Dcéra má 7 rokov a v noci sa často budí

spagetka007
12. aug 2013

Ahojte, všetci tu píšete o tom, ako malé deti nespia.
Ja mám taký problém, že moja dcérka má 7 rokov
a v noci sa budí minimálne dvakrát.
Sú noci, keď je hore aj šesťkrát.
Som z toho vyčerpaná.
Vždy bola nespavé dieťa, ale toto je už priveľa.
Túto noc sa zobudila okolo polnoci a nedokázala
tvrdo zaspať do piatej - ráno /samozrejme - my s ňou/.
Keď spí s nami v posteli, tak spí dobre,
ale akonáhle spí u seba - v izbe,
máme problém.
Nemôže spať s nami, lebo sa nepomestíme,
už je veľká a aby jeden z nás spal v detskej, tiež nie je riešenie.
Poraďte čo robiť? Nejakú masáž s levanduľovým olejom alebo tak????
Pohybu cez deň má dosť - robí modernú gymnastiku a trénuje denne 3 hodiny.
Ďakujem.

marylis
12. aug 2013

@spagetka007 skus pomenit nabytok v detskej a dat postel na ine miesto, to moze pomoct 😉 Toto som pocula, ze pomaha aj pri nespavom babatku. Ked babo place stale a ma problemy so spanim, tak treba zmenit miesto postielky a dat ju inde. Myslim, ze za pokus to stoji 🙂

tinki
12. aug 2013

@spagetka007 môže mať potravinovú alergiu..tá sa niekedy neprejavuje bolesťami bruška..ale práve hyperaktivitou a nespavosťou..
Alebo niekedy lieky na imunitu spôsobujú nespavosť..
Viem, že sa dá homeopaticky poriešiť nespavosť, konštitučnou liečbou u dobrého homeopata..

abbie
12. aug 2013

ja by som skusila homeopatika na ukludnenie, nieco jej nedovoli kludne spat, tie 3 hodiny denne ju nevycerpavaju moc?

katrinka8
12. aug 2013

Ja by som tiez asi skusila ten nabytok pomenit (viackrat sme skusali aj pri dcerke u svokrovcov, stacilo otocit postielku, ja som na tieto veci citliva napr., mm na to neveril, ale ked raz nemohol kdesi zaspat, skusili sme posunut postel a odvtedy nebol problem) alebo skusit urobit pokus, ze na noc-dve s nou si lahnut do jej postele, ci to suvisi s tym, ze je tam sama, alebo chce byt pri Vas, alebo jej yslovene vadi ta izbicka... A zaspava v pohode? Lebo nepises, ze by mala oblem zaspat. Mozno je to nejaky fyziologicky problem... Nemoze jej "vadit" aj to denne 3-hodinove trenovanie? Ze je z toho taka vycerpana ze nemoze spavat (nie jej, psychika a pod. ale napr. jej telu?

natinecka
12. aug 2013

tak ako píše marylis, to je pravda, u nás to zabralo, ešte ak by ste mali psíka, alebo niekto, treba ho pustiť do izby a kde si ľahne tam je dobré miest-zóna, mačka ti zas ukáže kde je zlá zóna... 😉

lucia006
12. aug 2013

Ja pisem sama za seba ,lebo do cca 9rokoch som spavala asi tak ako vasa dcerka,budila som sa nonstop a nevedela som zaspat,dvovod?predstavovala som si ze mam v izbe duchov ,kadejake prisery ,bala som sa tmy , a nechcela som to prezradit rodicom ,lebo som sa hanbila,preto moze privas spat vklude lebo sa citi vbezpeci a sama v IZBE NIE! Nemoz to byt ono? 😒

barcelona94901
12. aug 2013

@spagetka007 to može byť kľudne aj takou nosnou mandlou ,nemusí bývať vobec chorá,mať príznaky .".len " v noci sa budi,prehadzuje,posuva sa po posteli..

alebo skuste presunuť jej posteľ na iné miesto

spagetka007
autor
12. aug 2013

@abbie asi nie, lebo ked pride z treningu este sa pyta von a zaspava az okolo desiatej vecer

renab
12. aug 2013

my sme mali so synom to isté. do siedmych rokov v podstate neprespal celú noc. jednoducho spať nepotreboval. dokonca nám odporučili spánkové laboratórium, ale kým nás objednali (trvalo to trištvrte roka), tak to v podstate prešlo. aj teraz prakticky prespí celú noc tak 3-4 krát do týždňa, ale keď je aj hore, už nás nebudí. do veku 7 rokov sme sa sťahovali každú noc z izby do izby, z postele do postele a celé noci prerozprávali. ani učiteľky mi nechceli veriť, že nespí, lebo nespával ani cez obed a vôbec nebol unavený. až keď išli do školy v prírode, pochopili.
ako píšem od siedmych rokov cca sa to začalo zlepšovať. nikdy mu nič nezistili, nakoniec mi povedali, že každý človek má individuálnu potrebu spánku.

spagetka007
autor
12. aug 2013

@katrinka8 no prave teraz cez prazdniny, ked netrenuje je to horsie s tym spanim. Skor mam pocit, ze je malo vybehana. Dnes v noci skusime dat hlavku na opacnu stranu postele, uvidime, co to urobi.

spagetka007
autor
12. aug 2013

@lucia006 no vravi, ze sa boji byt v izbicke sama, to hej. Ale ved je uz velka nato, aby spala s nami v spalni.

spagetka007
autor
12. aug 2013

@barcelona94901 nic nema s nosnou mandlou.

spagetka007
autor
12. aug 2013

@renab to si ma utesila, ze v tom nie sme sami. Ja uz som bola nestastna, ani na webe nic neviem najst, vsetko len o nespavosti babatiek.

barcelona94901
12. aug 2013
gabika7706
12. aug 2013

@spagetka007 ak nepomoze zmena miesta postele a mate miesto v spalni na nejaku mensiu postel pre dceru (ak teda na posteli s vami by uz bolo tesno), zvolila by som tuto moznost. Mozno len potrebuje byt pri vas, citit vas, byt v bezpeci...ked dozreje, sama sa presunie do vlastnej izbicky.

lucia006
13. aug 2013

@spagetka007 aj ja som bola velka ale napri3k tomu som sa bala a dokonca som spala so segrou vizbe 😒 niejaka tv zapnuta jej nepomoze?ma zapnute mensie ssvetlo?mama bola primne ked om zaspavala stale, 😉

spagetka007
autor
13. aug 2013

@lucia006 tiez som pri nej, ked zaspava. Zaspi v pohode, len okolo polnoci sa vzdy zobudi a potom vstavame a ulozime zas a o pol hodiny to iste a stale dokola, tvrdo zaspi zas az tak okolo stvrtej rano. Akoby mala vtedy velmi slaby spanok a budila sa na kazducky podnet aj nepodnet. Fakt sme sa nevyspali poriadne uz mozno rok ☹

katrinka8
13. aug 2013

@spagetka007 - a ked sa zobudi v noci, tak co robi? Place? Normalne je prebrata, ci tak akoby zo sna (ze mozno aj oci otvorene, ale v skutocnosti nie je prebrata)? A rano si to pamata? Lebo pises, ze vravi, ze sa boji byt v izbicke sama. A nepytala si sa jej, ci sa boji samoty, tmy alebo niecoho (niekoho) konkretneho? Nema nejake nocne mory, na ktore sa zobudi, a potom sa boji? Kedze pises, ze zaspi v pohode... Mozno len niekedy (este davno) videla niekde nejake "strasidlo", vo filme, v rozpravke, alebo jej niekto nieco povedal alebo tak - ze by Ti nenapadlo si to vobec po takej dobe davat do suvisu, ale jej to ostalo v hlavicke niekde zafixovane a v noci sa jej to vyjavi...

lucia006
13. aug 2013

@spagetka007 fuha tak neviem ,ja som sa nevyspala skoro 10mes,teraz primojom synovi vstava kazdu pol hodku aj .ja uz teraz mam dost ,a nie to vy pri 7rocnej co uz by ste mali mat fakticky vnoci odnej pokoj,ked to mam tak napisat ,stym spankom!a co vam povie ked vstane ,ze ma zle sny?boji sa?netreba to riesit sneurologickou ,?ja som sa hrozne bala vsetkeho ,samotna noc mi robila problem ,ale nastastie som mala segru orok starsiu somnou vizbe a tak som nemusela behat stale krodicom,ale ked som bluznila tak som pobehovala po celom dome 😒

zszudorova
13. aug 2013

no inak to poznam....tiez som bola otrasne decko v tomto, hlavne od tych 6rokov a vyssie...ani neviem kedy to preslo ale trvalo to dlho,myslim ze sa to zlepsilo az ked som sa odstahovala a zacala spat s manzelom🙂) chuda mama. vzdy som sa v noci budievala na zly sen, nieco suchlo...a tak...proste som sa bala..furt som videla tiene...vsetko mozne...proste som mala predstavivost, tu mam dodnes inak🙂 takze skoro kazdu noc som hulakala na mamu a bud musela ostat pri mne alebo som sa natrepala ja k nej do postele...niekedy mi stacilo ze som zobudila segru,nech mam pocit ze ma postrazi kym znova zaspim🙂)takze tak...niektore deti su proste take.boja sa v noci. skus zaznut malu lampicku...alebo kupit psa,macku, niekto ku komu sa prituli alebo tam len proste bude s nou...pripadne surodenca?🙂ak nepomoze, treba pri nej spat...aspon sem-tam...nejaka dohoda, priklad ze cez vikend...trocha sa ukludni,mne to pomohlo...netreba ju silou mocou nutit ked sa boji.zbytocne bude mat traumu....

spagetka007
autor
13. aug 2013

@katrinka8 ked sa zobudi pride do spalne a tlaci sa medzi nas. Rano si to nepamata. Lenze my ju lifrujeme nazad do izbicky a ona sa uz zobudi a nechce tam ostat alebo ked sa uplne nepreberie, tak zaspi a o hodinu sa to opakuje zas,....

barunka
13. aug 2013

@spagetka007 nečítala som, čo ti písali ostatné baby, ale ver, že si v tom neni sama. Moja staršia má tiež sedem rokov, od narodenia mi nespávala a nespáva doteraz... 😀 zopár krát na mňa priviedla infarktové stavy, keď som sa v noci zobudila a niekto stojí v tej tme nadomnou 😀 😀 😀 vkuse chodila otravovať, ale už sa naučila, že džús si vie urobiť aj sama, aj na wc trafí sama a to, že nespí ona, u nás nemusí znamenať, že nebude spať celá rodina 😀 trvalo to dlhooo, vkuse som vysvetľovala a vysvetľovala, ale už "otravuje" minimálne... ale aj tak nespí, hlavne tie noci okolo splnu sú u nás čistá katastrofa, veľakrát vidím, ako si v izbe svieti, počujem ako sa hrá, alebo brble...
podľa mňa je proste taká, nepotrebuje toho spánku veľa... poskúšala som tiež kadečo, pohybu má toľko, že všetky deti okolo nej odpadávajú a ona fičí ďalej, ale zlepšenie spánku nehrozí... ja som sa s tým zmierila a neriešim to... nikam to neviedlo...

mirkakab
13. aug 2013

@spagetka007 ahoj, tiež mám 7 ročnú, spávala dobre, ale cca 3 týždne tiež chodí do spálne v noci, a tiež sa žaluje, že sa bojí, ale máme v spálni ešte jednu posteľ a večer zaspí v izbičke a ráno sa budí v spálni ... asi to bude vekom, začínajú si uvedomovať niektoré veci a rôzne správy v telke tiež tomu nepprispievajú ....

sendy182
13. aug 2013

@spagetka007 čo tak dať jej posteľ do spálne ?........kým sú prázdniny tak aspoň by som to vyskúšlala......

katrinka8
14. aug 2013

@spagetka007 - no asi sa naozaj niecoho boji... Ono ale pises, ze to trva uz asi rok? A neskusali ste jej dat do izbicky nejaku malu lampicku a povedat jej, ze ked sa v noci preberie a zlakne, nech si ju zasvieti? Alebo ju skusit par noci jednoducho nechat s Vami "dospat" vo Vasej posteli (ked pride) a uvidis, ci sa to po par nociach nezlepsi a sama neprestane chodit + by ste mozno vsetci lepsie vyspali. Uf, nie je to veu jednoduche prist na to, co take dieta male trapi, ked nemoze tolke mesiace v pokoji spat...

spagetka007
autor
14. aug 2013

@barunka odpadnem, tak to fakt máš ešte horšie ako my. Normálne sa v noci a hrá a potom zasa ľahne spať?

spagetka007
autor
14. aug 2013

@sendy182 nepomestíme sa do spálne s 3 posteľami ☹

spagetka007
autor
14. aug 2013

@katrinka8 má v izbičke svietiaci glóbus, ale ona keď vstane, tak podvedome uteká do spálne, ani ju nenapadne si zasvietiť aleto tak. Ráno si to ani nepamätá, že prišla k nám. Keď už je to príliš, tak ju necháme v spálni a jeden z nás ide do detskej spať, ale viem, že to nie je riešenie ☹

sendy182
14. aug 2013

@spagetka007 😉 skúste potom jej nechávať lampičku zasvietenú........ak sa bude báť aj tak to to nie je tmou........ale samotou 😉

barunka
14. aug 2013

@spagetka007 no pohrá sa, potom si zhasne a spí... má v izbe rádio, naučili sme ju ho časovať, tak si sem tam zapne aj rozprávku na ňom a počúva... ja som si zvykla 😀 😀
čo sa toho svetla týka, tak ona má svietiacu korytnačku, lampu nad postieľkou, svetielko do zásuvky a nič z toho 😀 😀 😀