Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Dá sa zvládnuť ďalšie dieťa popri 19 mesačnému synovi?

akzuz132
4. máj 2016

Som podla vsetkeho tehotna a mam synčeka ktorý má 19 mesiacov bojím sa či to zvladnem kedze pri syncekovi musím mat oči aj na chrbte. Po pravde som rozmýšľala aj o interrupcií neviem ako sa mam rozhodnúť chcela som si trochu oddýchnuť po prvom. 😖

kakajkova
4. máj 2016

Ja som teraz porodila a maly ma prave 19 mesiacov 🙂 urcite by som nesla na upt a hlavne ked planujes aj dalsie deti. Okrem toho ked sa narodi druhe, maly uz bude mat vyse dvoch rokov. Neboj, vsetko sa da zvladnut 🙂

lulu2
4. máj 2016

Na to, ze si chces oddychnut si mala mysliet skor, prepac, ak to pisem takto priamo, ale preco interrupcia? Ved dve deti skoro po sebe su vyhoda, teraz sa trosku potrapis, ale ked budu vacsie, tak mozes oddychovat kolko chces.

dada7701
4. máj 2016

....nežartuj, interupcia ?!?!...vieš koľko je tu takých mamičiek, a takých ktoré tu nie su ani registrované ?...ja mám 39...konci mi RD, som bez práce....mám problémy s chrbticou, ale ešte by som chcela jedno.....dieťatko je dar...ale nejdem sa tu rozpisovať...jednoducho to ZVLADNES 🙂

amairim
4. máj 2016

Ahoj, klud, hlavu hore. Nesmies to tak brat, ze oddychnut. Podla mna si uz oddychnuta dost (ja mam rozdiel 18 mesiacov). Niekedy to nie je med lizat, ale ked bude mat mladsi rok, budes za vodou, uvidis....
Pozri tieto dve skupiny, tam nacerpas silu 🙂
Minimalne budes chciet vlastnit fotku, ako sa drobci spolu hraju, objimaju, pusinkuju. To su tie najkrajsie momenty. Mne sa pacia aj tie,ked spolu vymyslaju kulehy- partaci 🙂
https://www.modrykonik.sk/group/2382/
https://www.modrykonik.sk/group/6874/

katka1981
4. máj 2016

@akzuz132, neboj sa, zvladnes to. Keby si bola taka znicena, ani k splodeniu by si sa nedostala (na sex by si ani len nepomyslela). Casom si ten vekovy rozdiel budes chvalit a budes rada, ze to takto vyslo.

pupavka123
4. máj 2016

@akzuz132 Ked si si chcela oddychnut,tak si mala pouzit kondom alebo antikoncepciu,nie sexovat na plno 😠

jamelia
4. máj 2016

@akzuz132 urcite sa to da zvladnut 🙂 mam tiez priblizny vekovy rozdiel medzi detmi, nemenila by som. Pekne sa spolu vyhraju. Ked sa syn narodil, dcera mala dva a pol roka. Maly bol kludne babo, vela sa prehral sam v postielke, tak som sa mohla venovat aj dcere. Potom nastupila do skolky. Ten prvy rok bol najhorsi kvoli castej chorobnosti oboch zo skolky, ale to ubehlo. Teraz sa stiskaju, hraju spolu, vidiet, ze sa lubia 🙂 mat vacsi vekovy rozdiel je mozno pohodlnejsie, ked je uz prve dieta samostatnejsie, ale urcite by som kvoli tomu nesla na interupciu.

womankc
4. máj 2016

@akzuz132 ja som mala 16 mesiacov, úplne v pohode to zvládneš možno prvé mesiace kým sa navyknú deti na spoločný režim, ale potom je to už len výhoda nad UPT by som ani nerozmýšľala, to trebalo predtým myslieť nad ochranou ..... zvládnuť sa to dá úplne v pohode

akzuz132
autor
4. máj 2016

Dakujem baby za optimistické rady urcite ste mi pomohli. Mozem si dat v tehotenstve vytrhnut zub? Je druhy pôrod lepsi ako prvý ci je to u každého iné?

mirro
4. máj 2016

Neboj nič. Keď bude druhé na svete,zasmeješ sa nad touto otázkou. Jasné,že zvládneš. Pôrod je u každého iný, u mňa prvý ťažký a druhý rýchly a ľahký 🙂

lenullla
4. máj 2016

@akzuz132 ja som otehotnehla druhýkrát (planovane) ked mala dcérka 20 mesiacov. Ona bola taky vetroplach,narocnejsie dieta,aj napriek tomu sa dalo tehu zvladnut a výchova tiez 🙂 syn bol pravy opak dcerky,ani som nevedela,ze ho mam. Ja to vnimam ako obrovsku vyhodu,ze je medzi nimi maly vekovy rozdiel,takto sa mi spolu zahraju a ja kolkokrat mozem porobit co musim 🙂 co sa tyka porodu,je to individualne u kazdej. Nikto ti nezaruci,ze druhy bude lahsi ci ťažší. Neboj sa nic,zvladnes to lavou zadnou,uz mas jedno a tak budes vediet co a ako 🙂 drzim palce

babatkoo
4. máj 2016

Kamoska mala rozdiel 13 mesiacov. Starsi este chodit nevedel ked sa mu sestra narodila 🙂 pomahali sme vsetci co sme vedeli a zvladla to. Dala ich rovnako do skolky a teraz aj do skoly. Vsetko robia spolu ako dvojicky. Moj maly ma 12 mesiacov a z muzom uz robime na druhom ;)

malabiba
4. máj 2016

@akzuz132 my mame rozdiel 1,5 roka a bolo to v pohode....netreba sa bat

siska53
4. máj 2016

@akzuz132 ja mam rozdiel 2 roky a 3 tyzdne,maly bol a je zivel,zvedave,temperamentne dieta. Zvladli sme. A to u maleho v 20.m.zacal vzdor. Nastastie k 24.m.sa dostal vzdor do fazy utlmu,lebo zas mala bola kokikove dieta.
Neboj,deti sa menia.

edn
4. máj 2016

ja mam rozdiel 2 roky a 2 mesiace a musim povedat, ze teraz si oddychnem viac, nez ked som mala len jednu 🙂

katy83
4. máj 2016

ja mam medzi detmi 19mes. a to , ze som otehotnela 2x takto skoro teraz povazujem za najlepsie co sa nam mohlo stat....ano je to narocne, ale vsetko sa da zvladnut

poohie
4. máj 2016

@akzuz132 jasne, ze to zvladnes. my zeny sme na to stavane. nie je to tak skoro, ako sa ti teraz zda. teraz si v soku, nevies to prijat, ale casom uvidis, ze je to super. ti dvaja verim, ze budu mat super vztah a budete velmi radi, ze je medzi nimi mensi vekovy rozdiel ako by ste im naplanovali vy.
ja mam 4 deti, medzi poslednymi dvomi je 2,5 roka a mne sa to uz praveze zda trochu vela 🙂 tak okolo 2 rokov je najlepsie podla mna 🙂

sagatka
4. máj 2016

Ja mam presne taky isty rozdiel muedzi detmi.a musim povedat,ze par dni trvalo,kym sme si zvykli.druhe dietatko bolo uplne pohodove.teraz maju deti 6 s 4 roky je to uplne super.urcite si dietatko nechajte.ved je vase!

marcela305
4. máj 2016

mne sa druhe babo narodilo ked prve malo 15 mesiacov 🙂 a je to uplne super hraju sa vela spolu ze ani neviem ze ich mam 🙂 mala si rychlo zvykla ze mame babu ktora je uz Mato a jej partner na huncutstva urcite prv tri mesiace to bude zahul ale potom to bude lepsie ako by si mala len jedno🙂

janickacrazy
5. máj 2016

@akzuz132 moja kamoška otehotnela, ked mala jej prvá dcérka 4 mesiace, bola z toho v šoku a tiež zvažovala aj interupciu v prvej chvíli, ale samozrejme to zvládla nakoniec, neboj sa, ty zase až taký malý rozdiel mať nebudeš

salome51
5. máj 2016

@akzuz132 môj starší syn bude mať 2 roky 5 mesiacov keď sa narodí jeho mladší brat. A to ti poviem také dieťa ako mám ja doma by asi nechcela žiadna mamička. Ľúbime ho nekonečne aj keď je aký je. Je veľmi živý, neposedný a najmä plačlivý. Plačlivý je od narodenia. Zle spáva, či už cez deň a aj v noci. Prechádzky vonku sú s ním hotová nočná mora, treba za ním behať a mať oči na stopkách. Je to poriadne vyčerpávajúce dieťa. Nebudem sa pretvarovať, že som skákala od šťastia keď som zistila že čakáme druhé dieťatko. Manžel bol veľmi šťastný. Druhé sme chceli obaja aj sme sa prestali chrániť pred počatím, akurát som nečakala že otehotniem na prvý pokus, keďže k prvému synovi bola naša cesta dosť dlhá a aj lekárske vyšetrenia indikovali skôr problém s otehotnením. Pár týždňov mi trvalo kým som sa so situáciou stotožnila. Tiež mám strach ako to zvládnem s bábätkom a tak náročným starším dieťaťom. Ale chce to len dobrú organizáciu a hlavne si musíš povedať, že to zvládneš. Veď je kopa mamičiek ktoré mali druhé dieťa s omnoho menším vekovým rozdielom. Tvoj syn bude mať skoro toľko čo môj keď sa ti narodí druhé dieťatko. To nie je až také zlé. Žiadna interupcia. Prvé mesiace budú ťažké, ale potom budeš rada že ho máš. My ideme dať staršieho od septembra na 2 - 3 hodinky do škôlky, skúste to aj vy takto riešiť. Držím palce 😀

majkat1
5. máj 2016

@akzuz132 medzi mojimi dcerkami je rozdiel 22 mesiacov...otehotnela som ked starsia mala 1rok...zvladnut sa da vsetko....zo zaciatku je to tazke ale postupne si najdes system a bude dobre....

akzuz132
autor
5. máj 2016

Uz som rozhodnutá dietatko si nechame ved ono za nic nemôže zvladli ostatne tak aj ja to zvladnem hlavne nech je zdravé.

womankc
10. máj 2016

@akzuz132 s tým zubom, všeobecne sa to nedoporučuje, ale každý je iný , niektoré tu aj vytrhávali aj vŕtali a všetko v pohode zvládli, ale môže to spôsobiť aj potrat v krajnom prípade , poraď sa teda so svojím zubárom.... Čo sa pôrodu týka ja prvý ľahučký , skoro bezbolestný ale zato s veľkými popôrodnými komplikáciami , druhý bolestný ťažší, ale v podstate tiež dosť rýchly, tretí najintenzívnejší , čo sa bolestí týka, ale rýchly , ani si lekár nestihol dať rukavice , bo mali furt času dosť a ma presviedčali , že ešte je to ďaleko hehehehehehh 😀 😀

suve99
10. máj 2016

@akzuz132 - neblázni...zvládneš to, ja som mala 3,5 a 1,5 ročnú a malý mal 6 týždňov - muž cez 1800 km od nás - zvládla som to ja, deti i manžel.... a to Ti poviem, že som mala oči na chrbte, hlave, nohách i rukách..držím päste, veľa zdravia a pohody... 😉

lilik96
10. máj 2016

Jasne, ze to zvladnes! My mamy toho zvladneme viac ako si myslime! Ja som mal tri deti v priebehu 4,5 roka a som tu, sice lahke to nie je, ale nelutujem a nemenila by som 😀drzim paste a zacni si viac verit!

lu_cya
10. máj 2016

Sestra porodila dvojičky 2 týždne pred 2 narodeninami prvorodeného synčeka.. Dá sa to zvládnuť 😉

s_mt
10. máj 2016

Ked sa chce,zvladne sa vsetko.. ;)

Tu začni písať odpoveď...

Odošli