Dcérka v noci strašne plače

aicha15
8. dec 2015

Moja dcérka ma 13 mesiacov a v noci sa strašne zobudí a plače, niekedy je to až taký piskot. Vôbec sa nevie ukľudniť, nechce ani cumeľ. Potom sme hore niekedy aj dve hodiny, začne sa hrať ako keby bol deň. Napadlo ma že či nie je jej postieľka na zlom mieste, či tam nemá nejakú zlú energiu. Nemali ste niekto takúto skúsenosť? Ďakujem za všetky rady.

dorotka202
8. dec 2015

S revom nie.ale s tym hranim a nespanim ano.hlavne ked isli zubky.syn prvykrat prespal celu noc sam,az ked boli vsetky zuby vonku.mozes nieco vyskusat.u nas ak nieco zabralo,tak len na chvilu a zas bolo po spani😃

luba41
8. dec 2015

skús nechať spať spolu s vami v posteli..

vevikkuric
8. dec 2015

Riešime rovnaký problém,, resp. nemáme riešenie... Syn o chvíľku rôčik, začal posledné týždne v noci hrozne plakať... Niekedy to trvá aj dve hodiny... Pomôže jedine to, že manžel ho vezme vedľa do izby (sú tam na zemi matrace, a tam zaspí....Stále sa vrtí, prehadzuje, ale zaspí... Idú nám zuby...všetky naraz...za posledný týždeň mu vykukli 4... Verím, že sa to zlepší...brnká to na nervy... Postieľku sme tiež otáčali, dokonca sme sa sťahovali z izby do izby...nepomohlo... 😒

mirkava
8. dec 2015

@aicha15 ano aj nas takto vystrajal. Vlastne este stale takto vystraja niekedy. Tiez sme si mysleli ci ti nie je zla energia v postelke . Dali sme ju na ine miesto a bolo to o tom istom. Teraz ma 20 mesiacov. Moja teoria je ze mal strach, ze hladal mamu. Ma oblubenu rozpravku vlacik tomas. Ked sa v noci zobudil a zacal takto plakat pustila som mu melodiu z tej rozpravky a on hned stichol, alebo su este take zvuky ako dažď, alebo burka. Skus jej to pustit a mozno sa ukludni..... Drzim palce 😉

mirkava
8. dec 2015

@vevikkuric odporucam, ako som aj autorke pisala, pustit cez mobil nekaku melodiu z rozpravky, alebo pesnicku. Nieco co ma rad. U nas to bol vlacik tomas. Zaberalo neskutocne. Ked to zapocul, hned stchol, ukludnil sa a zaspal....

lillika
8. dec 2015

Syn mal od malinka nocne mory,v noci zacal plakat a upokojil sa vacsinou po1.-2. hodinach na rukach.Potom som ho nechavala spinkat pri mne a bolo to o cosi lepsie

vevikkuric
8. dec 2015

@mirkava No vyskúšať môžeme...Ďakujem... 🙂

aicha15
autor
8. dec 2015

@luba41 ked ju prelozim k nam do postele ked place ani to nezabera☹ verim ze su to tie zuby inak neviem. Trva to asi tak 2 tyzdne. Predtym tiez mala take stavy ze v noci vstavala ale stacila jej duda a spala. Potom zase asi 2 tyzdne bolo tak ze prespala celu noc. Bolo to tak tesne po roku tak som myslela ze uz je to ok. A teraz toto...

aicha15
autor
8. dec 2015

@vevikkuric to je fajn ked ti pomoze manzel. Moj ked ide do roboty a o 6 vstava tak b
Vobec. Niekedy sa ukludni ked on odide z izby. Moze to byt aj to ze ziarli ze je vedla mna. Mna uz kadeco napada

luba41
9. dec 2015

@aicha15 skús nech spí od večera s vami..nie až po precitnutí, potom je ťažko ukludniť.. je sama, bojí sa, potrebuje tvoju blízkosť aby sa uistila, že si tam..

vevikkuric
9. dec 2015

@aicha15 Keby mi manžel nepomáha, tak asi to nezvládnem... Skúšali sme dať malého aj medzi nás a vôbec nič, proste nič nefunguje... Od mala teda zle spáva, ale posledné týždne sú fakt hrôza.... Dnes v noci to bolo o čosi lepšie, ale plač prišiel tak či tak...Bol aj medzi nami, aj na rukách a nič...Po hodine to prešlo a zaspal... Asi treba vydržať... 😝

simonaf
9. dec 2015

keďže mám všetky tri deti dosť citlivé, mne príde čudné, ak prežijeme jednu celú pokojnú noc bez plaču...doteraz ešte občas zaplačú, a to baby už majú ochvíľu 5 rokov...mávali nočné mory, synček tiež máva občas (bude mať dva roky v marci), mňa to neprekvapuje, nervová sústava je nezrelá, má problém spracovať zážitky z celého dňa, nevie si s tým dať rady..len žiadnu paniku...samozrejme, môžu to byť aj zúbky,keď mám bábo len cez rok...ide skôr o to, nájsť spôsob upokojenia, zaujalo ma púšťanie melódií, super nápad...u nás zaberá celkové prebratie, teda ak treba, zasvietim aj veľké svetlo, potom sa preberie a vidí, že všetko je ok...lebo pri nočnom svetle nemusí byť bdelé, i keď nám sa zdá, že hej...

terezka1947
9. dec 2015

@aicha15 mali sme nieco podobne aj pri prvom synovi a vyzera,ze aj druhy bude nieco podobne...nemam overeny 100%recept,skor pomohlo nosenie na rukach,tulenie,zaspavanie pri nas...ale trvalo to mesiace...a odrazu jednu noc prespal v klude...a odvtedy bol pokoj...ako prislo,tak odislo 😀
teraz je druhy syn taky nervozny=zaspi sice ok...ale do polnoci je zo7-8x hore...prehadzuje sa,rozhadzuje rukami...a tiez pomozu len ruky...no uvidime.
asi spracuvavaju zazitky z celeho dna

evicka547
9. dec 2015
Používateľ evicka547 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od evicka547.

moj tiez plakaval a potom sme ho davali spinkat s nami do postele a uz bolo dobre.. teraz uz nastastie spinkava pekne aj sam v postielke

moonniikkaa
9. dec 2015

My sme to zažili s oboma dcérami. Pri prvej som tiež hľadala všelijaké príčiny a pri druhej sa nám potvrdilo že to boli zuby. Bojovali sme dlho. Po čase som to ,,vzdala,, Každý večer som si nachystala notebook do toho DVD Fíha, mala začala vystrájať, len keď zbadala notebook už bolo ticho. Ona si pozerala po čase ju pri tom odpieklo a ja som v pokoji pri nej prespávala na pol očka. Asi po 2 mesiacoch to prešlo 😉

aicha15
autor
10. dec 2015

dakujem za rady. posledne dve noci spala dcerka dost kludne tak uvidime.