Dcérke sa prerezal prvý zúbok a sčervenieva

lety17
7. apr 2018

Baby nestretli ste sa prosim s tymto? Malej sa prerezal prvy zubok a po dvoch tyzdnoch som si vsimla,ze sa zacina scernievat. V pondelok zavolam pediatricke,ci s tym utekat k zubarovi,velmi ma to znepokojilo,nikdy som o tom nepocula (teraz som si uz nieco precitala),ze taketo nieco existuje.To bude mat vsetky zuby cierne? :(

pininka
7. apr 2018

No tazko povedat,lebo cierne zuby su vacsinou z velkeho prisunu sladkosti,alebo z casteho uzivania liekov. Urcite by som vsak od prveho zubku zacala cistit.

janickacrazy
7. apr 2018

@lety17 nedávaš jej med? z toho bývajú čierne zubky

lety17
autor
8. apr 2018

@janickacrazy uziva maltofer,zeby od toho?

lety17
autor
8. apr 2018

@pininka ziadne sladkosti nepapa,ani med,dokonca ani ovocie nema rada,no som zvedava co povie lekar

nikola2212
8. apr 2018

Urcite to ma zo zeleza, moja kamoska ho davala malemu a ked mal rok tak sa mu zacal stiepit zub a pocula som viac pripadov, ze z maltoferu cernu zubky, teraz ma kamoska druhe babo a varia mu domaci recept na zelezo 🙂

lety17
autor
8. apr 2018

@nikola2212 skusim teda vynechat ci aj zbytok zubka bude cierny a najst inu nahradu a nevies nahodou zohnat ten domaci recept na zelezo? to je super napad 🙂

janickacrazy
8. apr 2018

@lety17 no ak už prikrmuješ, tak jej dávaj zeleninu s obsahom železa, napr. špenát, hovadzie maso, ovsenné vločky
Tipy pre ďalšie potraviny s obsahom železa:
Celozrnné, tmavé a špaldové pečivo
Pohánka, mak, orechy, cícer, semená tekvice, sezam, kokos a para orechy
Živočíšne bielkoviny – červené mäso (divina, hovädzie mäso, jahňacie, kačacie)
Červená repa
Strukoviny (fazuľa, šošovica a hrach)
Sušené ovocie (slivky, figy)
Ovocie (jablká, jahody, čučoriedky, hrozno, maliny, černice, marhule)
Zelenina (zeler, šaláty, špenát, paradajky, cibuľa a pór)
Sója
Morské plody (mušle, ustrice, ryby)
Vajíčka
Mliečne produkty

nikola2212
8. apr 2018

@lety17 skusim zohnat od tej kamosky ked s nou budem 🙂

lety17
autor
8. apr 2018

@nikola2212 dakujem krasne