Dávate svojim deťom horčicu a kečup?

bystricanka
24. mar 2009

Ahojte maminy.
Chcela by som vedieť, kedy ste začali "ochucovať" jedlá horčicou a kečupom. Ďakujem

kristi
24. mar 2009

nezacala a ani asi nezacnu, neni proc

kejka
24. mar 2009

Je to z kuchařky vaříme dětem

Jemná omáčka s kečupem
lenka_k | 20.02.2009 20:33 | Hodnocení: - | verze pro tisk
Ingredience:
3 lžíce másla,
2 lžíce celozrnné pšeničné mouky,
1 kuřecí bujón bez GS + 500 ml vody,
5 lžic jemného kečupu,
100 ml sladké smetany

Postup:
V hrnci ropustíme máslo a krátce na něm osmahneme celozrnnou mouku. Zalijeme ji horkou vodou s rozpuštěným kuřecím bujónem a dobře prošleháme. Přidáme kečup a smetanu, promícháme a povaříme 20 minut. Podáváme s těstovinami nebo rýží.

Děti milujou kečup od mala,kupuju v rajchu děckej.Asi od 2,5r si nejmladší dává na brambory tatarku.Samozřejmě dbám na to,aby byla čerstvá.
Když se to nejí po kilech,tak to neuškodí.Hořčice mu nechutná.Zmrzlinu přece taky kupuješ,nebo ne Kristi?

anavila
24. mar 2009

no ja nevidim dovod, preco by dvojrocne dieta nemohlo horcicu a kecup...myslim ze s pokojnym srdcom moze

markiza
24. mar 2009

moja mala tak od troch rokov obcas... lebo videla mna 😅

erikasadek
24. mar 2009

ano, detsku je jemna, chutovo, a kechup tiez s casu na cas, skor ako ozdobu oci pusa, nos.... 😀

raz za mesiac nezabije.. 😀

linda02
24. mar 2009

já dávám občas kečup, ale není ho moc 🙂

kristi
24. mar 2009

ja nerikam, ze nemuze, jen mi to prijde zbytecne...ja kecup nejim vubec a horcici obcas k parku...nemam ji to ani k cemu dat, takze u nas to proste zatim neni na poradu dne

lienka55
24. mar 2009

Horcicu iba trosku k parku ale ozaj len aby sa nepovedalo a kecup nema k takemu comu jest takze ten vobec,ale uz ho ochutnal a nemozem povedat ze by mu nechutil.
Inak si tiez myslim ze 2roc.dieta moze uz kecup a horcicu. 😉

j.a.n.u.s.
24. mar 2009

Horcici ne....pamatuji si jak jsem malou kojila (6tydnu po porodu)jsem si dala horcici ja a mala se osypala neskutecne! Od te doby nejim horcici vubec. Je hodne agresivni....

Kecup ano....ozdoby 😉

lienka79
24. mar 2009

nie,bezne to do jedla,kt.bude papat,nedavam...a naco aj?...Uz ochutnal,nechutilo mu...

other_side
24. mar 2009

aj my pridavame zhruba od dvoch rokov kecup aj horcicu.. mozno aj skor..

adetka
24. mar 2009

zatial som nedavala... nebol dovod... zemiaciky jej chutia aj bez kecupu... a parky nejedava casto... maso jej nejak nechuti... 😅

zuzik.3
24. mar 2009

hořčici ne, není k čemu a kečup ano- viděla jednou jak si do něho namáčím toust tak od té doby tousty jedině s kečupem 😉

astrane
24. mar 2009

Vidí to u taťky a tak chce všechno taky,tak trošičku dostane.Ale moc to nejí 😀
Starší syn jí jen kečup-hořčice ani tatarka mu nejedou...

caira
24. mar 2009

kecup zatim byl jen ve vareni ( lzice kecupu do rajske atd) ale jednou ji nebudu branit aby si to dala.. ja jako dite zboznovala chleba se strouhanym syrem a na to kecup, delavala to tak moje babicka..nebo chleba s vajickem a horcici...takze az bude o par let starsi tak ji urcite kecup a horcici dam - kdyz o to bude stat 🙂

aluskas
24. mar 2009

U nás je to jednoduché...kečup se tu nenajde a hořčici jí jen manžel ke klobáse a já ji tak jednou za měsíc používám do marinády na maso.
Takže u nás hořčice či kečup dítěti co nejdéle rozhodně ne 🙂

sasiki
24. mar 2009

ja malej horčicu ešte nedávam, príde mi taká silnejšia, ale zato kečup miluje, nemá ho síce často, a snažím sa ho nedávať, lebo ona mi potom zje len ten kečup a to hlavné jedlo si nevšíma 😅

dididi30
24. mar 2009

horcia obsahuje vela skodlivin....ale trosinka kecupu nemusi vadit, najma domaceho, alebo bio 😉
ved vo vyzivach sa pouziva tiez 😉

najjanka
24. mar 2009

moje starsie deti lubia oboje, kecup trosku viac.
Snazim sa im to kupovat v bio kvalite, akorat bio horcica je dost zla, neviem preco. Zle ju ochutili.

Co sa skodlivin tyka, ani v jednej zo spomenutych pochutin ziadne nie su, horcica obsahuje iba pomlete horcicne semena, ocot, sol, cukor - takmer kazda je bez konzervantov.

S kecupom je to uz horsie - ten konzervacne latky obsahuje - navyse aj viac cukru ako je vhodne, casto sa zahustuje skrobom. Na kecupe sa teda neoplati setrit, popripade radsej zohnat domaci.

sirinka
24. mar 2009

horcicu este nie, nebolo k comu a kecup som pouzila mozno dvakrat do varenia...

zitaje
24. mar 2009

Moja dcera kecup miluje, ale kedze ja kecup moc neuznavam, tak ho nijak nepropagujem a ona nan zabuda. 😉 Horcicu neje, lebo ju stipe aj nestiplava, asi jej vadi ten ocot, ona je velmi citliva na ostre chute.
Hovorim samozrejme o starsej, mala maa rok, tej nic take nedavam.

sipcek
24. mar 2009

ahojte,dnes moja 1.krat ochutnala kecup 😀 nie som zasadne za to,no dala som jej ochutnat,ked sa tak dozadovala,trosku olizla,zachutilo jej.horcicu ale ani nemienim. 😉

emogeon
24. mar 2009

ano asi v roku a pol bio kecup a horcica jej nechutila... 😨

eppik.m
24. mar 2009

jsme atopici takže zatím ne 😉

lenka1108
24. mar 2009

anavila ple suhlasim...moja miluje kecup.horcica jej nechuti ale kecup strasne...

kili
24. mar 2009

u nás mal Samko možo v 1,5r chleba z horčicou, bola som rada, že aspoň nejak ten chleba je ochotný jesť. Ale nevidím na tom nič zlé, pozerala som a nič také v obsahu nie je.
dididi, čo je v horčice škodlivé 😕

l.lara
25. mar 2009

ja nedavam ziadne ochucovadla, ani cukor a sol..

kristi
25. mar 2009

mam pocit, ze sul je k zivotu potreba, nebo snad ne?

erikasadek
25. mar 2009

baby skuste pre vatsie deti , detsku horcicu je jemna, naozaj dobra a bez E ciek.. 😉

caira
25. mar 2009

kristi: urcite, vzdyt i o tom je pohadka sul nad zlato, ze? ale asi mozna v regulovanem mnozstvi a od urciteho veku..ja vubec nevim jak jsou na tom deti se schopnosti sul zpracovat...a sul je pry pridavana i do chleba atd atd, takze tim pry deti dostanou tu potrebnou davku a neni potreba davat do niceho zadnou dalsi..teda alespon to jsem vycetla v nejakem clanku..ale uz nevim co presne se tam psalo

Jinak ja vcera videla u nas v obchode kecup pro batolata... 😀 slozeni jen nejaky druh sladkych rajcat a voda 🙂 tak jsem se nasmala..takovou "kejdu" ji prece muzu udelat doma a ne za to platit 😀