Dcérka sa stále počas spánku v noci mrví

pupatko112
15. júl 2014

Žienky potrebujem pomoc. Nedávno som tu písala že naša 3 mesačná Dcérka sa zvykne pucit, mrvit každých 15 min až hodinu V noci. Poradili ste mi že to bude bruškom a časom to prejde. No je to čoraz horšie. Posledné 3 noci sa už mrvi stále. Od tej 1-2 Hej rána nonstop. Intervaly ani nie 10 sekúnd. Očká má zavreté vždy na chvíľku zaberie cicik no po chvíľke začne znovu. Už som strašne vyčerpaná keďže vôbec nespim a len ju sledujem, ale O mňa nejde. Bojím sa či sa ona vyspinka keď sa tak mrvi stále. Cez deň spinka pekne. Doobeda aj 3 hodinky a poobede 2 hodinky. Poradte mi čo s tým.

monicm
15. júl 2014

@pupatko112 nie som si istá,čo myslíš teraz tým,že sa mrví.myslíš v zmysle,že nespí a "prehadzuje sa",alebo v zmysle,že normálne spí,len sa proste zo sna mrví.ak je to počas spánku,že ona spí,ale sa mrví,tak ju skús nechať tak,prípadne ak spí s tebou,daj ju do inej izby,možno ju rušíš

mravvcek
15. júl 2014

Toto sme mali my. Cez den pokojne spinkal. V noci katastrofa. Viem presne co myslis. Mrvi sa,hybe nozkami,ruckami. Niekedy sa preberie a musis kazdu polhodinu uspavat cicikom? Nam sa to troska ukludnilo ked sme zacali davat kasu na veceru. Nebudil sa kazdu pol hodinu ale hodinu a pol 🙂 teraz mame pomaly dva roky a budi sa 2xza noc. Kojene deticky to tak niekedy robia. Potrebuje mat istotu. Cumlik si neskusala davat? Ja som nedavala a lutujem. Pri druhom budem urcite. Nemali sme cumel a zubky mame aj tak poskodene ☹

piacere
15. júl 2014

môj má 10,5 mesiaca a robí to dodnes každú noc... ako keby mal vrtuľu v zadku... neriešim, od narodenia má v noci takýto nepokojný spánok....

@mravvcek môj aj cumlík má a aj tak to nepomáha.

jul11
15. júl 2014

@pupatko112 babatko viacej vnima a spracuvava informacie zo dna. nasa dvojrocna sa doteraz mrvi celu noc a rozprava zo sna. a mala aj obdobie nocneho desu (kuk google) to este len bude zabava 🙂 nasej pomahalo,ked som ju obmotala vankusom na kojenie,citila sa viac bezpecne,ako v brusku

nanulik
15. júl 2014

nám pomáhalo ked som malého na noc zabalila. ked býval rozbalený strhával sa zo spania, dlho nevedel zaspať a bol nekludný

fotoarch
15. júl 2014

jej co by som ja dala za 5 hod. spánok denný 🙂 spime 3x po 10 minut max polhodka. noc 3 x kojenie a spanok od 20 do 5.00...aj s mrvenim ale to uz neriesim - padam na hubu do postele...od porodu do 8 mes.

chiaragiovana24
15. júl 2014

no u nas je to teraz v 9 tom mesiaci,ze sa nasa dcerka vkuse budi,mrvi sa ,ma zavrete oci ako poniektore tu hovorite a lezi na brusku a z hlavkou dole a ritkou hore a uplne sa akoby odplazila z povodnej pozicie a budi ma skoro kazdu hodinu niekedy aj castejsie,to sme ale predtym nemali prve 6 mesiace vobec a odkedy nam narastli zubky tak som si pripisovala tomu,tak teraz neviem co si mam mysliet idu jej dalsie alebo je to tym ako hovorite ze meni sa je väcsia a vnima viac a musi spracovat viac informacii.......no a ked si ju vezmem na ruky tak niekedy v pohode pomoze sa len trosku prisat na prsnik a potom ju uhojdam a niekedy sa tak prieci az nozkami ma odtlaca krcovito a neviem preco no a vtedy musim zmenit taktiku uspavania,snad mi niekto poradi resp potvrdi to iste co som si ja vysvetlila.dakujem

pupatko112
autor
15. júl 2014

@monicm myslím tým že ona asi spinka, lebo ma zatvorené očká. No celá sa hádže, rozhadzuje rúčkami nozkami, kruti hlavičkou. Je možné že jej idú zúbky bo si pasticku stále cmulka. No neviem dúfam že to prejde čoskoro. A

bajana
15. júl 2014

citala som jednu fajn knizku, tam je pekne vysvetlene, ako je dolezite, aby sa deti naucili spat suvisle co najskor, pretoze spanok je pre vyvoj mozgu a aj pre nasledne spravanie cez den velmi dolezity....rodicia casto robia chybu, ze pri najmensom naznaku prebudenia uz beru dieta na ruky, uplne ho tym prebudia a vdaka tomu sa deti nenaucia spat resp. prechadzat roznymi fazami spanku tak, ako to vedia dospeli...
takze moja teoreticka rada, ktoru by som chcela aplikovat aj na mojom dietati, je - nechat tak, neriesit, nebudit, nebrat na ruky, pokial spi resp. pokial sa uplne neprebudi (tzn. pokial place trebars polminuty)...aj nepokojny spanok je lepsie nez budenie kazde 2 hodiny....

monicm
15. júl 2014

@pupatko112 a neskúšala si ju "zabaliť",niektoré deti potrebujú byť zabalené,prebúdzajú ich vlastné tiky

chiaragiovana24
15. júl 2014

@bajana no u nas je tak ak ju nezoberiem do narucia na zaciatku ked zacne mrnat alebo priam plakat tak sa prebudi sama od seba uplne a potom mam to tazsie,ale suhlasim s tebou spanok je ten najdolezitejsi preto si aj robim starosti ze cim to je,najradsej by som to vyriesila no neviem ako ale asi bude najrozumnejsie prejst tymto obdobim a pretrpiet si to bohuzial ine vychodisko nevidim 🙂

pivonecka
15. júl 2014

@chiaragiovana24 my mame 2 mes. a druhe nocne kojenie ma presne taky isty priebeh. Skus, ci nema tvrde brusko. My v noci cvicime, masirujeme s nakoniec musime pouzit rektalnu rurku, aby si ulavila. Ani kvapky nepomahaju, proste kolika musi len prejst. U nas je to tento problem. Ked sa vyprdka a vykaka, trosku si cucne a spinka spokojne dalej.

chiaragiovana24
15. júl 2014

@pivonecka dakujem za radu ale u nas to urcite nie su koliky,tie sme nemali nikdy ani ako 2 mesacna,skor si myslim ze zuby alebo sa dieta meni a takto sa poniektore prejavuju casom ked uz viac vnimaju alebo ked citia uzkost a boja sa ze mama zmizne ,ale dakujem za radu 🙂

pivonecka
15. júl 2014

@chiaragiovana24 vobec nie je zac. Niekedy su deticky aj "zapecene" ale ako vravis, pricin moze byt vela. Drzim palec a hlavne pokojnu noc 😉

chiaragiovana24
15. júl 2014

@pivonecka dakujem aj tebe 🙂)))

veriiii
15. júl 2014

@pupatko112 ja osobne by som sa poradila s jej pediatrom..mne este prichadza do uvahy, ci jej nie je teplo..a dieta v tomto veku zu nie je "nehybne" babatko..takze ,kludne sa vyspi aj ty, inac sa zrutis z nedostatku spanku!okrem toho,nedostatok nocneho spanku moze negativne ovplyvnit aj tvorbu mliecka..

amandas
29. júl 2014

asi by som sa poradila s pediatrom.. moja mala takto zacala kolikovat. bola nepokojna a nervozna velmi. stale sa mrvila a chcela byt iba na prsniku. najprv vobec neplakala.. iba bola taka nejaka nesvoja.. potom zacal plac. lekarka nam odporucla kvapky Coliprev s enzynom laktazy. po asi 3 tyzdnoch bolo po kolike a malicka spala ako dudok 🙂

jajka2012
20. apr 2016

My mame teraz tento problem :(

jessie222
21. apr 2016

Nas to mal tiez, a dodnes nema polojny spanok a budi sa, teraz uz prehadzuje atd, a to ma uz 15 mesiacov, proste niektore deticky maju tak nepokojny spanok, u nas ziadna ina.pricina, ani teplota v izbe, ani prdky, ani hlad... zle bolo ale to, ze ja mam tiez slaby spanok a pri lazdom mrveni som bola hore, takze nevyspata som bola riadne ☹

jajka2012
21. apr 2016

No moja ma 2 mesiace..a mozno je to tym ze ma seboreu a svrbi ju tvaricka
...ale strasne sa mrvi, rozhazduje ruky,nohy...

mima0
22. apr 2016

Tak to nie sme samé pozeram, naša malá 8 týždňov, má to isté, rozhadzovanie rukami jej ide na jednotku a hlavne v noci. Cez deň 10-15 min. Spánok a hotovo, len sedim pri kolíske a kolisem hladná, smadna len nech mala niečo pospinka :-/

ivusa8520
20. jan 2017

moja mala ma 7 mesia c sm en a umelom mlieku cez den prikrmi ted a zeleninu vobec neche v cez den spinka dobr e al e musi kociku a vonku a v noci je to tiez katastrofa do pol noci ani neviem ze ju mam ale ako nahle pridem do postele ted a zvycajne tak hodku .dve po nej ona to zaciti a uz pomrnkava potom prestane ale potom zasa nieked y kazdych 5 min niekedy uz nevladzem z postele na no c vypije 220 mlieka 240 a v noci ju e ste krmim skusla som jej davat aj kasu krupicovu na lyzicku ale necheka to som myslela ze na noc by to bolo lepsie neviem uz co dat idu na zubky tak jej davam hrizatko z tim zaspava ale zatial ani jedne zub hmmm ale niekedy chudatko nemoze ano zaspat

kikomantv2
26. jan 2018

@pupatko112 ja som to mal tiež stačí dávať medovi čaj a 1 lyžičku medu. 2-3 týždne to pomôže (pýť pred spánkom a nepozerať do žiadnej elektroniky 1hod pred spánkom )

slavka1307
26. jan 2018

@kikomantv2 Príspevok je z roku 2014 🙂

queeeen
4. okt 2019

L

bazalka1
15. júl 2021

@chiaragiovana24 ahoj, prosim ta, pamatas si este dokedy vam to trvalo a co bolo zatym? Prave som narazila na tvoj koment a uplne som sa vnom nasla ale ze doslova so vsetkym. Moja ma teraz 14m a uz zacinam byt bezradna...trva to asi od furt...resp. nepamatam noc kedy to nerobila 😑. Dakujem pekne za odpoved ❤️

marussska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marussska
5. máj 2023

@pupatko112 Ahoj, viem že príspevok že už starý ale nepamatas si ako ste to vtedy vyriešilo? Moja mala ma 4mes a začala to robiť tiež. Zatvorené oči, spi ale celu nič sa metá a stoná. Som nevyspata a unavená lebo nonstop ju sledujem a držím ruky aby sa nimi nezobudila :( Viazať ju nechcem, to by dostala nervy.

bazalka1
5. máj 2023

@marussska ahoj, niesom sice autorka ale mali sme presne rovnaky problem. V 2.5roku dcere diagnostikovali HIT a pri diete sme narazili na kamene urazu. Dcerka najskor trpela tichym refluxom alebo zahou. Pomohlo vyradenie obilnin. A pred spanim zvyknem davat cajik s trochou medu. Ten tiez pomaha...plus vacsi vankus... A este som odsledovala ze aj ked jej treba cikat tak aj vtedy tak tazsie akoby dycha. Zadrziava...casto mava problemy s mocovymi cestami. Ked mame taku noc tak dbam viacej na pytny rezim a sledujem ju pocas dna ci dost cika...

bazalka1
5. máj 2023

@marussska aaa teraz citam ze 4m. Asi este neprikrmujes...neviem no. Moze to byt cokolvek este aj zubky 😕