Dcérka je z Vigantolu nesvoja a pučí sa

uctovnicka
3. máj 2021

Baby ake mate skúsenosti s vigantolom?zdá sa mi ze mala ako ho uziva je nesvoja, strašne sa puci, boli ju bruško, musi sa užívať vigantol?je ina náhrada za vigantol???

lucijalucy
3. máj 2021

@uctovnicka devit kvapky alebo my používame Jamieson baby D. Vigantol môže zapekať detičky.

martaturi
3. máj 2021

@uctovnicka aj nám pediater odporučil miesto Vigantolu kvapky od Jamiesonu Baby D 🙂 za mňa spokojnosť.. Detičkám niekedy Vigantol spôsobuje koliky 🤷‍♀️

petamich
3. máj 2021

@uctovnicka presne info ako babam co komentovali vyssie nam dali na pred-porodnej priprave - ze moze vigantol sposobovat koliky alebo boli brusko a mame radsej ine kvapky napr. DVit alebo Jamieson, takze sa hodlam tomu vigantolu vyhnut 🙂

xeonela
31. máj 2021

@petamich Po pravde ja som sa s takymito problemami vobec nestretla a davam Nikovi tieto kvapky dodnes a bez akychkolvek problemov 🙂 Mame ho doma, denne po dve kvapky na lyzicku s mliekom a vybavena vec 🙂

jvasenka
31. máj 2021

@uctovnicka mali sme tiez a presli sme na devit...zlepsilo sa to

petamich
31. máj 2021

@xeonela kazdemu sadne nieco ine, nas na to upozornovali, takze preventivne budem davat ine 🙂 rada si to boliace brusko a koliky usetrim a ak si viem vybrat preco nie 🙂

xeonela
31. máj 2021

@petamich Jasne, ved je to na tebe 🙂 Ja len, ze my sme problemy nemali a takto mam aspon istotu, kedze tieto kvapky su na predpis, ze ozaj obsahuju take mnozstvo vitaminu D jak pisu, pri volnopredajnych doplnkoch tuto istotu nemas 🙂

petamich
31. máj 2021

@xeonela tak uz len, ked sa pozries na diskusiu vyssie tak vacsina zien pise, ze mali problem s bruskom kvoli Vigantolu, takze to asi nebude ojedinely pripad a skor vy ste mali stastie ale statistiku si nevediem, takze to nemusi byt tak, mozno proste je niektory drobec citlivejsi ako iny 🤷‍♀️, takze za mna dakujem neprosim a poporosim pediatricku nech nam poradi nieco ine, dnes je toho kopa na vyber 🙂

xeonela
31. máj 2021

@petamich Ano ved hovorim, ze je to na tebe, napisala som ti len moj nazor, kazde dieta je ine a sedi mu nieco ine ja to respektujem 🙂 Hlavne aby detom bolo dobre 😉

petamich
31. máj 2021

@xeonela veru pravdu mas hlavne nech su spokojni drobci a myslim, ze toto nebude prva vec co budem zistovat ake ma kto skusenosti :D

kitta
31. máj 2021

oleovit D3 z rakuska je presne ako Vigantol, ale neboli po nom brusko. Samozrejme kazde dieta je ine a niekomu problem nerobi. Mne pediatricka doporucila pre maleho Oleovit alebo Jamieson tusim. a 9 z 10 kamosiek tiez vymenilo vigantol lebo to ich detom sposobovalo bolesti bruska. My sme to testovali doma, po uziti 20 min hned revy 😭