked sa zacnu hybat a skumat tento svet, tak su viac unavene. maly sice vstava rano medzi 5:00 - 5:30, ale aspon cez den si moze clovek porobit. ja ked to citam, alebo pocuvam, ze deti spavaju rano do 8:00 a potom idu o 12:00 spat a schrupnu si 2-3 hodky, tak len ticho zavidim, v dobrom. Tak len tolko na povzbudenie, ze raz to bude lepsie. uplne vas chapem, ja som mala doma to iste a to som este dokoncovala VS, no nechcela by som to uz zacit.

tinni
22. nov 2007

Ahoj Redkvicka, no ja stiham pracu a este chodim tancovat... Keby som mala bbyt len s malickou doma a nic nerobit, asi by som sa zblaznila 😀
No a este samozrejme take normalne veci ako upratovanie a aj na seba mam trosku casu 😉

jejke
22. nov 2007

lidka619
To je super, skoro som si nevsimla ze mas vacsie deti ako ja 😀
ale pozrela som sa este raz a doslo mi, ahaaaaaaaaaaaaaaaa 😵
Este mi ale prezrad ci si zacala studovat este kym bolo to mladsie malinke
alebo nejako predtym, kym si mala len jedno???
Ja totiz intenzivne myslim a planujem studium ale mam obavy, lebo akosi mi neostava momentalne cas ani
na kurz, vkuse zacinam rucne prace a nemozem ich ukoncit( mam asi dva rozrobene svetre a este som vdaka "Konikovi" zacala po dvoch rokoch vysivat,
taktiez s tuzbou dokoncit nedokoncene 😀 )
Ked si sadnem k pocitacu, takmer stopercentne uz nestihnem vonkoncom NIC.

martinadt
22. nov 2007

ja nestiham takmer nic navyse 😀
aktivity mimo domova su cisto prechadzky 😀 a doma? akurat tak uratat poprat pozehlit a sem tam nieco navarit ale teraz budeme varit castejsie 😀

gabuliik
22. nov 2007

baby, ani ja nič moc nestíham. Malá je moc aktívna, varím ked spí aj to iba rýchlovky.Žehlím a perem po večeroch, sem tam sa dostanem na túto stránku a to je asi tak všetko. Manžel by chcel aj aby som vypekala,ale kedy? Musím sa venovať aj malej, upratovať a tak. Motat sa okolo domácnosti. Nehovorím, niekedy upečiem, ale len ked je on doma a varuje 😀

bubatko
22. nov 2007

redkvicka, drzim palce, urcite zvladnes to, co budes chciet, ved cas sa da vzdy zariadit

existuju sice urcite aj prechodne obdobia, kedy babo menej spi, alebo je narocnejsie, ale to sa meni ako babo rastie, takze system si urcite najdes

proste stihnes to, co chces a co koho do toho, co robis, nie??? 😵

vlastulka
22. nov 2007

Ja pri malej našťastie stíham všetko. Varím,vypekám koláče, periem, žehlím, upratujem... Popritom sme stavali dom /už bývame pár mesiacov/, študujem na vysokej škole, hodinku-dve denne pomáham s papiermi jednej firme. Od decembra som mala nastúpiť do práce, ale manžel to zamietol, že by som toho už mala naozaj veľa... Ale zatiaľ všetko zvládam super!!Vdaka dobrej dcérenke.. 😉

redkvicka
autor
22. nov 2007

Dakujem za vsetky odpovede, naozaj si to cenim, aspon ma ako taky obraz, lebo doteraz som iba pocula a pocuvam, ze pri detoch sa neda nic stihat, takze je to individualne a ja si predstavujem, ze sa da, tak som si to chcela iba sama pre seba ujasnit.

tarina
22. nov 2007

zalezi to naozaj len od babatka. ja som si ked som bola tehotna tiez vravela a myslela ze co vsetko ja konecne porobim, vsak budem len doma a mala bude spat. aaale pri tej mojej sa to NAOZAJ neda. prve tri mesiace len prerevala, to som bola rada, ye sa na obed umyjem 😀 potom bolo kludnejsie obdobie a teraz ako zacina lozit a stavat sa na nozky a cez den nic nepospi, tak neurobim zase nic. ja pevne verim ze dalsie babo bude opak tohto 😀 😀 😀

tinni
23. nov 2007

no ja mam velmi aktivne babatko, a preto je to pre mna vsetko narocne, ale da sa to... je pravda, ze sa cely den nezastavim, ale ani mi to moc nevadi... hlavne, ze sa nenudim 😀 lebo prvych 6 mesiacov som nepracovala a musim sa priznat, ze uz mi to liezlo na mozog 😝 😀

sloboda4
23. nov 2007

ahojte, pri detoch je skoro vsetko narocnejsie 🙂 my sme si spravili taky fajn režim že sa to v celku da. podstata je vtom že všetko robim s malym rano sa najeme, potom ideme von, ked prideme z vonku tak spolu varime /minule maly klepal rezne o dusu až boli derave - tato nechapal ked jedol 😀 /. potom david spinka a ja pracujem. ked sa vyspí naobedujeme sa, pohrame s hrackami a okolo 18.00 malemu pustim rozpravku a ja zatial popracem všetok bordel co sme narobili no a potom každy den spoločne vysavame - z toho sa maly teší. ked pride tato tak sa spolu naveceraju, pohraju a o 22.30 sup do postele.......nie vždy sa to da, ale v celku je pre mna jednoduchsie robit skoro vsetky veci spolu s malym, on sa z toho tesi a ja ho mam stale na ociach...........da sa to, len treba na to nejaku fintu ako to sklbit do kopy 😀

tinni
23. nov 2007

no takto nejak sa to snazim aj ja robit, ale Rebecca je este moc mala na to, aby mi pomahala, vzdy ju mam aspon pri sebe a rozpravam jej, co robim, lebo ona sa sama nezahra ani chvilu... spinka nastastie 2 razy denne tak 2 hodiny, tak zatial aj ja pracujem 🙂

sloboda4
23. nov 2007

no jasne tinni ono to nejde vsetko hned na raz...aj ja som si na vsetko musela zvykat, urobit si rezim a ked som si ho urobila tak maly mi ho uplne pokazil 😀 .....trpezlivost a este trpezlivost 😀 ......musime mat my ženske 😉

nenka83
23. nov 2007

dobra tema. akurat ma dnes prepada panika.ma sa vratit manzel po 4 dnoch zo skolenia a ja nic nestiham.navarene uz mam, no upratovat nestiham.mala mi spi 2 krat po polhodinke. uz sme boli v lehatku, v ohradke, na stolicke, na zemi a v chodaku... co doktori nedoporucuju.a to ani nevravim ze ochvilu mam odovzat diplomovku a cakaju ma statnice na prave.dnes ma kazdopadne prepada tazka depka.ako si pomoct?