Dajte si pozor na to kto, kde, a ako vášmu bábätku vyšetruje kĺbiky!

zuz11
1. mar 2009

Ahojte,
chcem dat do pozornosti jednu vec.
V pondelok som bola s malym na vysetreni klbikov v sukromnom centre ( zaplatili sme mimochodom 600sk ) vysledok? jeden klbik IIa druhy IIc, liecba? siroke balenie s 2 bavlnenymi plienkami alebo abdukcnu perinku, si mozem vybrat 🤐

Annag mi k tomu napisala toto:
"zuzi, dala Ti zlú liečbu, jednoznačne trvaj na remienkoch, II.a v 6 týždňoch sa už odporúča najlepšie remienkami,hoci je to nález ešte dobrý, no II.c je už ohrozený kĺb a jednoznačne sa musí správne a urýchlene liečiť, široké balenie či perinka nemôžu stačiť, ak stačia, tak potom to nie je II.c typ a bol zle zdiagnostikovaný.

Choď si za tým, lebo nakoniec Ti ju budú dávať do sadry. Pri perinke či širokom balení si dieťa buď dokáže nôžky vystrieť alebo ich má až príliš fixované.Ak by si chcela v jej veku nôžky zafixovať aby si dosiahla trvalo abdukčnú polohu, tak jej môžeš kĺbiky zafixovať až príliš a môže dôjsť k poškodeniu kĺbov. "

takze vo stvrtok som sla na konzultaciu k dalsiemu Dr a ten stanovil diagnozu oba klbiky Ib a nemusim nasiroko balit a ani nic podobne....

no tak mozem si vybrat, le ja som sa rozhodla a zajtra idem na dalsiu konzultaciu ( upozornujem obe tieto konzultacie mam na vlastnu ziadost a po znamosti vybavenych ortopedov na ktorrych mam kladne referencie)

tymto chcem iba upozornit ze obcas sa neda verit a mozu Vam staovit zlu diagnozu a este k tomu k nej aj zlu liecbu co zhodnotil aj tento druhy Dr. ze k tej diagnoze co dala pani doktorka dala zlu liecbu, som zvedava co bude zajtra 🤐

Sukromne centrum kde sme boli je v BA v Ruzovej doline 😀 uz nikdy viac tam po tejto skusenosti nepojdem 🤐

froschka
9. jún 2011

baby tak po tom co tu citam mi pride uplne nelogicke ako nam doktor meral klbiky.
v ambulancii na chodne 30 mamiciek, doki dosiel konecne po pol hodine a len tak to bral ako na beziacom pase. 2 dnu odbalit babo, 2 von poobliekat 2 dnu atd a sono trvalo 30 sekund jedna strana..takze idem pekne krasne aj ja k inemu dokimu

minewka
27. jún 2011

Ahojte...odporúčam mamičkám, ktoré majú problém s kĺbikmy - aby skúsili cvičiť aj Vojtovku...malá má od 3tt jeden kĺbik IIa a druhý IIc...

Jedným z vyšetrovaných znakov je symetria rýh na stehienkach - malej na horšej nôžke (pravá) - úplne chýba jeden kožný záhyb v porovnaní s druhou nôžkou..

Aj kôli iným veciam nás odporučili na Vojtovku - a pani dr mi povedala, že tie cviky sú dobré aj na kĺbiky.

A skutočne - už pri prvom cvičení sa jej tá ryha objavovala...teraz asi po cca 2 týždňoch cvičenia má tú ryhu stále, len ešte nie je dostatočné dlhá..

Inak od 3tt nosí abdukčnú perinku...o 3 dni bude mať malá 3 mesiace...

ossr
19. aug 2014

Ahojte plati sa za kazde sono vysetrenie klbikov...v nitre na klokocine 3.30....je to v poriadku?

petulaptt
19. aug 2014

Ja som bola sice v trnave, no za sono klbov som neplatila ani raz....

zimmi1
26. aug 2014

v BA som bola uz 3x a ani raz som neplatila. btw, kedy osifikovali u vas klbove jadra? Maly bude mat 5 mesiacov a na jednej nohej ma naznak na druhej zatial nic, aj ked dr. hovori, ze vsetko je ok. mame sa prist ukazat o dva mesiace.

alyca
4. sep 2015

@petulaptt ahoj a u koho si bola v TT? ja som bola u Pruzinca, ale nebola som velmi spokojna ☹ . nevies odporucit nejakeho odbornika?

petulaptt
5. sep 2015

@alyca ahoj. Tiez sme boli u neho, ale nemala mala problemy s klbikmi. Ak by bol nejaky problem, idem radsej k inemu, tiez som s nim spokojna nebola, ale na taketo povinne pozretie ked je vsetko ok, bol dobry aj on. Ja som so sebou zacala chodit k Lengyelovi, neviem ci mava aj deti, ale je dobry

mopypopy
21. dec 2015

@zuz11 a preco neuvadzat mena? Praveze uvadzat, aj dobrych aj tych horsich, vsak inak si predsa nepomozeme 🙂

mopypopy
21. dec 2015

@alyca Ahoj, neviem, aky mas problem presne, ale s klbmi by som isla na Kramare do BA Dr. Kokavec.

kniha24
25. sep 2016

IIb pravy klbik v troch mesiacoch je zly nalez?

mopypopy
25. sep 2016

@kniha24 Tak zly a dobry, kazdy klb je iny. Poznam aj horsie aj lepsie, treba to liecit.

dancura
27. apr 2017

Baby,poradite mi,prosim?Dnes sme boli u Mudr.Kusina a mame IIa pravy klbik a IIb lavy klbik.Kazal len nasiroko balit,no ked vas tu citam,tak to nemame dobry nalez...viete mi k tomu povedat viac?Staci balenie na siroko?Dcerka ma 5 tyzdnov.Dakujem

kniha24
27. apr 2017

@dancura my sme boli na tom podobne,od frejkovej perinky po ortezu...nasa to nezniesla,balila som ju nasiroko,aj to sa dalo v pol roku tazko,sama si to davala dole.
Uz viem,ze chcelo na to iba cas a ziadne strasenie ortezami,kazdi doktor nam hovoril nieco ine,prislo nsm to ako keby potrebovali len zarobit a ziskat body.
Urcite bal nasiroko,tym neublizis.
Dcerka je malicka,neuvedomuje si to.
Kedysi sa balilo do 3mes cez dve plienky a malo by to tak byt aj teraz.

dancura
27. apr 2017

@kniha24 urcite ju budem nasiroko balit...len sa bojim,aby to nebolo malo.Niekde vyssie v prispevkoch sa pisalo,ze treba remienky...Ako dlho ste balili nasiroko?

kniha24
27. apr 2017

@dancura je este malicka,dieta sa vyvija a ked sa to nezlepsi do troch mesiacov,vtedy sa zacina s liecbou. Neboj sa,dobre bude.

mopypopy
28. apr 2017

@dancura Druhy nazor stoji za to...vela doktorov odporuca, cim skor, tym lepsie, prave, preto ze sa vsetko vyvija. Balit na siriko je vzdy dobre, ale sla by som sa poradit ja urcite.