Dávate svojim deťom horčicu a kečup?

bystricanka
24. mar 2009

Ahojte maminy.
Chcela by som vedieť, kedy ste začali "ochucovať" jedlá horčicou a kečupom. Ďakujem

peppapig
25. mar 2009

Nase mala nam kecup obcas 'ujidala' z talire, ale kdyz jsem ji ho dala na jeji talir ani se ho nedotkla. mame heinz organic bez jedineho E, barviv atd, take pridavam do nekterych jidel pri vareni. Nevidim v tom nic zleho, samozrejme minimalne po 12mesicich. Horcice se nam nelibi uz napohled 🙂, ja si obcas dam, ale je to pro deti dost korenene, ikdyz Mia sboznuje moje domaci indicke curry (s chilli0 🙂
Do roka jsem nesolila vubec a od roku trosku sem a tam, moje mamka stale nemuze prekousnou 'nase plane brambory' 😀

Holky zajimalo by me jake jsou ohlasy atd na dochucovani VEGETOU, tady v uk se da koupit v polskem obchode, ale nenasla jsem zadne odkazy na nete ??? diky

caira
25. mar 2009

peppa: me vegeta nechutna, takze to ja nepouzivam..ja delam bramobry s kminem..tak nejsou tak plane..ale ja si uz tak zvykla nesolit, ze mamce tu vsechno prislo naprosto nedosolene 😀

ja nesolim vpodstate skoro nic..manzel ten si dosoli a dopepri jeste nez ochutna... 😀

peppapig
25. mar 2009

caira...to jsme na tom uplne stejne, snazim se davat hodne herbs nekdy i koreni. Vegetu mam ale rada, pamatuju si, ze mamka tak dochucovala nektere omacky (asi budu muset zacit nejake delat, protoze uz mi dochazeji napady na vecere, ikdyz muj muzik omacky nebude, mozna s tabascem 😀
Ja si solim na taliri jen rajcata, jinak je nesnim!!

caira
25. mar 2009

peppa: znam, ja delam omacky jen pro malou a obcas si taky dam, jedine co manza da je gulas ( s hodne chilli) 😀

l.lara
25. mar 2009

kristi, samozrejme, ze je potrebna 🙂 vela potravin co jeme, obsahuju sol, preto zatial nedochucujem solou. Napr. zakladné potraviny ako chlieb, strukoviny ci vajcia, sol uz obsahuju. Len v pecive prijimame dve tretiny soli - 100 g obsahuje 0,4 – 0,7 g soli. dalej sa sol vyskutuje - ale v malom mnozstve v obilninách, muke, zemiakoch, ryzi, zelenine, mlieku a mase.

l.lara
25. mar 2009

este ma napada, my mame radi aj syry, tie tiez obsahuju sol🙂

emogeon
25. mar 2009

ten kecup pre batolata co sme videli v tescu bol plny konzervantov a vegeta s glutamanom ...
lara v syroch je sama sol blee a ecka a preto sme ich doma zamenili za bio syry 😎

lienka79
25. mar 2009

a preco tu prevlada nazor,ze horcica je skodlivejsia ako kepcup_
Ja v tom teda rozdiel envidim..Ecok je aj v jednom,aj druhom viac nez dost..
Ine kafe je kecup domaci 😎

kristi
25. mar 2009

peppa, vegetu muzes, ted maji nakou i light bez glutamatu aspol..

peppapig
25. mar 2009

caira...gulasek mame taky radi 🙂

lienka79...me to neprijde jako nazor, ze horcice je skodliva, spis nevhodna (pac je korenena) a neni ji podle me treba a kecup je sladky, proto detem chutna. Nas kecup nema ani jedno E, takze vyvracim tvoje tvrzeni ''plne ecek''

kristi...pravetu vegetu bez glutamanu jsem koupila, takze bych ji mohla zacit ridavat do omacek, samozrejme ze trosinku, vim ze staci troska. Ono to je skoro jako zeleninovy bujon, ne?

sisstin
25. mar 2009

holky..výborná je místo vegety Solčanka 😉

peppapig
25. mar 2009

jinak syr pro deti od nejmensiho veku (7/8 mesicu) je zdroj kalcia, samozrejme zalezi jaky syr vyberete. Neverim, ze bio syr je bez soli!!!

sisstin
25. mar 2009

no bio znamená, že se ty kravičky pěkně pásly na louce, nikdo je nebuzeroval..atd..bio neznamená, že musí být zdravé..je klidně i bio bůček 😝

peppapig
25. mar 2009

bio bucek, ted jsem se nasmala, super 😀 😀 😀
sisstin...souhlasim, ze ne vsechny bio/organic produkty jsou zdravejsi/vhodnejsi atd

kristi
25. mar 2009

ja teda ani vegetu nemam, myslim, ze ale dobrej je dochucovak z DM, pod tou jejich znackou Alnatura...

kez by mi syry a spol. jedla

sisstin
25. mar 2009

to je fakt zažitý, že jako bio je děsně zdravý..to je hlavně o tom, že to někdo pěstoval či choval v dobrých podmínkách, nic není urychlovano, většinou se to vyrábí ručně...atd, ale jako zdravé to být nemusí 😉 co se týče solí, tuků atd. 😝

peppapig
25. mar 2009

sisstin...zalozila jsem bio debatu na vseho chatu, tak se mozna dozvime vic 😎

sisstin
25. mar 2009

peppapig: já to bio moc nežeru teda 😀 jako třeba zelenina a ovoce ok..ale bio maso je teda pekelně drahý 😝

emogeon
25. mar 2009

baby nie vsetky kecupy a horcice su s Eckami treba len porovnat a horcica skodliva nie je 😉
peppapig v bio syroch nie je tolko soli ako v syroch nie ze uplne bez ale chut je neporovnatelne ina...

sisstin bio s spasenim krav nesuvisi skus si nieco o tom precitat a potom napis preco ten konkretny vyrobok moze mat oznacenie BIO... 😉

sisstin
25. mar 2009

emogen: no já si teda myslím, že to s tím souvisí..rozhodně krávy chované ve velkochovu a zabité někde na pasové poražce bio nedostanou 😉

emogeon
25. mar 2009

sisstin tak v tomto s tebou suhlasim , ale su tam aj fakty akym sposobom su spracovavane..

kristi
25. mar 2009

a je Milka bio? kdyz se kravicky pasou na alpske travicce? vtip

ja bio neprozivam, podle me je to zveliceny a az na vejce a zeleninu mi to prijde nastejno. Kazdopadne kdybych to mela na bio farmu blizko, tak asi budu nakupovat vic...

sisstin
25. mar 2009

emogen: jasně, já netvrdim, že tohle je jedina podmínka 😉 ale prostě ne vše bio je děsně zdravé pro organismus, jak si hodně lidí myslí 😉

sisstin
25. mar 2009

ja jsem se koukala na Jamieho, kterej měl jeden pořad o slepicích..jak je to s nima ve velkochovu..a jak při bio chovu..a normálně bych byla schopná začít kupovat bio vejce a bio kuře..jak to bylo zahrané na city 😝

sylvar
25. mar 2009

já dávám hořtici třeba do šťávy, když dělám ptáčky a malé z toho nikdy nic nebylo 😉
kečup nechce,ale když vidí tatínka pojídat párek s hořticí, namáčí si chleba do hořtice 🙂

kristi
25. mar 2009

siss, to jsem taky videla, hrozny vid? chudacci slepice

peppapig
25. mar 2009

organic znamena od chovani, pres porazku az ke zpracovani.

emogeon...ono pak zalezi na vyrobku, ja kupuju organic, jak a co, v lednici mam cheddar ne bio i bio (jeden zbytek a jeden novy=duvod) a podil soli atd je temer stejny. Priznavam, ze nektere organic vyrobky kupuji, jen kvuli lepsi chuti (mleko napriklad, nektere ovoce a zelenina, maso). Spousta vyrobku uz je dokonce i cenove skoro vyrovnana, krome masa (proto ne vzdy organic koupim)

peppapig
25. mar 2009

hele jsme ale mimo tema 🙂

kristi
25. mar 2009

jo, takze kecup ne a horcici zatim taky ne 🙂

peppapig
25. mar 2009

🙂 horcici nez (anglicka je stejne hrozna) a kecupu si liznem od druhych z talire a to kecup bez E 😝
(a uz jdu neco delat nebo tady zarostu a muzik se zblazni jak prijde vecer domu)