Čo zaberá na hysterické deti?

miska22200
25. dec 2010

mam jednu otazku,moj jednoročny syn dostal dnes hystericky zachvat plaču,zobrala som mu metlu,lebo už snou dost vyvadzal a takyyy plač spustil že ledva lapal podychu,potom sa nemohol k nemu nikto ani približit a ani len pozriet,bol na nas asi urazeny 😒 nedal sa nijak utišit ☹ trvalo to dost dlho...určite ste zažili niečo podobne,dajte typy čo robit 😒 prave čakame už druhe babo nechcem aby bol rozmaznany 😒

rencacaa
13. máj 2015

Baby a ked mi pri hysaku grca tak co s tym ? Unho staci aby reval 30 sekund a zacne sa nadrapovat a grca. Uplne som na nervy uz :(

zuzy20
19. máj 2015

@orleanka ahoj ako to bolo dalej s tvojim malym pri tych zachvatoch? Reagujem na tvoj rispevok hned na prvej strane diskusie este z roku 2011. Nas maly dva a polrocny rObi presne toto iste. Mali sme aj Par nocnych
Zachvatoc za sebou ale to nastastie ustupilo ale bolo to daco strasne. Skor je teraz taky vrchol ze cez den sa nervaci asi tak posledne dva tyzdne ale uz som aj ja na nervy z toho. Tak som zvedava kedy vam to asi preslo a aky ste mali nastup do skolky?

orleanka
19. máj 2015

Ahoj, no chvalabohu to uz mame za sebou pekne davno, ale zabudnut sa neda 🙂 :(
Pravdu povedia, bola som taka zufala, vynervonana a stesovana ze som sa obratila aj na alternativnu pomoc. Zistila som som ze jeho hysaky su sposobene aj inymi energimi ako si my vime predstavit... Moj maly bol ovplyvnovany energiami, ktroe on sam nevedel ovladat. Neviem do akej miery tomu veris ty, ale ja moc a tot ma len viac utvrdilo, ze okolo nas je aj nieco ine, co nas ovplyvnuje v zivote. No deti su ovela viac na tieto enrgie citilivejsie a preto sa to odzkradluje u nich aj takto. To vysvetlovalo aj tie stavy nepricetnosti. POmohlo to najma jemu a ne tiey. Do tyzdna to zmizlo a od vtedy mame od toho pokoj. Ako lasika nervicky, hnev a truc bol aj je ale je to ohodne rozdiel. Vdaka tejto pomoci som so synom hodne postupila aj v sucastnosti dalej.

zuzy20
19. máj 2015

@orleanka pisala som ti aj spravu 🙂 no dneska poobede sme mali zachvat zurivosti a teraz pred spanim tiez :( obavam sa ze zrejme sa mu to bude snivat a bude aj v noci :( daco strasne toto

orleanka
21. máj 2015

Nie som casto na tomto maily, tak som si to precitala len teraz. Ako to dopadlo? Vies ono obdobie vzdoru je zloite v tom, ze nikto presne nevie ako sa toho zbavit. Je to obdobie ktore musime zvladnut.. hlavne nestracat vieru a ked mas niekho kto ta moze podporit, tak to prijmy ... tak ako maly potrebuje teba tak musis mat aj ty oporu, bez toho to nejde ! Je to taka skuska vasho vztahu.

mayyo123
30. máj 2015

Zdravim, neviem co mame robit. Syn ma 2 a pol roka, je sikovny, zrucny inteligentny ale so spravanim to je peklo. Nic nechce robit co mu kazeme, nechce do vane sa kupat potom nechce z vane von, nechce ist von z domu potom nechce ist dnu, nechce sa vyzliect potom sa neche obliect, nechce na serbel, nechce plienku, nechce nastupit do auta potom nechce ist von z auta - kope, zuri, place, lehne si na zem. Kazdy ukon stoji neskutocne usilie, prehovaranie, zakazovanie, podlizovanie. Urobi len to co chce on.

kristinkahugo
30. máj 2015

U nad je zo tiez tak. Akurát dnes reval od polnoci do rana . Musela som odísť zo spálne lebo uz som bola na pokraji zúrivosti. O 4 ráno od nervov som uvarila obed, požehlila , umyla dve okna. Nadovazok manzel 39 ký . Dcera sústredenie takze robila som šoféra. Teraz sedím a naliala som si pohár vina lebo ma vystrie. Uz sa teším aká noc ma čaká.

nany29
1. sep 2015

ahoj ,chcela by som poprosit o pomoc.Mam 4 a pol rocneho synčeka a kedže bol doma tri mesiace lebo mesiac bol chory a dva mesiace mal prazdniny tak nevieme s nim rady.On ked nieje niekedy po jeho pusti sa do placu až s toho vznikne krik a vrieskanie a to sa stupnuje a stupnuje .Aj ho silno obymem dokonca mi niekto poradil ze zimnu vodu frknut do tvare alebo niekde zavriet no nepomože nic.Ja to nedokazem plačem s nim.prosim poradte mi čo mam robit

jumama
1. sep 2015

@nany29 Citala som taku knizku Hnev a jeho smysl alebo Hry na zvladanie agresivity a tam bolo vela napadov na hry, aby deti mohli ukazat, co citia. Predovsetkym vzdy ide o to, ze deti to nevedia vyjadrit. Napriklad dat mu trhat novinovy papier, nech ukaze, ako velmi sa hneva. A uazat mu, ako velmi sa hneva mama, moze tiez zurivo trhat papier alebo malo, podla toho ako ozaj citi. Podobne hra s pretahovanim lana... minie pri tom energiu, prejde do hry. Ide o to, vybrat so jednu z tych hier a v zapale hnevu ju pouzit. Na dalsi krat zase... a ked sa to zopakuje a bude sa hnevat na buduce, uz mozno staci s kludom podat papier, nech ukaze, ako velmi sa hneva a pod. A potom v klude sa s nim porozpravat, ze maminka nevie take situacie rieit a nech navrhne, co ma mamina ocko v takej chvili robit. Zahrajte mu divadielko s plysakom. Uvidite to zrkadlo! Pouzije vsetky vase triky - prehovaranie, liskanie, vybuch, krik, vyplatu po zadku, posle plysaka do kuta 🙂 A vzdy sa ho mozete spytat, co si o tom plysak mysli, a ze co by bolo lepsie. 4,5 rocny by uz mohol takuto hru chapat 🙂 A ak by ste chceli toto je ta knizka: http://www.martinus.sk/?uItem=100766&z=5UP9XT&u... Je v nej sto nametov na hry, je taka ctiva, su to skupinkove hry, ale kludne sa aj vo dvojici daju 🙂

prokopad
1. nov 2015

Ahojte,ja mám do.a 4,5 ročnú herečku. V škôlke je vzorová,údajne tichá a citlivá. Doma... pravý opak. Som s ňou sama ,od jej narodenia. Niekedy je v pohode,obliecť sa,umyť zúbky,no inokedy ani náhodou. Napr. Dnes...dopozerala večerníček,prečítala som jej rozprávku a ona,nech jej ešte poviem rozprávku. Chodím do práce,som tak unavená,že večer občas zaspim skôr ako ona,tak dnes som jej nechcela povedať rozprávku. A začala ,nie plakať,ale revat.. na celý panelák...pod sem...neznasam vreckovky.. neznášam škôlku,robotu(tým myslela moju robotu)...tak dohovaram,chcem jej utriet nos. neznášam pokrcene vreckovkyyyy.....a podobne veci....potom povedz pekne slovo,potuľkaj ma a ja prestanem....a aby mi hlava neexplodovala,tak urobím to,čo chce...jednoducho ma vydiera a hra divadlo.....uvidím,čo bude zajtra. Skryla som jej obľúbených koníkov a puzzle a idem spať....vynervovaná,hlava na prasknutie ,unavená.....,ale ľúbim ju aj tak najviac na celom svete 💟

brectanka
22. dec 2015

@orleanka prosim ta mozes mi napisat do ip aku alternativnu pomoc myslis? Ja na to tiez verim a mam s dcerkou podobne problemy dakujem

katka1981
22. dec 2015

@prokopad, poznam, ako moja, len s tym rozdielom, ze ja som nikdy nehrala hru. Ked toto na mna skusala, ja som bola jak macocha zla, ja som to nedokazala, ja som mala v tej chvili sto chuti ujst. A nic sa nezmenilo. Ja mam pocit, ze je uplne jedno aky pristup mas. Ked mala 5,5 roka na pol roka sa velmi zmenila, cisty anjelik, od 6 rokov zas. Teraz napr. ked chyti hysak, tak na ukludnenie sa ku mne tuli a utisi sa rychlejsie, myslim, ze je to vekom, ze pomalicky dozrieva, ale kto toto nema doma, nikdy nepochopi, je to starsne tazke. Ked sme chodili k psychoske, ta povedala, ze bud pristupim na jej hru alebo budem viezt vojnu. Podla mna rozumnejsie je urobit nejaky kompromis, ale ja to nedokazem, mna ked s cirkusmi vytoci, ja mam co robit aby som sa ovladla a v zasade neskacem ako ona piska, nedokazem to, nikdy som to nerobila. Podla mna to chce cas, aby dieta emocionalne dozrelo.

gabika_tkacikova
22. dec 2015

@indiankaindi presne takto som to riesila aj ja 🙂

saxap
18. júl 2016

hystericke spravanie vidim dennodenne..aj teraz v televizii..je to kazdodenna sucast nasho zivota..skoda,ze je to nevyliecitelna choroba,s ktorou sa neda bojovat..bohuzial je to to realita..

mariika219
29. jan 2017

@orleanka moje krsniatko je take iste syn nastastie nič take nerobil ale krsniatko ked spalo vnoci znicoho nic sa zobudil z revom behal po postielke vsetko zahadzoval znej na zem a ked ho niekto chcel zobrat na ruky tak kopal vrieskal a tak aj ked sme sa mu prihovarali nech to nerobi bolo horsie a to mal len vcera 2 rocky to ked som vydela co robi az som mala zimomriavky a strach ale po cca pol hodine sa ukludnil a to tak ze nechajte nech place vy si lahnite a nevsimajte si ho a nechali mi vo flaske caj v postielke ked sa trosku ukludnil lahel si z cajom a zaspal ale uz by som to zazit nechcela drzim palce ale co mi raz povedala ze zabera aj ked ponom normalne skriknete