• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Dávate bábätkám na noc čiapočku?

21. januára 2008 
Ahojte, mama ma vkuse kritizuje ze nedavam malemu/3mesiace/ ciapocku, len niekedy, ze hlavne na noc treba, a ja mu davam hlavne cez den...prievan... a po kupani no na noc uz nie, ved mame 22-23,a v noci 21, ved ani mne by sa dobre nespalo v ciapke....teraz ma sopliky tak si predstavte kolko som si vypocula.....vraj prechladol kvoli mne..
20. jan 2008 o 16:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No doma samozrejme ze ciapocky nepouzivame...len ked ideme vonku... a malicka je zdrava...to je az prehnane davat babatku ciapocku aj po dome
20. jan 2008 o 16:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ani ja som nedavala doma ciapocku, dokonca ani vonku, ked bolo pekne, hoci bol oktober.
20. jan 2008 o 16:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja hajke tiez nedavam vobec doma ciapocku ved kuria a ked ideme do kocara a dam jej ciapku tak ma vzdy cele vlasky mokre..tiez si myslim ze nemusi mat ciapocku
20. jan 2008 o 16:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ani ja som nikdy ciapocku nedavala doma.To pocujem prvykrat.Juli, zalezi, kde vtedy tvoji rodicia byvali ked mali babo.Ak byvali v chladnom dome, tak sa im necuduj :wink:
20. jan 2008 o 16:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a este jedna pripomienka povedz jej ze sak je to tvoje dieta nie jej..moja mama sa tiez do vsetkeho starala ze to mam hentak a co robim a bla bla-tak som jej povedala ja si vyxovavam svoje dieta a hotovo :grinning: :grinning:
20. jan 2008 o 17:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
juli: nic si z toho nerob. mne hovorila svokra. aby som moju 5-mesacnu veronku dala do zavinovacky :grinning:
20. jan 2008 o 17:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som nikdy Hanke doma nedavala ciapku :zipper_mouth:
ved potom nebude mat imunitu vybudovanu a ofukne hpo a bude chory :zipper_mouth: netreba to prehanat, ale samozrejme pozor na prievan :grinning:
20. jan 2008 o 17:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moja mama ked bol maly (2-3 tyzdne) by mu tiez stale daval ciapku.a zrusila som ju ze ci v dome mrzne. a doma ju vobec nepouzivame a nebol chory. von ciapku samoska nosime. doma ked vetram mu trosku hlavku prikryjem plienkou ked spinka.
20. jan 2008 o 19:20  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som dávala čiapočku a dávam iba ked ideme von doma ju nemal iba ked som vetrala aby nedostal prievan do uška.ja som mojej mame povedala že teraz sú iné spôsoby výchovy a starostlivosti ona mala doma knihu dieťa tak som jej čítal pasáže o starostlivosti a potom z mojej knihy o dieťati(novú som si kupila ked som zostala tehotná) a na tej starej knihe sme sa spolu zasmiali a uznala že to čo bolo dobré vtedy teraz sa robí inak :grinning: je to tvoje dieťa tak si sprav po svojom ako ty uznáš za vhodné, ty ho vychovávaš a staráš sa onho ty si zan zodpovedná nie mama, mama nech je dobrou starou mamou.
20. jan 2008 o 19:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Juli,nedaj sa mamou zmiasť a ani na chvíľu neuvažuj,či to náhodou nie je tvoja vina. Môj malý mal čiapočku iba prvé dva dni v pôrodnici a doma už ani raz. Keď som ho večer po kúpaní dávala spať, tak som mala v postieľke vankúš opretý o mriežky a tesne k nemu som mu oprela hlavičku a to bolo všetko. Detská doktorka mi povedala, že sa nemusím báť ani postupného ochladzovania vody, dieťa treba otužovať, aby nebolo choré. V lete, ke´d mal 4 mesiace aboli tie horúčavy, tak som ho bežne umývala v pomerne studenej vode, aby sa schladil, lebo prehriatie je oveľa horšie ako jemný chlad. Studená voda a čerstvo vyvetraná izba mu nerobia problém. čiapku doma nepoznáme, radšej sa vyhni miestam, kde sa združuje veľa ľudí, Tesco a pod.
20. jan 2008 o 21:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
v lete vonku samozrejme dávam klobúčik alebo šiltačku ale doma nie :wink:
20. jan 2008 o 21:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ani my doma ciapku nedavame, len von. :wink:
20. jan 2008 o 21:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak ja som asi vynimka.
U nas to bolo tak, ze ked sme prisli s malym domov, tak som tiez ciapku nedavala, mama ma tiez stale perovala, ze mu mam dat, ze preto ma sopliky a stale kycha. Po 3 tyzdnoch som pokusne dala tenku ciapocku, a cuduj sa - prestal kychat a sopliky sa znacne zredukovali. Tak odvtedy nosime doma tenku ciapocku a vonku hrubsiu. A davam aj na noc, v noci mame 20-21 stupnov, cez den 22-23.

Inak, mozno je to aj preto, ze Domi je predcasniatko a dodnes ma holu hlavku bez vlaskov. Myslim, ze je rozdiel, ked dietatko ma vlasky a ked nie.
20. jan 2008 o 22:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
malý vlásky nemal a čapičk nosil len von, a ked sme prišli z pôrodnice dokina povedala že do pol roka kýchanie a občas kašlajnie je ok.
20. jan 2008 o 22:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja davam ciapocku len po kupani a ked ideme von, inak nie.
20. jan 2008 o 23:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ako tu citam, tak moja mama je moderna, hoci ma uz 70 na krku. Ked sme prisli z porodnice, tak sme sa vadili, ja som stale mala strach, ze maly nachladne, ze mu bude zimka, dost som ho babusila a moja mama pravy opak. Hned ho vyzliekla, odbalila a ziadna zavinovacka, lebo maly potrebuje kopkat nozickami aby sa mu nezastavili prdiky a o ciapke ani pocut. Ked sme isli von (september), tak akceptovala jemnu bavlnenu ciapku. A musim skonstatovat, ze maly je zdravy, ciapky skoro neznasa. A vlaskov ma velmi poriedko.
21. jan 2008 o 08:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
pri starsom - narodeny v januari pri -20, som mu davala ciapocku - uplne tenucku aj na doma, ale asi len 2 tyzdne, bol drobucky, slabucky a byvali sme v rodinnom dome, kde sa teploty menili (chodba, spalna,kuchyna...) pri malej, sme mali len v porodnici kvoli prievanu
v spalni mam vypnuty radiator, lebo ked je teplejsie, vkuse sa budila, najlepsie zaspi v chladnej miestnosti
a co sa tyka soplikov - tie vznikaju pri suchom teplom vzduchu - reakcia na vysusenu sliznicu
mala ked sa narodila najprv 3x kychla a az potom plakala
21. jan 2008 o 09:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte.ja som sa na to pýtala doktorky či ju dávať ,alebo nie a povedala , že stačí po kúpaní .v byte máme tých 19-20teplotu
21. jan 2008 o 10:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
..tak to by ma nenapadlo,dávať aj doma čiapočku :unamused: ,nikdy som babám nedávala ani po kúpaní.Máme 19-23stupňov....A nemyslím si,že ked sa nedá čiapka,prechladne bábo(myslím doma) :grinning: ..von samozrejme čiapka patrí....
21. jan 2008 o 10:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tiež som o tom este nepocula aby sa mala davat aj doma čiapka,niektore matky uz straaasne prehanaju :confounded:
21. jan 2008 o 14:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my sme vôbec nedávali čiapočku, nikdy (len keď som Leu prenášala v priestoroch kde bolo otvorené okno, prievan a pod-aninie čiapočka, ale som jej niečím prekryla ušká) dnu, možno po prvých dvoch kúpaniach a zatiaľ nemáme problém-Lea má teraz 9 týždňov)
21. jan 2008 o 15:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok