Dcérka sa budí v noci každú hodinu

nelka1122
19. apr 2018

Prosím vás potrebujen radu,za kazdu budem vďačná .moja dcéra od narodenia spavala vnoci vkuse 6 hod.teraz už asi mesiac (od 3 mesiaca) sa budí každú hodinu s plačom a keď aj spí tak stále sa presadzuje puči nohy dvíha až k hlave ale brucho ju určite neboli .v podstate viac nespí ako spí.no a spánok cez deň to ani nehovorím.od 1 mesiaca vôbec nespí .zaspí tvrdo a za 20 min prebratia.jedine kde spala bol kočík a šatka.teraz už ani kočík

zuzanapjat
19. apr 2018

@nelka1122 niekomu pomáha uspávanie v hacke, niekomu v ulitke/perinke. Sú deti, ktoré potrebujú mať pocit blízkosti, nie voľného priestoru, pretože sa zvyknú strhávať a to ich zobudí. Asi by som skúsila vždy keď ukladáte spať ju zavinúť do ulitky, alebo ju uložiť do hacky. Kamoška má inak presne to isté..... tiež zaspí len na nej v nosiči, pomohla hacka. Ďaľšej, ktorá mala predčasniatko pomohla ulitka. Ak sa strhávanie každú hodinu a pučenie objavilo po očkovaní hexa vakcínou v treťom mesiaci, aj to môže byť príčina.

nelka1122
autor
19. apr 2018

@zuzanapjat presne to si aj myslím že je príčina očkovanie .a čo s tým? Prejde to samé? Neviem čo je hacka a ulitka ale používam perinku Mimi

pininka
19. apr 2018

@nelka1122 a ako vies ze ju brusko neboli? Deti mavaju rozne cykly spanku, doteraz ti spala luxusne, teraz sa to mohlo zmenit. Nechcem ta strasit,ale moja neter spala do 4 mesiacoc ukazkovo a poto akoby utal, a v kuse bola hore a este aj hrozne plakala. Zle spala az do troch rokov. Ale moze byt ze dalsi mesiac uz bude ok. Dalsia vec mozu byt aj zuby. U niektorych deti nastupuju skoro a dlho.

lorela
19. apr 2018

@nelka1122 Skôr ako očkovanie je príčinou reflux, ktorý sa objavuje práve vo veku 3 - 4 mesiacov.

zuzanapjat
19. apr 2018

@nelka1122 bolesti brucha a poruchy spánku sú jednym z nežiadúcich účinkov Hexa vakcíny a opisuje ich veľa mamičiek. (ako aj hnačky, zápchy apd.) Čo sa týka hacky-pozri si to na nete, je to taká kvázi kolíska zavesená zo stropu. Ulitka je podobná perinke. Skús nasadiť kvalitné probiotiká malej... viac poradiť neviem...

beky1813
19. apr 2018

Zuby, vyvojova faza, kedy sa uci nove veci a v noci spracovava, kocik si skusala vymenit za sportovy?

mogaa
19. apr 2018

sa mi páči, že nech je čokoľvek dieťaťu vždy sa to hodí na očkovanie....

zuzanapjat
19. apr 2018

@mogaa ale hej naozaj? tak v prvom rade očkovanie som napísala ako jednu z možných príčin... predtým som spomenula hacku a ulitku, ak si si nevšimla. takže napísať "hneď sa to hodí na očkovanie" je trošku zcestné. Opísala som dve kamošky, ktoré mali podobný problém, im pomohla hacka a ulitka + probiotiká a obe majú neočkované deti.

lorela
19. apr 2018

@mogaa Presne! Darmo, ľudia majú radi konšpirácie 😉

zuzanapjat
19. apr 2018

Tak toto je sila.... poznám kopec mamičiek ktoré majú vážne poškodené deti a je to lekármi potvrdená kontraindikácia očkovania. Tak si láskavo vaše poznámky o konšpiráciach strčne niekde, pretože toto je drzosť najvyššieho stupňa. Áno, sú deti, ktoré majú nežiadúce účinky. Ja by som mohla napísať, že sa všetko zvaľuje na zúbky pomaly od narodenia detí. Skutočne som si myslela, že ak niekto hľadá radu, tak sa ľudia snažia pomôcť......

lorela
19. apr 2018

@zuzanapjat Nevieš diskutovať, resp. vyjadrovať svoj názor slušným spôsobom?

beky1813
19. apr 2018

@mogaa ved to, vcera jedna riesila rovnake spravanie, ako ma moja a hned, ze ockovanie a posielala ju jedna k neurologovovi. A ked som napisala, ze to teda budem musiet ist aj ja, aj ked nie je ockovana a hned, ze je to ine, lebo spravanie je sice rovnake, ale pricina nie.

zuzanapjat
19. apr 2018

@lorela slušným spôsobom? útočiť na názory druhých nepovažujem za slušné. Ale je evidentné, že niekto miesto relevantných odpovedí na otázku ide komentovať názory a snahu druhých ľudí vyjadriť sa k téme a pomôcť. Označiť iných bezdôvodne za konšpirátorov, alebo byť ironická, ako sa údajne hneď všetko zvaľuje na očkovanie? Ja som očkovanie spomenula ako jednu z možných príčin........ nie ako hlavnú a jedinú príčinu.

mogaa
19. apr 2018

Ja nepopieram že niektoré deti môžu mať z očkovania aj nežiaduce účinky....Ale faktom je, že väčšinu ťažkostí mamička zvalí na očkovanie, hoci príčina môže byť uplne iná....Ak je nespavosť z očkovania, malo by to po pár dňoch samo odznieť....Osobne nepoznám žiadne ťažko poškodené dieťa priamo z očkovania, iba zopár detí čo mali minimálne než.účinky ako zvýšená teplota, väčšina detí ani nevie že bola očkovaná...

zuzanapjat
19. apr 2018

@mogaa preto som napisala, ze dve kamosky maju s detičkami to iste a nie su to očkovane detičky

mogaa
19. apr 2018

Ano, ale sama autorka napísala, že si myslí že je to z očkovania....

lorela
19. apr 2018

@zuzanapjat Ale odporúčanie "strčiť si názor niekde" už slušné je, však?!
A ad 2, "ľudia majú radi konšpirácie" je všeobecné tvrdenie, názor, konštatovanie, nie útočenie, aké tu predvádzaš ty. No ale evidentne sa sama k nim hlásiš, súdiac podľa tvojich reakcií.

zuzanapjat
19. apr 2018

@lorela tak logicky ked niekto vytahuje konšpiracie.... k takejto teme..... ak ma niekto nežiaduce učinky na niečo tak je to fakt, nie konšpiracia. Ale toto je take typicke. Človek sa snaží pomôcť a vy ste pomohli ako? Zosmiešňovanim nazorov druhych?

lorela
19. apr 2018

@zuzanapjat Ale už pekne prekrúcaš...
No predstav si, že som tiež odpovedala na otázku autorke.

zuzanapjat
19. apr 2018

@mogaa áno môže mať pravdu. veľa mamičiek takto očkovalo aj napriek zmenám povahy bábatka až nakoniec skončili s deťmi ako neurologickí pacienti s potvrdením kontraindikácie. To, čo sa mi zdá byť scestné, je debata, ktorá sa na túto tému stále rozbehne, od zosmiešňovania až po neviem čo.... miesto aby prišli na rad rady, ktoré autorka očakáva. Ja som rovno napísala, môže byť jedna z príčin a odporučila aspoň probio.... hacku, ulitku. Neviem čo niektoré odporučáte - neveriť "konšpiráciám"? Probiotiká môžu pomôcť proste..... lebo to dieťa jednoducho bolesti brucha mať môže... aj dlhodobé. Koľké mamičky chodili po vakcinácii celé mesiace po lekároch kvôli striedaniu sa hnačiek so zápchami. Proste niekedy je dopad dlhodobejší.

nelka1122
autor
19. apr 2018

Dúfam že sa nebudete teraz hádať ako skoro na každom príspevku ženy. Môže mať reflux aj keď nevracia vôbec ? A používam rúrku tak neviem či ju môže bolieť brucho plus dvoje kvapky som skúšala.a väčšinou neplakava akurát z toho že je unavená podľa mňa.a stolicu má riedku dosť a smrdí ako ocot. Inokedy zápcha preto používam rurku.Alela by veľmi veľká náhoda keby to nebolo z očkovania keďže je to práve od vtedy .pripúšťam aj bolesť zubov.vnoci som jej dala zo zúfalstva Paralen a nespala aj tak.4 hod bola hore.kazdym dňom a nocou je to horsie

zuzanapjat
19. apr 2018

@nelka1122 Môže mať reflux aj keď nezvracia. A aj od únavy môže dieťa nespať. Vtedy sa odporúča začať s uspávaním aj cez pol hodinu skôr, ako už to dieťa javí príznaky únavy (šúcha si očká, je nekľudné). A tie probiotiká by som skúsila. Jasné, že to nemusí byť z očkovania. Hovorím, kamošky nemajú očkované deti a mali to isté s tým spánkom.

mogaa
19. apr 2018

Ak by to bol ale nežiaduci účinok z očkovania, tak do týždňa -dvoch by to prešlo.....Rovnako sa bábätko mohlo niečoho zlaknúť a odvtedy sa strháva, tých príčin môžu byť desiatky. Ja som nikoho nezosmiešňovala, len som napísala že skoro všetko sa háže na očkovanie(autorka si myslí že je to z očkovania), hoci príčina môže byť uplne iná - vetry, bolesť bruška, nepokoj dieťaťa....

nelka1122
autor
19. apr 2018

Probiotiká biogaja používam už dva mesiace včera som kúpila infacol.ako odhalíme reflux? Láka sa stále a strháva v spánku. Ako to mám odstrániť.ja už som taká zúfalá a unavená že som aj liečivé kamene objednala.za skúšku nič nedám 🙂

zuzanapjat
19. apr 2018

@nelka1122 na reflux vyšetrenie sa jej spraví, poslala by vás lekárka. A to strhnutie sa, to je u maličkých detí v podstate také ako keď rozhodia rúčkami... na to by mohlo pomôcť to zabalenie do perinky tak, aby mala rúčky spolu (ak dovolí). Pred spánkom by som jej natierala telíčko aj nôžky makovým olejom lisovaným za studena. Ale sú aj také uvoľnujúce detské oleje na bylinnej báze, ktoré tiež pôsobia upokojujúco. Proste dožičiť jej aj hodinu pred spánkom taký relax v podobe jemnej masáže olejmi. Ja som dávala kanadské probio dophilus tuším.

zuzanapjat
19. apr 2018

a stolicu by som jej dala vyšetriť.... ak sa vám nezdá

mogaa
19. apr 2018

Nelka ja si skôr myslím že to má z toho že sa niečoho zľakla. Ako dlho to už máva? Nepohrízla ťa pri kojení a nezjajkla si? Nestrhla sa zo sna na nejaký zvuk napr.trúbenie auta? Po pár dňoch by to malo prejsť samo, skús si ju čo najviac prikladať na seba, nech na tebe aj zaspinkáva. Potrebuje získať pocit bezpečia. Laktačné poradkyne rovnako odporúčajú spať s bábätkom v posteli.

nelka1122
autor
19. apr 2018

@mogaa ja už som všetko čo mi tu všetci rádia vyskúšala.okrem vyšetrenia stolice. Môj frajer často kričí a hádame sa odjakživa aj keď sa snažím byť kľudná ale veľa krát aj plačem. Keď je to z toho tak asi nepomôže nic

lubi40
19. apr 2018

@mogaa ja milujem ockovanie, moji obaja boli po ockovani total spavi🙂 SKoda, ze po tyzdni dvoch sa to vratilo do normalu, ale nikdy som sa tak dobre nevyspala ako noc - dve po ockovani;)

nicoli02
19. apr 2018

@lubi40 to hej. veľa žien píše, že deti po očkovaní spia dosť aj 3 dni po výkone