Cumlík u deti po 2 rokoch

loboka
23. máj 2023

Dobry den, mate skusenost s dudlikom vo veku 2 roky a viac, ci malo dieta zdeformovany chrup?

simsalabim
23. máj 2023

@loboka moja mladsia mala asi do 4 rokov, iba na spanie. Zuby ma krasne rovne, nikdy nepotrebovala strojcek. Uz bude mat 18.

loboka
autor
23. máj 2023

@simsalabim dakujem ❤️

ema22270
23. máj 2023

Chrup nie vobec - mal syn az do 3 rokov, ale kvoli reci to nebolo dobre, teraz chodime na logopediu, ale uz vsetko zvladol - tam je potom problem s hlaskami c, z, s, č, ž, š... ak ma len na spinkanie myslim ze to nevadi

noami12
23. máj 2023

@loboka mojej malej sa začali deformované po 2 rokoch, ale zo dňa na deň ostala bez cumlíka našťastie si naňho ani nespomenula 🙂

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petamich
23. máj 2023

tak v prvom rade rozdiel je, ci pouzivate orto/neortodonticke dudle, neortodonticke dramaticky zvysuju pravdepodobnost deformacie chrupu, tiez zalezi, ci ho ma 24/7 alebo napr. na spanok, kazdopadne nedavno som narazila na clanok, kde ortodontista tvrdil, ze trvaly chrup to neovplyvni ale teda neviem 🤷‍♀️ nazor nech si spravi kazdy sam

my sme pouzivali Bibs a zacal sa mu robit obluk, tak sme presli na ortodonticky a v dohladnej dobe uplne zrusim (v lete bude mat 2 roky)

luliu
23. máj 2023

Čím neskôr budeš chcieť zrušiť, tým to bude horšie. Čo sa týka chrupu je to individuálne. Vadí to hlavne kvôli reči. A je veľký rozdiel, či má dieťa cumel chvíľu kým zaspí alebo či ho má v ústach celý den

milanemila
23. máj 2023

@loboka ano kamoska ma maleho a ma zdeformovany chrup teraz ako 2,5 rocny. Mal ale asi tie najhorsie bibs cumle, pri nejakych ortodontickych by to mozno nebolo take zle.

nevenka
23. máj 2023

@loboka nase 3 deti mali strojcek do 2,5 priblizne, ti starsi maju uz pekne vyrovnany zhryz, mali ho otvoreny, hoci cumel mali plochy a len na spanie. Tento treti bol zavislak, ani v noci ho nevyplul, vyberali sme mu my. Asi 2 tyzdne nema cumel, takze tam sa to uvidi. Syn ma 9,5 roka, zubarka povedala, ze strojcek potrebovat bude. Ale toto nema s cumlom nic spolocne, mliecne zubky krasne rovne, lenze teraz mu idu trvale velke zuby a ma malu sanku. Ako ja, ja mam krive zuby, este mi aj trhali zdrave stvorky hore kvoli strojceku, aj tak ich mam natrieskane, ziadna medzizubna kefka mi tam nevojde. Spodne mi nevyberali a zuby su jeden cez druhy a rovnako to ma aj syn a dcera asi tiez tak bude mat. Obaja s muzom mame krive zuby. Ja som strojcek nosila este historicky, ten vykladaci a ako som to prestala, zuby sa pokrivili naspat.

nicol_10
25. máj 2023

Áno, našej sa spravil mierny predkus 😑 takže strojček ju neminie 😑 a to nezvykla dudlovat často, tiež hlavne na spanie..nieco malo po dvoch rokoch sme ho zrušili