Dávate bábätkám na noc čiapočku?

julie6
20. jan 2008

Ahojte, mama ma vkuse kritizuje ze nedavam malemu/3mesiace/ ciapocku, len niekedy, ze hlavne na noc treba, a ja mu davam hlavne cez den...prievan... a po kupani no na noc uz nie, ved mame 22-23,a v noci 21, ved ani mne by sa dobre nespalo v ciapke....teraz ma sopliky tak si predstavte kolko som si vypocula.....vraj prechladol kvoli mne..

shela
20. jan 2008

No doma samozrejme ze ciapocky nepouzivame...len ked ideme vonku... a malicka je zdrava...to je az prehnane davat babatku ciapocku aj po dome

susanh
20. jan 2008

Ani ja som nedavala doma ciapocku, dokonca ani vonku, ked bolo pekne, hoci bol oktober.

hedunecka
20. jan 2008

ja hajke tiez nedavam vobec doma ciapocku ved kuria a ked ideme do kocara a dam jej ciapku tak ma vzdy cele vlasky mokre..tiez si myslim ze nemusi mat ciapocku

junovka
20. jan 2008

ani ja som nikdy ciapocku nedavala doma.To pocujem prvykrat.Juli, zalezi, kde vtedy tvoji rodicia byvali ked mali babo.Ak byvali v chladnom dome, tak sa im necuduj 😉

hedunecka
20. jan 2008

a este jedna pripomienka povedz jej ze sak je to tvoje dieta nie jej..moja mama sa tiez do vsetkeho starala ze to mam hentak a co robim a bla bla-tak som jej povedala ja si vyxovavam svoje dieta a hotovo 😀 😀

susik77
20. jan 2008

juli: nic si z toho nerob. mne hovorila svokra. aby som moju 5-mesacnu veronku dala do zavinovacky 😀

zuz11
20. jan 2008

ja som nikdy Hanke doma nedavala ciapku 🤐
ved potom nebude mat imunitu vybudovanu a ofukne hpo a bude chory 🤐 netreba to prehanat, ale samozrejme pozor na prievan 😀

seki
20. jan 2008

moja mama ked bol maly (2-3 tyzdne) by mu tiez stale daval ciapku.a zrusila som ju ze ci v dome mrzne. a doma ju vobec nepouzivame a nebol chory. von ciapku samoska nosime. doma ked vetram mu trosku hlavku prikryjem plienkou ked spinka.

elise
20. jan 2008

ja som dávala čiapočku a dávam iba ked ideme von doma ju nemal iba ked som vetrala aby nedostal prievan do uška.ja som mojej mame povedala že teraz sú iné spôsoby výchovy a starostlivosti ona mala doma knihu dieťa tak som jej čítal pasáže o starostlivosti a potom z mojej knihy o dieťati(novú som si kupila ked som zostala tehotná) a na tej starej knihe sme sa spolu zasmiali a uznala že to čo bolo dobré vtedy teraz sa robí inak 😀 je to tvoje dieťa tak si sprav po svojom ako ty uznáš za vhodné, ty ho vychovávaš a staráš sa onho ty si zan zodpovedná nie mama, mama nech je dobrou starou mamou.

tevova
20. jan 2008

Juli,nedaj sa mamou zmiasť a ani na chvíľu neuvažuj,či to náhodou nie je tvoja vina. Môj malý mal čiapočku iba prvé dva dni v pôrodnici a doma už ani raz. Keď som ho večer po kúpaní dávala spať, tak som mala v postieľke vankúš opretý o mriežky a tesne k nemu som mu oprela hlavičku a to bolo všetko. Detská doktorka mi povedala, že sa nemusím báť ani postupného ochladzovania vody, dieťa treba otužovať, aby nebolo choré. V lete, ke´d mal 4 mesiace aboli tie horúčavy, tak som ho bežne umývala v pomerne studenej vode, aby sa schladil, lebo prehriatie je oveľa horšie ako jemný chlad. Studená voda a čerstvo vyvetraná izba mu nerobia problém. čiapku doma nepoznáme, radšej sa vyhni miestam, kde sa združuje veľa ľudí, Tesco a pod.

elise
20. jan 2008

v lete vonku samozrejme dávam klobúčik alebo šiltačku ale doma nie 😉

markiza
20. jan 2008

Ani my doma ciapku nedavame, len von. 😉

janina77
20. jan 2008

Tak ja som asi vynimka.
U nas to bolo tak, ze ked sme prisli s malym domov, tak som tiez ciapku nedavala, mama ma tiez stale perovala, ze mu mam dat, ze preto ma sopliky a stale kycha. Po 3 tyzdnoch som pokusne dala tenku ciapocku, a cuduj sa - prestal kychat a sopliky sa znacne zredukovali. Tak odvtedy nosime doma tenku ciapocku a vonku hrubsiu. A davam aj na noc, v noci mame 20-21 stupnov, cez den 22-23.

Inak, mozno je to aj preto, ze Domi je predcasniatko a dodnes ma holu hlavku bez vlaskov. Myslim, ze je rozdiel, ked dietatko ma vlasky a ked nie.

elise
20. jan 2008

malý vlásky nemal a čapičk nosil len von, a ked sme prišli z pôrodnice dokina povedala že do pol roka kýchanie a občas kašlajnie je ok.

elize
20. jan 2008

ja davam ciapocku len po kupani a ked ideme von, inak nie.

trixi
21. jan 2008

Ako tu citam, tak moja mama je moderna, hoci ma uz 70 na krku. Ked sme prisli z porodnice, tak sme sa vadili, ja som stale mala strach, ze maly nachladne, ze mu bude zimka, dost som ho babusila a moja mama pravy opak. Hned ho vyzliekla, odbalila a ziadna zavinovacka, lebo maly potrebuje kopkat nozickami aby sa mu nezastavili prdiky a o ciapke ani pocut. Ked sme isli von (september), tak akceptovala jemnu bavlnenu ciapku. A musim skonstatovat, ze maly je zdravy, ciapky skoro neznasa. A vlaskov ma velmi poriedko.

katka76
21. jan 2008

pri starsom - narodeny v januari pri -20, som mu davala ciapocku - uplne tenucku aj na doma, ale asi len 2 tyzdne, bol drobucky, slabucky a byvali sme v rodinnom dome, kde sa teploty menili (chodba, spalna,kuchyna...) pri malej, sme mali len v porodnici kvoli prievanu
v spalni mam vypnuty radiator, lebo ked je teplejsie, vkuse sa budila, najlepsie zaspi v chladnej miestnosti
a co sa tyka soplikov - tie vznikaju pri suchom teplom vzduchu - reakcia na vysusenu sliznicu
mala ked sa narodila najprv 3x kychla a az potom plakala

nika000
21. jan 2008

ahojte.ja som sa na to pýtala doktorky či ju dávať ,alebo nie a povedala , že stačí po kúpaní .v byte máme tých 19-20teplotu

dadulka19
21. jan 2008

..tak to by ma nenapadlo,dávať aj doma čiapočku 😒 ,nikdy som babám nedávala ani po kúpaní.Máme 19-23stupňov....A nemyslím si,že ked sa nedá čiapka,prechladne bábo(myslím doma) 😀 ..von samozrejme čiapka patrí....

uhlikova09
21. jan 2008

tiež som o tom este nepocula aby sa mala davat aj doma čiapka,niektore matky uz straaasne prehanaju 😖

lubkaaa
21. jan 2008

my sme vôbec nedávali čiapočku, nikdy (len keď som Leu prenášala v priestoroch kde bolo otvorené okno, prievan a pod-aninie čiapočka, ale som jej niečím prekryla ušká) dnu, možno po prvých dvoch kúpaniach a zatiaľ nemáme problém-Lea má teraz 9 týždňov)