Dávate svojim deťom horčicu a kečup?

bystricanka
24. mar 2009

Ahojte maminy.
Chcela by som vedieť, kedy ste začali "ochucovať" jedlá horčicou a kečupom. Ďakujem

dadka212
25. mar 2009

Horčica malému nechutí a kečup si občas dá, ale to len troška tiež mu to nejako nešmakuje, ale musí okoštovať čo máme v tanieri my 🙂

titkovamiriam
25. mar 2009

kecup mam domaci a horcica u nas doma moc nejde,takze ani marek ju este neochutnal 🙂 .kupovane kecupy ,drezingy a pod by som urcite do 6 rokov nedavala

caira
25. mar 2009

peppa tak jsem ti napsala do bio diskuze 😀

jinak holky ja jako mala kecup fakt zboznovala ( i horcici jsem mela rada) ale pamatuju, ze nasi jeden cas zacali delat domaci kecup a me to vubec nechutnalo, sice v tom byly same dobre veci v porovnani s kupovanym kecupem ( nasi mi porad rikali, jak do toho hazi stara rajcata a ze oni mi delaji mnam kecup z dobrych rajcat 😀 ) ale i tak mi to proste tolik nechutnalo. Jinak u nas se rika, ze v kazdem sqeez kecupu ( jedno vymacknuti) je jedna cajova lzicka cukru...by me zajimalo jestli je to pravda

jinak my kecup doma nemame..manzel to nesnasi a ja to nejim kvuli diete 😒 a horcici mame jen dijonskou..tu bych male nedala 😀 ta vhani slzy do oci i me a to staci tu sklenicku jen otevrit 😀

lyongirl
26. mar 2009

kečup myslím že ešte nejedol, síce na pizzi u mojej mami vlastne áno, no a horčicu papá práve 2x v živote, lebo si dávame na raňajky sójové párky. Myslím, že raz za čas sa nič nestane, ale ak sa dá, tak sa tomu radšej vyhnem 😉

amina
26. mar 2009

Protože řeším spešl dietu, chodím často do zdravé výživy. A tam mají výýýýborný dětský kečup, stojí sice skoro 70 Kč, ale je úžasný chuťově a žádné nevhodné složky neobsahuje. A prcek ho miluje.
Zrovna tak jak jste se bavili o dochucovadlech, vařím pro malého už skoro výhradně se špetkou Solčanky...

akzeret1
26. mar 2009

hořčici neměla ani jednou,proti kečupu v určité míře nic nemam,ale taky musíme opatrně máme AE

anatanka
26. mar 2009

Ahoj Kristi, uzijte si hezky vylet, taky bych jela... 😉

Miri na kecupu strasne ulitava, jak je na necem kecup, tak to hned musi snist. Nevim, co na tom kecupu vsechny deti maj.
Taky mam trochu zazity, ze by kecup zatim nemela, ale vlastne ani nevim proc.

digysa
27. mar 2009

Kecup som uz dala...ale horcicu som nedala, lebo nejako nemam ju s cim dat... nemyslim si vsak, ze by to bol problem.

kubaka
27. mar 2009

cíleně přímo dávat a nabízej je zbytečné, obejdou se bez pochutin - to, co je součástí jídla (s kečupem, protlakem=v dušeném masu, na domácí pizze) není problém. Hořčici stejně používám jen s párkem, který máme 3x do roka, takže zatím ne. Ale i hořčičné semínko je zdravé, takže pokud existuje nějaká "dětská" hořčice, tak později klidně. Kolem tří let už není problém s žádnou potravinou - ovšem jíst zdravě je samozřejmě na prvním místě, že... 😝

macu.k
20. apr 2009

Tak já musím přiznat, že Kubík má kečup rád. Kupuju mu dětskej, kterej se jmenuje "Kepuč" 🙂 Ale že by to jedl denně, to určitě ne. Pokud my máme k něčemu hořčici, tak mu dáme ochutnat, ale jinak mu jí nedávám. Tatarku ani majonézu zatím ne.

zuzana76
20. apr 2009

nedavala som este, asi by mu ani nechutila, nie je velmi na korenene jedla, aj ked mu dam ochutnat z nasho, tak to vypluje, ale keby si to ziadal, tak mozno trostilinka mu dam

susika
20. apr 2009

horčicu, ked robím akože detskú sviečkovú, tak trošku a kečup nie, iba rpetlak, do rajčinovšj polievky alebo omáčky.v poslednej dobe jej moc nechutí.asi je sladký a oan sladké moc nechce.

jandalinka
21. apr 2009

Kečup ani hořčici jsme ještě neměli a ani neplánuji ji dávat zhruba do 2,5let 🙂

lukynek
21. apr 2009

kečup dáváme malému normálně, hořčici jsme ještě nezkoušeli 🙂

silvik
21. apr 2009

Kečup starší zbožňuje, musí ho mít snad ke všemu, menší to odkoukala a taky si říká... ale koriguju to a kupujeme dětský 😉 Hořčici nejíme, nechutná ani jedné.... tatarce přichází na chuť ta starší, menší jí nemusí... 😀

reruna
21. apr 2009

Zatím nedávám ani jedno, myslím, že je čas, s kečupem bych počkala min. do 2 let a s hořčicí dýl, ta nemusí někomu chutnat vůbec, já třeba můžu jenom plnotučnou a jen občas. Ale třeba domácí kečup z bio rajčat bych klidně mylýmu dala, jen kdyby se mi ho chtělo udělat 😀

junovka
21. apr 2009

S kecupom sme zacali tak nieco po 1.roku.Treba odsledovat aj ci nie su nejake reakcie.Horcicu sme este nepapali , planujem ju dat az okolo 3.roka, nakolko sa mi zda byt "dost" pikantna pre deticky.

vrtule83
21. apr 2009

tak já občas dám trošku kečupu, malé moc chutná, hořčici ne ta je dost pikantní

leonik
21. apr 2009

ahoj, hořčici nedávám. Kečup jsem začla dávat až kolem třetího roku. Kupujeme Alnaturu kečup z Dm, je sice dražší ale bez konzervantů 😉

radka.m.
21. apr 2009

já dětem nedávám ani hořčici,ani kečup,není to jídlo,které by postrádali,a myslím,že pokud jim ho rodiče vyloženě nenabízejí,tak dětem nechybí,nevidím zrovna v těchto potravinác h něco výživného,nebo užitečného,nejsou zvyklí konzumovat ani moje starší děti,jinak kečup ten bez éček jsem použila párkrát do rajské polévky a omáčky,ale jenom většinou v zimě,když neseženu pěkná rajčata.

tomasek06
21. apr 2009

Já teda malému kečup dávám a nevím co je na něm špatného 😒 Namáčí si do něho toasty a párky

radka.m.
21. apr 2009

já spíš teda nechápu,co je tak důležitého na kečupu nebo na hořčiči,že je nutné to dávat už od batolecího věku? 😕 a cpát batole párkama,no to u nás už vůbec nehrozí a k ostatnímu jídlu mi kečup,nebo hořčice nepřijde nutnost.

tomasek06
21. apr 2009

Mému malému je 2 a půl tak proč bych mu nedala párek 😲 My nejsme vegetariani a nejí je každý den. A kdyz je obcas máme tak proč suché? 😝

radka.m.
21. apr 2009

no,právě proto,že jsem si přečetla,že malýmu je teprve něco přes dva roky,tak se divím,že už konzumuje párky,my teda taky nejsme vegetariáni,ale párky bych nejmladšímu rozhodně nedala,to není jídlo nezbytně nutné,spíše je to plné bordelu a právě takovýchto potravin se snažím své děti ušetřit. 😎

drago
21. apr 2009

hořčici malé nedáváme, ale kečup trošku jo, občas. My kupujeme kečup bez konzervantů a malé teď kvůli alergii bio kečup. Párky by neměli jíst ani dospělí natož děti. Když si člověk přečte co v tom je konzervantů a barviv, tak je mi z toho zle.

bertica.h
21. apr 2009

naša má viac ako 3,5roka a kečup a horčicu nechce.takže nemáme čo riešiť 😀

tomasek06
22. apr 2009

Jé já zapoměla že na párky se umírá 😲 Zase přeháníte!

radka.m.
22. apr 2009

tomasek-nikdo tady nepřehání,každá z nás má jiný přístup k výchově,ki výživě...ty píšeš,že přeháníme,já si zase myslím,že tvůj přístup k výživě bereš dost na lehkou váhu.z párků se neumírá,ale právě z takových věcí,jako uzeniny jsou právě smrtelné nemoci,které se ukáží až za několik let a pokud cpeš dvouleté dítě párkama,tak věř,že ho odmala učíš špatným stravovacím návykům a ty párky bude tvé dítě vyžadovat i později.jaksi nechápu,co to dítěti dá,když ho budu cpát již ve dvou letech párkama??? 😲

zuzik.3
22. apr 2009

jejda a je to tu zase 😒 teď se tu budete hádat nad párkama........ mimochodem tomasek nenapsala že malého párkama cpe tak bych to nehrotila. Já sama dcerce párky nedávám, nejíme je ani my, protože nám nechutnají. Ale určitě bych neřešila to, kdo co jí. To je každého věc, ne?

kejka
22. apr 2009

Zakázaný párek chutná nejlíp

Jestliže ale přijdeme na návštěvu a úzkostně projdeme etikety všeho, co nám hostitel nabízí, aby naše děťátko nepozřelo něco nezdravého, zdá se, že motivace nebude již pouze ve snaze zajistit potomkovi zdravý růst. Také se nám může snadno stát, že potomek pak na návštěvách zbaští s nadšením úplně všechno, co mu přijde do ruky, zejména proto, že to doma nemá, a tedy to vůbec nezná. Navíc i takový párek může být bez glutamanu, se spoustou procent masa a může vašemu potomkovi udělat neskutečnou radost. Což jistě vyváží tu trochu nezdravé soli, která se dostala do jeho těla. A vám na oplátku nepřipraví krušné chvilky, kdy budete přihlížet tomu, jak dítě pláče nadšením, když dostane bílou housku a párek s hořčicí od kamarádky.