Čo všetko urobiť pre spokojné bábo

kloranebb
21. aug 2009

Baby otváram túto širokú tému a verím, že mnohým pomôže. Môj príspevok sa týka konkrétne kočíkovania a zaspávania, ale píšte čokoľvek k téme.

Malinký mi nechcel raz spinkať v kočíku a bolo to práve keď som bola so svojou mamčou. Urobila šikovnú vec - jednoducho ho otočila z chrbatika na bok. Chvíľu bolo dobre a potom sa zase mechril a nespal a bol nespokojný, tak ho dala na druhý bok. Ukľudnila ma, že nech sa nebojím, že bábo stačí len dať do inej polohy a ono sa hneď upokojí. Zmenili sme polohu 3x a malý zaspal. Odvtedy praktizujem túto radu a je to s malým fajn. Neberiem ho hneď na ruky ako jediná možnosť upokojenia a to sa mi veľmi páči.

Ďalšia finta je ohľadom nosenia na rukách. Keď malinký chce vyslovene byť na rukách a nechce spať sám, nezúfam, zoberiem ho, poláskam, pohojdám a keď zaspí, dám ho na bruško. Má asi pocit, že je akoby na mamine, lebo má kontakt bruškom ako keď je na rukách a spinká ďalej. Keď som ho ale dala napríklad na bok, prebral sa a zase bolo zle, zase na ruky a tak dookola. Takto ho dám hneď na bruško a pekne spinká. 🙂 Musím ho chodiť ale častejšie kontrolovať, či má hlavičku na boku.

Keď mal asi 2 týždne, stalo sa mi jeden deň, že sa budil každých 10 minút a mrnkal. Ja, vzorná mama, som hneď pribehla a brala ho na ruky. Bola som hotová, že takto bude vyzerať každý deň? Potom som prišla náhodou na to, že ho treba chvíľku nechať a on zaspí sám. Čiže odvtedy chvíľu čakám za dverami a počúvam, či sa mrknanie nezmení na plač. Buď stíchne a viem, že už zaspal alebo sa rozplače a vtedy ho už vezmem na ruky 🙂

babetka88
7. sep 2009

Ahoj vie mi niekto pomoct.Moja mala je nespokojna lebo ma problem s kakanim ma 6t a uz 2t nas trápi zapcha.Kaka len s rurockou.

lenka_ke
7. sep 2009

ahoj babetka, my sme tiež kakali len s rurkou, a to dosť dlho. pomohli probiotiká BioGaia a ešte sme začali cvičiť vojtovku, ale to z iného dôvodu. v každom prípade to však pomohlo aj na kakanie. treba len vydržať, ono to časom prejde, keď sa naučí používať svaly bruška a uvoľniť zvierač. hlavne ju nenechaj trápiť sa. Držíme pršteky 🙂

rimmel
7. sep 2009

ahojte ja som tu nova 🙂 chcela by som len podakovat autorke za finty tuto noc urcite vyskusam! maly sa mi budi hadam aj 10krat za noc (skor pre upokojenie ako papanie) 🙂

ivamera
29. sep 2009

Ahojte babenky
predčasom sa v tejto teme riešil aj plač babätka pri kúpaní, tak priadám vlastnú skúsenosť...
asi pred mesiacom začala moja maličká pri večernom kúpaní plakať, nič nezaberalo. Vyskúšala som spev, básničky, trochu som experimentovala s teplotou vodičky (raz teplejšia, inokedy chladnejšia). kúpali sme sa pred dojčením i po dojčení, dokonca som skúšala zabaliť maličkú do latkovej plienočky ako tu niekto radil. No nič z toho nezaberalo, tak som prešla len na umývanie s pomocou teplej vodičky a vaty, kúpali sme sa len v čase najväčšej núdze a veľmi rýchlo 😀
pred pár dňami mi napadlo, že skúsim malú vykúpať ráno. a zabralo, konečne sme si kúpanie obidve vychutnali. Teraz ju kúpem už len ráno, maličká je spokojná a naozaj stačilo len tak málo.... 🙂
Mimochodom v nemocnici kde som rodila sa bábätká vždy kúpu len ráno

amy14
29. sep 2009

ivamera...tak tvoja malá bola asi navyknutá na ranné kúpanie...moju kúpali v nemocnici večer,takže aj ja kúpem večer pred spaním a potom mliečko a spinkáme.ale až teraz ked má 3mesiace si to začala užívať.teraz kúpeme každý den,predtým každý druhý alebo tretí den....

ivamera
29. sep 2009

amy, práveže nebola navyknutá na ranné kúpanie, aspoň myslím, že za tie 4 dni v nem. si zvyknúť nevedela 😉
ved ked sme sa vrátili z nem. ja som ju kúpavala vždy večer až do jej troch mesiacov ( a mala to rada). až vtedy niekedy nastal ten zlom, že sa jej to prestalo páčiť. zrejme únava, veľa podnetov ... naštastie už je to ok

amy14
29. sep 2009

aha...no potom ostáva len skúšať čo zaberie....