Dcérka odmieta pred spaním papať

nika_17
15. feb 2017

Ahojte mamičky,idem si k Vám po radu.Dcerka má pol roka,pekne papala 5x za deň,ale posledné 2 týždne odmieta papanie pred spaním.Davali sme kasu,nechcela,vymenili sme ju s mliekom nakoľko je kasa pred spaním ťažko stráviteľné,ale nepomáha.Musime ju najprv uspať a potom jej dať mlieka,ale to vypije max 100 ml.Neviete,ako ju prinútiť,aby spapala to čo má a aby sme jej nemuseli nadránom robiť mlieko pretože je hladná?

dancuuul
15. feb 2017

U nas velmi velmi podobny priebeh, tiez si musel syn najprv prispat a az potom sa napil mlieka, ale malo.. bohuzial, netusim, ako chces dieta nutit jest.. to sa neda.. upravilo sa nam to az prikrmami a kase sme robili na veceru velmi dlho a vlastne aby sa nebudil v noci pomohlo az par noci jednoducho nedat, ale nie v polroku.. na to je este podla mojho nazoru malinka.. proste su sice deti, co prespia po par dnoch uz celu noc, ale vacsina deti sa este do toho roka na hlad budi..

boborko
15. feb 2017

Zubky sa jej netlačia?

nika_17
autor
15. feb 2017

@dancuuul no,keď sme začali s prikrmami,bolo to super,tej kase pred spaním papala dosť a rada,ale zrazu sek a neviem do nej dostať nič.Nevadi mi ani vstať v noci a dať jej papať,len som z toho nešťastná,že prečo takto protestuje..

nika_17
autor
15. feb 2017

@boborko na zúbky stále čakáme,pozerám,skúšam dasienka,ale zatiaľ nie je nič vidieť ani citit

magmolatus
15. feb 2017

@nika_17 nasa chce na noc mlieko stále a to ma 2 roky. Kojena bola do roka a 2 mesiacov. Takze aj v noci pyta dalsie. Uvidis sama, je to individuálne.

mrkvicka060
15. feb 2017

Neries... moj maly nejedol skoro nic cele dni, okrem mlieka, aspon to vypil ked som mu dala. Ak pekne papa cez den, netlac do nej... zas to nie je az taky problem nadranom vstat a dat jej mlieko, ci hej? Netlac do nej nasilu. Keby chcela, da si. To obdobie prejde... moj maly ma 15 mesiacov a az teraz po vianociach mal prvykrat!!!! obdobie asi 2 tyzdnov, co normalne jedol. Potom utalo, zas nejedol, a teraz nastastie tyzden.dozadu sa zas rozpapal. To je dokopy 3 tyzdne od narodenia 😀 boli casu ked vypil 600ml mlieka za den a dve lyzicky prikrmu a finito. Takych obdobi bude ale viac. Aj ked nevidis zubky, moze ju nieco ominat..

lenuska134
15. feb 2017

@nika_17 deti si harmonogram jedenia upravuju podla svojej potreby. Ak to nechce a aj po zaspati vypije malicko, tak jej to asi netreba. Ja by som do nej netlacila nasilu ak pribera tak ako ma. Mam doma 13 mesacnu slecnu a aj ta si pyta mlieko okolo 5:00-6:00 rano. Deti si povedia co potrebuju.

boborko
16. feb 2017

@nika_17 náš malý bol vzdy taký slabý v papani keď išli zuby.a mava také obdobia že dva mesiace je normálne a mesiac skoro nič a strieda sa mu to doteraz a už má dva roky.ale ak je malá kľudná a neplače asi len nepotrebuje toľko papať.nie každé dieťa je jedak 😀 a tie deti sa stále menia či je to správanie alebo v papani🙂

vespertine
16. feb 2017

Mna prekvapilo slovne spojenie "aby spapala to, co ma". Co to presne znamena? Dieta nikdy neje to co ma, alebo nema, alebo co by malo, nemalo...je vtedy, ked je hladne alebo ma chut, tak isto ako ty. Tiez ti to asi nikto neurcuje, ci? Ako tu uz bolo spomenute, riesila by som to mozno pri nepriberajucom novorodencovi. Ale teda moja dcerka relativne slabo priberala, aj sme dokrmovali, no v noci spala celkom pekne. Pediatricka mi vravi, ze musite ju budit na papanie. No nie, sorry, nebudem budit decko, ze teraz musis jest. Asi dvakrat som to skusila - ako vystresovana novomatka, no stacilo. 🙂 A ze sa rano budi, no hold...to je udel matky. 🙂 Nikde nie je napisane, ze keby vecer spapala "to, co ma" tak sa rano nezobudi skoro. To su take zidealizovane predstavy, ktore nefunguju.

katriona1
16. feb 2017

@nika_17 a co papá 5x denně? to je jenom mléko 5x nebo dohromady s jídlem? a v kolik jí dáváš to večerní mléko a jakou dobu před tím mlékem nejedla?
třeba neteř je teda kojená, má ted 7 měsíců a od 6-ti jí sestra kojí 3x denně + 3x denně sní celkem pěknou porci jídla ( tak 100-150g. ) takže jí sestra kojí ráno, odpoledne a před spaním okolo 20:00, někdy i v noci, jídlo jí dává na desátou, oběd a večeři okolo 17:00
a ještě chci říct, že u takto malých dětí se stále něco mění, nic nefunguje stále stejně, at už je to s jídlem, spánke a tak dál, takže nějakou dobu nám vždy něco dobře fungovalo a pak se to začalo měnit a já se musela přizpůsobit 🙂

nika_17
autor
16. feb 2017

@katriona1 no ráno má mlieko,potom 2x prikrmy,kasu a potom pred tým spaním by mala mat zase mlieko,ale to zrovna nechce. A papa každé 3-4 hodinky..

nika_17
autor
16. feb 2017

@vespertine ja by som tiež dieťa nebudila kvôli papaniu,a podľa veku by mala vypiť 210 ml mlieka,robíme jej menej,lebo toľko nespapa,ale teda pred tým spaním to nie je ani 100 ml..

katriona1
16. feb 2017

@nika_17 tak možná má toho jídla dost a je sytá, jelikož jsem kojila tak jsem množství nikdy nesledovala, ale někdy se večer pořádně dlouho napila a jindy si jenom cucla a usnula, taky mi do půl roku prospala celou noc bez jídla až tak do 7-8 hod. a potom se to začalo skracovat, takže se začala budit užo 4-5 hod. na kojení, nijak jsem to neřešila, prostě jsem jí dala a musím říct, že do cca 2 roků kdy mi zase začala spát celou noc jsme prošly mnoha změnamy, hlavně v období růstu zubů a sranda, že většinou jsem si uvědomila, že to bylo kvůli zubům až když jsem ten zub našla 🙂

maciatkolulu
16. feb 2017

@nika_17 podla mna riesis uplne zbytocne, ak sa ti patmesacne dieta zobudi po celej prespanej noci 1.x az nad ranom, tak si gratuluj😉 Dcera je nejako chora, respektive predcasniatko, je rizikove dieta, ci neprospievajuce? AK hej, tak to ries s pediatrickou a ak nie, tak do nej nedavaj, na co zjavne nema chut😉 Ked sa rano zobudis, ides hned ranajkovat, lebo sa to ma? Vecer tiez pred spanm nieco este stiahnes? Ved ked nema chut, tak ok, nie je hladna, vyhladne nadranom, tak jej daj vtedy ked ma potrebu. A bude. Ale ked sa ti nieco nezda, tak od toho mas pediatricku a ta ti poradi co a ako...

katriona1
16. feb 2017

@nika_17 jinak ještě dodám k tomu kolik by toho mělo dítě sníst, tak moje dcera má 3 roky, je dost jedlá a normálně si dá okolo 17-18 hod lehčí večeři ( klidně jenom zeleninovou polévku bez zahuštění s kouskem pečiva ) a před spaním nemá žádné mléko už od 2 let a vydrží tak bez jídla až do snídaně, kterou má okolo 8 hod., takže 6-ti měsíční dítě, které si dá k večeři vydatnou kaši, už nemusí chtít ještě další flašku vydatného mléka, zkus jí dát teda k večeři jenom zeleninu s trochou třeba brambor a možná si potom dá ještě i to mléko 🙂

katarinamarkova
16. feb 2017

@nika_17 ty si aj svoje jedlo vážiš na gram a pitný režim dodržiavaš na mililiter?
vynásobíš hmotnosťou, vydelíš počtom porcii, zrátaš kalorie, živiny, umocníš inými faktormi....a dnes som mala len dva kusy ovocia.....dotlačím aj tretie, lebo by som mala.....dnes som vypila len liter a pol vody, tak vypijem další polliter aj ked necítim smad.....dám si na večeru presne toto a presne toľko, lebo by som mala.....
mimochodom - myslím že tvoje dieťa má jednoducho rozum že sa tesne pred spaním nenapcháva 🙂