Dcérka nechce nosiť topánky

aidacolie
25. nov 2022

Ahojte, potrebovala by som radu. Dcérka aktívne chodí cca mesiac v interiéri naboso, prípadne nosí protišmykové ponožky. Na von máme zimné capačky, ale problém je, že akonáhle sa jej s capačkami alebo topánočkami priblížime k nožičke spustí hysterický plač a začne sa triasť. Takže nie je možné ju obuť. Prešiel si niekto niečím podobným? Ak áno, čo vám pomohlo?
Ďakujem veľmi pekne za rady a postrehy.

mamamasama
25. nov 2022

Aká je stará dcérka? U nás pomohlo dávať na výber. My sme mali toto isté so zimnou bundou. Ak dám 2 na výber, tak vždy si jednu vyberie a oblečie.

anjelicek26
25. nov 2022

Bohuzial si budete musiet zvyknut, keby bolo leto nepoviem, ale v zime tie topanky vonku proste bude potrebovat... pomaly zvykat doma, takze nie naboso, ale nieco topankam podobne kozene nazuvat, inak to nepojde...nehrotit to, ale postupne...

aidacolie
autor
25. nov 2022

@mamamasama 13 mesiacov

martina1985ba
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka_266
25. nov 2022

@aidacolie aj náš tam zo začiatku nechcel, ale som mu dookola hovorila, že aj mama má, aj tato, že keď chce ísť von, tak si ich musí obuť, lebo je zima, a ešte pomohlo, že ich mal v dosahu a keď ideme von, tak vždy mu poviem, nech si pripraví topánky, že ideme von a už uteká a vyberá aj mne aj jemu 😃takze len vysvetľovať a obuvat 😃

kvetinka75
25. nov 2022

@martina1985ba no jasné a v zime po vonku chodiť na boso
aidacoile - skús, ak má 2 páry , dať na výber ktoré chce. U nás to zabralo. Kamarátka zase zobrala dcéru vyzutú len pred dom a pochopila po chvíli že je jej zima a odvtedy problém nemala

fiafia
25. nov 2022

@aidacolie ja by som dcérke povedala,že ak sa neobuje vonku jej bude zima a ak nebude chcieť zobrala by som ju bosu,zbadá sama. Pochopí rýchlo 😁

pallacinka29
25. nov 2022

@martina1985ba hej, sa mi paci doslova vymetenosť ľudí otacat na znak inteligencie…

basska_b
25. nov 2022

Ja som tiez zobrala decka von bez capice, rukavic... hned si to aj same dali na hlavy 😄 skusenost je neprenosna

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz