Denné uspávanie

tisa82
23. jan 2013

Ahojte mamičky. Chcela by som sa s Vami poradiť o tom ako uspávate cez deň svoje deti. Mám šesťmesačného syna Samka, v nocí spí priam ukážkovo, zaspí sám v postieľke a budí sa len raz na kŕmenie a sám naspäť zaspinká. Problém je ale s denným spaním. Musím si ho zobrať na hruď , ľahnúť si a ukolísať ho, samozrejme musí tak spať celý čas, nemôžem sa od neho pohnúť a ak sa mi ho aj podarí preniesť do postieľky za 15 minút je hore. Dosť ma to vyčerpáva lebo mám ešte aj staršieho syna a keď drobec chce čas by som chcela venovať jemu. Skúste mi poradiť ako by ste riešili danú situáciu. Ďakujem

lea641981
23. jan 2013

moja mala zacne mrnkat a viem ze chce spinkat a ked je hodinu a pol hore 🙂
polozim ju do tasky od kocika na postel a chvilku si blaboce a bojuje s palonikom a zaspinka 🙂
alebo si ju necham pri sebe a hra sa s hrkalkami a ked zamrnka dam dudlik a zaspinka a neprenasam ju viem ze ju to budi 🙂
aj ked vonku spinka a kocikujem hodinku spinka a pridem hned domov otvori ocka ona v kociku nespi,spi len ked je kocik v pohybe vonku 🙂
aj ja by som sa zobudila keby ma chcel chlap preniest 🙂

bacula
23. jan 2013

Moja mala sa naucila cez den zaspavat v kociku, zababusim a akonáhle ju polozim, tak vie že ide spinkat, bolo to zo dňa na den, nijak som to nesilila, ona je celkovo zlý spac, v noci je každú chvíľu hore a spi s nami vo veľkej posteli... Ale toto denne sa sama nejak tak " rozhodla" ... Do siesteho mesiaca to boli boje aj cez den....držím prsty 🙂

rose1988
23. jan 2013

Bud v kociku alebo potom nechat trocha poplakat myslim ze inak to nepojde. Bude bojovat za to co je prenho dobre. Zalezi len na tebe

sasikas
23. jan 2013

@tisa82 nas cez den iba v kociku ma balkone, alebo na prechadzke...ale nemusi sa nadrndavat, takze vacsinou ho davam na balkon, aby som si stihla porobit, navarit.... 😉

alena0305
23. jan 2013

@tisa82 ak kojíš - tak mu daj do postieľky plienku, ktorú používaš pri kojení alebo vrch z tvojho pyžama - vtedy dieťa cíti mamu a spí kľudnejšie. Po akom čase ho uspávaš - ako dlho je hore? Ja keď vidím, že si šúcha oči - tak ju nakojím - niekedy zaspí pri tom alebo ju nechám kotúľať sa po perinách a iba dávam pozor aby nespadla a je zábavné pozorovať tie polohy - ale po preložení do postieľlky niekedy spí 40 minút - niekedy 1,5 hodiny a za 2,5 hodiny ide spať znova. Malým deťom sa striedajú fázy hlbokého a ľahkého spánku - preto sa budia po 20 minútach - čím sú staršie tým je tých ľahkých spánkov menej.

tisa82
autor
26. jan 2013

ďakujem za rady, skúšala som ho nechať vyplakať, našťastie neplakal dlho ani nie 10 minút, nebolo to ani plakanie skôr iba taký protest a zabralo. Len neviem, či nie je problém keď manžel si s ním chodieva poobede ľahnúť tak, že mu spí na hrudi ..... je to taký ich čas a ja im to nechcem nejakým spôsobom narušiť. Dnes doobeda ani nezaspal lebo sa začal stavať na nohy (je mi jasné, že nejako rýchlo, má iba 6 mesiacov) a keď som ho už bola dať asi 30 krát ľahnúť a on sa stále postaviť a usmieval sa na mňa tak som to vzdala 🙂