Dcérka v noci nespí v postieľke, ale zlieza na zem

gabikkas
24. okt 2013

Ahojte,
prosim o radu...
Mame dve dievcata 3.5r a 1.5rocnu. Starsia isla spat do svojej izby v 13m, ked cez obedny spanok miesto toho, aby spala, vyliezala vrchom postele. Kupili sme jej velku postel, na prvy pohlad sa do nej zalubila a od prveho dna tam rada spi, nemame problem, zeby k nam chodila...ked aj prisla ked bola mensia, vzdy ked zaspala, tak sme ju preniesli a rano sa zobudila zase vo svojej...samozrejme, ked je treba ideme si k nej laknut, ale nie ona k nam...
Lenze mensia, oducena od nocneho kojenia, pekne prespala celu noc uz cca 2m dozadu ochorela...dostala 6chorobu, so 40mi horuckami, tak spala pri mne a kojila som ju co to dalo, len aby mala tekutiny, medzi casom sa naucila vylizt vrchom postielky a teraz sa v noci budi a pride k nam...starsiu dceru som mala do 10m pri mne cele noci, no povedala som si dost, nevyspala som sa ani ja a ani manzel, lebo ma strach, ze ju privali, prihodi paplonom...proste nechceme, aby deti pri nas spali, kazdy ma spat vo svojej, aby si dobre oddychol a mohol fungovat...rano je valanie v spalni samozrejmostou...
Vcera sme skusili dat malu ku starsej do izby (bala som sa, ze ju rano zobudi, ale stihla som ju zobrat skor a pohoda, starsia sa nezobudila) Urobili sme to tak, ze jedno celo z malej postielky sme dali prec a primontovali sme tam kratsie celo z drevennej ohradky, takze ma tam miesto na to, aby vysla...lenze mala sa v noci zobudila, pomrncala a zliezla na zem na koberec,ked som to zistila-isla som ju pozriet, tak som ju dala zas do postele, lenze o hodinu, dve, zas pomrncala, isla som ju pozriet a na zemi si odfukovalaje treba podotknut, ze ked aj pomrncala, tak je sa ani nepodobalo na to, co robila ked bola v spalni, omnoho dlhsie jej trvalo zase zaspat a hlavne ked sme ju dali do postielky, tak zas vyliezla....
Pripisujem to zliezanie na zem tomu, ze sme boli cez vikend u kamosky a tam sme spali na matracoch (samozrejeme, ze v cetovnej postielke jacala ako pavian, lebo chcela spat tam), lebo nas bolo vela a miesta menej 🙂 a malej sa to veeelmi pacilo a druhej ani nehovorim...cez den si robila smyklavku, stan z matracov 🙂 no zabava.......
Takze moja otazka je...ako vyriesit, aby mala spala vo svojej postielke a nie na zemi ani u nas :( Nebranim sa tomu, ze ju zase dame do spalne, len nech spi v postielke...len je tazke zabranit, aby neliezla vrchom postielky dole hlavou :( este rozmyslam, ci by nepomohlo, keby sme jej dali velku postel, no neviem ci zase nezlezie na zem...
vdaka za kazdy nazor 🙂

gabikkas
autor
24. okt 2013

..este som chcela dodat, ze ked presla choroba, tak uz ju zase v noci nekojim...

natas4
24. okt 2013

@gabikkas moja spavala na zemi asi mesiac, dva ...vecer som ju vzdy ulozila do postielky, ale ona vyliezla a lahla si na zem...aby to nemala tvrde, dali sme jej na zem matrace 😀 ked sme kupili velku postel, cca po tyzdni si zvykla a prestala zliezat a spavat na zemi

gabikkas
autor
24. okt 2013

@natas4 - ved nad tym tiez rozmyslam, ci by to nepomohlo 🙂 ktovie ci by starsia prepozicala na noc postel, aby sme to vyskusali 🙂

mata2
24. okt 2013

@gabikkas deti niekedy maju take dovody,preco spia na zemi,ze dospelakom sa nad tym len rozum zastavi 😀
moj Kubo - druhy syn mal asi 5r,ked som ho nasla spat na zemi pri stene presne oproti jeho postele.spaval v izbe so starsim bratom,vsetko bolo ok,az teda jedneho dna zacal spavat na zemi kazdu noc,vzdy na tom istom mieste...nechcel mi povedat preco,ked som sa ho pytala,vzdy zostal len taky zahambeny 😅
az po par dnoch povedal...im sa totiz podarilo kopnut loptu do takeho detskeho obrazu,ktory padol,a uz sa nedal zavesit..tak aby ten kliniec tam tak blbo netrcal,tak som vzala taku plysovu kacicu s ktorou sa bezne hravali,uviazala som jej maslu okolo krku a zavesila som ju na ten kliniec...a z Kuba nakoniec vyliezlo,ze on sa v noci tej kacice boji,lebo ma velke oci 🙄 ..tak si vzdy lahol pri stenu pod tu kacicu,lebo to bolo jedine miesto v izbe,odkial ju nevidel 😀
tak sme zvesili kacku a zas spaval v posteli.. 😎
tvoja mala je este asi mala na to,aby povedala ci sa niecoho neboji..nevidi s postielky nieco,co zo zeme nevidi?

gabikkas
autor
25. okt 2013

@mata2, oproti postielke je policka s vecami (ma 4 policky), neviem ci by sa tej mohla bat...ale dnes bola len 2x na zemi, z toho len raz plakala a bolo treba k nej prist, ten druhy raz bolo o 6 rano a ani neviem kedy tam prisla, o 5 som ju pocula prehadzovat, tak som ju isla pozriet a bola v postielke....o 6 sa ozvala starsia, ze uz je rano, tak som prisla a bola na zemi a spala...