Dcéra nechce papať z flašky. Čo mám robiť?

carinthia21
23. máj 2011

Zdravim Vas, mamicky :') Tie stastne, co dojcia, asi budu vediet, o com hovorim. Mam doma uz takmer 6mesacnu dcerku, a vyskusali sme uz vsemozne typy flasiek, umelych mliecok, detskych krupic a pod. Ale ona mi nic nechce. Sice ju este stale kojim, a zacali sme pridavat pomalicky zeleninku a okostovala uz aj ovocie...ale to papa s lyzickou, a cez flasku nechce nic. Ani mliecko, ani kasicku, ani cajik. Jednoducho, odmieta. No ale problem je v tom, ze chodim do vecernej skoly, a chystam sa na statnu skusku z nemciny, kde budem potom dlhsie, a tatinko mi bude musiet postrazit malinku. Co potom? Ked ona nechce ani odsate mliecko z flasky??? Som zufala... Prosim, poradte mi

titkovamiriam
23. máj 2011

ved jej nedavaj z flasky ale lyžickou alebo z pohara 😉 uvidis ako sa to rychle nauci,ja som pri Marekovi ani flasku nemala.

kaja73
23. máj 2011

@carinthia21 Moj prvy syn sa tiež nikdy flasky ani nedotkol.Bol kojeny a caj pil z poharika,aj vodu.Kase len lyžičkou.Treba ju naučit pit z poharika.

bridget
23. máj 2011

Ani moja dcera nechce flasu 🙂 A mna to len tesi... Davam vsetko z lyzicky, alebo este viac ju to bavi rovno z hrnceka. Kupili sme jej taky specialny s dvoma uskami, ktory si moze drzat, ma aj ten vrchnak s dierkami, ale ten tiez nechce, takze pije priamo z pohara. Strasne sa jej to paci. Sice musim davat velky pozor a pridrziavat ho, lebo inak skonci vsetko v sekunde na nej 😀 Ale nauci sa a nebude problem. Aspon nedopadne ako moja "flaskova" neter, ktora ma skoro 2 roky a nedokaze sa z pohara napit... Takze si nerob starosti a vytiahni rovno pohar, flase hod do kosa. A preco vlastne nukas dietatu umele mlieko ak kojis? Tomu nerozumiem.

stvura
23. máj 2011

pekne lyzickovat, nic sa nedeje, pripadne striekackou. Moj krpec pil az z pititka ako 10 mesacny, krpatej som ho uz kupila, no akosi stale sa jej nedari s nim manipulacia...takze sa dojcime a uvidime v lete...ked bude mat chut na vodu sa s nou bude musiet popasovat.

strapco13
23. máj 2011

@carinthia21 ako pisu baby....ocko a aj ty davajte lyzickou, flasku nepotrebujete. Aj mliecko moze tato dat lyzickou.
Kojene dieta nepotrebuje v tom veku ine tekutiny ako MM. Ja som vodi zacala ponukat az kolo 9 mesiaca, nie cez flasku s cumlom ale cez take to pititko..chvilu mu trvalo, kym to pochopil a chcel pit aj ine akko MM, a tak sme najvacsie horucavy preckali na MM a prikrmoch /aj v nich je voda/ ..a bez ujmy na zdravi 🙂
Cize odsajes nmliecko a tato poda lyzickou..ale da miesto toho prikrm, ktory uz pekne papa..moze sa stat, ze mala mliecko odmietne a pocka si na teba..tak vtedy nech tatao skusi klasicky prikrm, co uz mala papa

zuzkap2
23. máj 2011

moja tiez odmieta flasu, kasu jej davam lyzickou a cajik z poharika

jaroe
23. máj 2011

moj maly zacal pit ine tekutiny az teraz, ako 11mesacny. Neboj, ono to pride.

ichbinich
26. máj 2011

Mozes skusit tie naustky, rovno poharik alebo lyzicku.

Mne maly zacal pit trosku viac ako par kvapiek pred par tyzdnami. Davam mu vodu.
Flasku zacal odmietat ako stvormesacny (zo zaciatku som odsavala a davala mu MM). Ani od starych rodicov, ani od otca nebral, pockal si na mna.
Ked nie som pri nom, bud je nieco ine, pije vodu alebo pocka na mna. A tak to bolo aj ked bol mensi, ked sme boli v kine alebo tak. Napil sa potom, ked som sa vratila.
Minuly vikend bol cely vikend u starych rodicov. Dala som im UM a flasky. Skusili to dvakrat 😉 Odsunul flasku a bolo. Pil vodu z toho nekvapkajuceho naustku alebo priamo z pohara. Ja som sa bala, ci sa neodstavi. Kdezeee! Len co sme prisli, uz sa na mna vrhol a este stale si dohana deficit 😀 Lebo pyta cez den ovela castejsie. A nebude to len teplom, ze je smadny, lebo uz celkom pekne pije vodu.

Takze sa nestresuj, ako bude, tak bude, za tych par hodin nezomrie od hladu. Ved ked v noci spi dlhsie, tak to tiez nie je problem 😉 Vsetko dobre!

elinka27
26. máj 2011

@carinthia21 skusala si poharik?ci lyzicku?moja sa odomna zasadne nenapije vody, ani nicoho odnikial len z poharika, nechape preco jej to davam, ked jej mozem dat prso 😀 ale moj muz jej v pohode da vodu aj z pohara a aj z pohara s naustkom 😉 nech to skusi rovno on,ale flasu by som urcite nedavala

carinthia21
autor
26. máj 2011

No moja mi nechce pit ani z toho poharika s naustkom, nemoze to ani vidiet! Ale ked mam v ruke pohar s vodou a idem sa napit, taha mi ho doslova z ruky 🙂 No a nenukam jej nasilu umele mliecko, ale problem je v tom, ze chodim do vecernej skoly a blizia sa skusky, kedy budem dlhsie v skole, takze ked bude mimi hladna, neviem, ako ju ma tatko nakrmit...resp.osoba, co ju postrazi zatial

carinthia21
autor
26. máj 2011

Budeme musiet skusat nadalej ten poharik, lebo uz prisli k nam horucavy...a uz to nieje sranda, kazdu chvilu kojit, lebo je smadna...

elinka27
26. máj 2011

@carinthia21 neskusala si odsate mlieko z pohara?ano to nechce?je velka nedalo by sa to zvladnut s prikrmom?nieje nieco co rada papa?

carinthia21
autor
26. máj 2011

Ja uz si neodsavam, lebo uz ani nemam tolko mliecka. Akurat co ju nakojim a vystaci to...ale uz nemam take plne ako na zaciatku

witchka
26. máj 2011

@carinthia21, nedavaj jej flasu, duplom ked odmieta. Poharik alebo lyzicka, jasne, chce to viac trpezlivosti, ale tak prezijes popri tom vsetkom. Ja som skusala davat dcere pit z pohara bez naustku s drziakmi parkrat od 7 mesiaca moje odsate mlieko, len sa mi to nechcelo stale odsavat, tak teraz od 9m jej davam z toho vodu, trosku a ide to, pije.
Tak drzim palce aby si to vsetko zvladla, aj skolu 🙂

elinka27
27. máj 2011

@carinthia21 je to je normalne ze uz nemas take naliate prsia,no neznamena to,ze uz je automaticky aj menej mlieka.A ani ja nedosajem akokolvek by som sa snazila, su take co odsaju vela ine minimum.Pokial mala prospieva tak nemas co riesit 😉 Nedaju sa tie statnice vyriesit tak,ze by manzel isiel s tebou a zobrali by ste malu, napriklad by pockal kym prides na rad, nadojcis ju tesne predtym a potom by jej dal neskor prikrm, vozil by ju vonku v kocicku a cakal na teba, my sme to tak par krat urobili ked bolo treba

dugyna
27. máj 2011

@carinthia21 ako uz pisala @elinka27 neznamena ze ked neodsajes mlieko tak ho nemas..to tak nefunguje niektore zeny neodsaju vobec...a maju mliecka kopec..skus si prsik akoby nadvyhnut do tej dosavacky, mozo ti to tak pojde / u ma to fungovalo/
na statniciach yb si mala mat oravo ist porva idpovedat a aj by ta mali pustit potom k dietatku..treba len dopredu povedavt ze si kojaca matka.je to v skolskom poriadku vacsiny fakult ze ohcrana tehotnych a mamiciek..cize ked sa to slusne poda tak ta aj hned oznamkuju a nebudes musiet cakat.
a ked neude moct manzel..mozno mamina..alebo nejaka dobra kamaratka..

carinthia21
autor
2. jún 2011

Dakujem za radu babulky, pokusime sa to zvladnut na vybornuuuuuuu 😎

indapich
9. jún 2011

ahoj mamky, taka som netrpezliva, ze vsetko som ani neprecitala... Moja micka ma len mesiac aj neico, ale teraz mam take mliecko hociake, aj ju napina ked cica... trhali mi zub, ta prekliata 8cka 😒 mala som br&at aj antibiotika, ale zatial to s teplotou a s panadolom v obrovskych bolestiach nejak zvladam, i ked papat neviem. malej som skusala dat od MMpo UM cez falsku hocico, ale nechce flasku ani vidiet, teda neviem u takej malej babulky ako inak sa da, jedine este ta striekacka prichadza do n uvahy, ale a ta len tak ze ju musim oklamat dat na ciciku a tak jej vsunut...a dokonca aj dudel mi odmieta, co znamena ze zaspava na mojich prsiach, co bradavky pomaly ale isto uz nezvldaju :(

strapco13
9. jún 2011

@indapich kojit mozes aj keby si brala ATB, ked ti nezabera paralen, mozes dat aj ibalgin
cize sa nemusis trapit s flaskou..pekne ju koj, nemusis rozmyslat nad nicim inym
ale pozor na spravne prisatie..ak ta bolia bradavky
to ze ti odmieta flasku dudel..bud rada, ze mas take mudre babo 😉 ..flaska, dudel kazia prisatie, mozu sposobit odmietanie prsnika