Dávali ste poctivo svojmu bábätku poštolky?

1stars111
7. jan 2013

ahojte, chcem sa opýtať či ste všetky dávali poctivo svojmu miminku poštolkové nohavičky - na kĺbiky ? ja mám už 3mes. synčeka ale ten ich neznesie už odvtedy ako začal poriadne nôžkami kopkať a dvíhať pomaly až nad hlavu : -))) doslova ich cez deň nezniesol a v noci sa mi tiež zdalo že ho to nejako ,,brzdí,, v pokojnom spánku lebo aj cez noc sa občas natiahne a vydvihne nôžky ......tak mu ich nedávam takmer vôbec, na kontrolu máme ísť v marci tak dúfam že sa nemusím ničoho báť... : -(

medinila
8. jan 2013

V nemocnici mi povedali ze netreba davat a nasa pediatricka povedala presny opak.Pri tak malickych detoch a dvoch naraz som to vydrzala 3 dni.Viac som nedavala a vsetko bolo v poriadku

mircalla
8. jan 2013

Postolky sa uz nedavaju "povinne", len ked je nalez na sono klbov, nie

stanislavao
8. jan 2013

nie

babulka
8. jan 2013

Naša "československá špecialita" je predovšetkým to, že najprv deťom "rozčapíme" nohy naširoko poštolkami, a potom ich v tých istých poštolkách zaviažeme čo najtesnejšie do perinky, a teda im tie nohy aj v tých poštolkách nasilu stláčame späť. A potom sa čudujeme, že sú vykĺbené kĺby. Tak ak poštolky, tak v žiadnom prípade perinku, a všeobecne, radšej perinku vôbec a dieťatko má prirodzene nožičky naširoko, ani jedno nespí s nohami pri sebe.

zuzanapp
8. jan 2013

ja som davala obom postivo, kym lekar nepovedal ze je vsetko v poriadku, prvy syn ich mal 3mesiace a druhy 8tyzdnov , nemusis balit ale treba cvicit z nozickami pri kazfom prebalovani

trnka77
8. jan 2013

pri prvom samozrejme ako čerstvá mamička 😀 až do 5 mesiaca,ale pri dalších dvoch som dala len prvý mesiac 😉

evala777
8. jan 2013

ja som dcére dávala až do pol roka, lebo nemala správne jeden klbik, potom som prestala, ked bolo všetko ok, a synovi asi do troch mesiacov, kým mi ortoped nevravel, že ma všetko ok 🙂

marianka0101
8. jan 2013

nám povedali pri prvom aj pri druhom hneď v pôrodnici, že netreba tak sme nepoužívali. V 6 týždňoch sme boli na kontrole u ortopéda a ten tiež povedal, že je všetko ok, vôbec netreba, takže sme nepoužívali, ani som ich do výbavičky nekupovala

adka_tkacik
8. jan 2013

mam mesacneho chlapca, postolky mam kupene, ale nedavam mu ich zatial, o tyzden idem k ortopedovi uvidim co povie, ale radsej by som mu ich vobec nedavala, tiez mi to pride, ze dieta je v tom natlacene, pamperska, latkova plienka a este aj ortop.nohavicky...aj ked som pocula od znamych, ze ortopedovia vacsionou povedia, ze ich treba nosit do 3 mesiacov ako prevenciu

severankasr
8. jan 2013

my sme boli silne kolikovy, tie postolky tie bolesti bruska este zhorsovali, takze sme nedavali a vsetko bolo OK co sa klbikov tyka.

ankaevka
8. jan 2013

Dávala som ich do troch mesiacov 😉

bbbea
8. jan 2013

My davame poštolky už 4 týžden, v 3 týždni sme boli na prvu kontrolu a ortoped nam to nakázal, o týžden ideme na kontrolu tak uvidíme čo nám povie, dufam už bude všetko v poriadku... 😉

atreyu
8. jan 2013

Malemu robili ultrazvuk klbikov uz v nemocnici takze sme nemuseli nosit vobec...

palomka
8. jan 2013

pri prvej dcere som davala len cez den ked sme isli vonku 2 bavl.plienky + pamperska. vsetko bolo OK. Pri synovi teraz som nedavala ani raz a tiez bolo vsetko OK 🙂

imima
8. jan 2013

my sme nemali v poriadku klbiky, tak sme museli davat, ale len do troch mesiacov sme davali a potom po kontrole povedali , ze nemusime. tu noc, co som mu ich prvy krat nedala, nam prespal od 19:00-6:00 celu, bez kojenia, takze verim, ze aj vasemu prekazaju....

pede
8. jan 2013

Ja som nedávala ani raz, bola som od narodenia s malým v nemocnici 2mesiace a aj sestričky dávali len pampers a ani mi to nikto nekázal, tak som ani doma nedávala, ked som išla k ortopédovi, tak som to malému chcela navliecť, ani mi to nešlo, bol ako pampúch, nezmestil sa v tom do gatí, tak som to dala dole, a ortopéd, že všetko v poriadku, baľte ho naďalej naširoko do 8 mesiacov na noc. haha
Inak vraj toto balenie vymyslel český ortopéd, myslím si, že v iných krajinách sa to ani nepraktizuje a sú všetci zdraví...

brumka
8. jan 2013

ahoj ja som davala podstcivo 1mesiac, v porodnici povedali ze netreba ale davala som a po 1m sme boli na sonoa aortoped povedal ze netreba ale super ze sme davali apo 4m opat kontrola vsetko bolo ok 🙂

anickaaa6aaa
8. jan 2013

my už teraz nedavame ale davali sme.ale malý bol z toho nervozny.nechcel zaspat v noci a cez den plakal...nas ortoped kaze vsetkym detom balit az do 7mes aj ked je vsetko ok...tak sama neviem...jadierka sme mali dobre..asi si lekari len pacientov nahanaju...

lyds
8. jan 2013

ahojte, no my sme boli na ortopedii prvykrat, ked mala malicka necele 4 tyzdne - vtedy na sone povedal, ze je vsetko v poriadku. Potom sa spytal, ci niekto z rodiny nenosil remence a bolo to tu. Ked pocul, ze ja, tak mi kazal balit do dvoch plienok a s postolkami. Mala ich nechcela, strasne zle na ne reagovala. Po mesiaci bola kontrola opat, a tam zrazu videl makku chrupavku, vraj nie je tak vyvinuta ako by mala byt - ked som sa ho na to opytala, co to moze znamenat pre dieta, ani poriadne neodpovedal - vraj si mam vybrat co chcem...a mame balit nasiroko...takze asi tak. Tak sme sa dnes zacali trapit, o mesiac nas caka dalsia kontrola, tak uvidime...len žasnem, akí vedia byt niektori PANI doktori doleziti, a ked sa ich clovek opyta na nieco konkretne, tak ho vedia zhodit...ale co uz. Uvidime za mesiac, hadam to bude ok a budeme mat pokoj...