Denný režim 5 až 6 mesačných bábätiek

nezabudka8
6. dec 2015

Maminky, ktoré máte takto staré bábätká napíšte ako u vás prebieha deň. Myslím hlavne papanie, kedy a čo a spánok. Začali sme prikrmovať a aj spinkať cez noc a teraz sme nejaký rozhodený. Tak by ma zaujímalo ako je to u vás. Neviem kedy a čo dávať papať. Akoby bol malý špunt stále hladný. Doteraz sme dávali 5x200 UM. Teraz dávame na obed zeleninku ale časovo mi to akosi nevychádza.

monicm
6. dec 2015

@nezabudka8 A čo ti nevychádza? Myslím si, že toto je veľmi individuálne. Môžu ti tu dať režimy mamičky doma, ale budú ti málo platné, ak máš dieťa, ako napr. to naše, ktorá vstávalo o 5 ráno a chodilo spať o 7 večer, medzitým spalo každé dve hodiny po cca 1-1,5 hodine, keď tvoje vstáva o 8 ráno a spí každé 4 hodiny po hodine. Proste sa snaž, aby ten obed cca okolo obeda, samozrejme nemusí byť presne, kľudne nech je aj o 13-14 či skôr o 11-tej. Nájdite si, čo najviac vyhovuje vám. 🙂

ukulela
6. dec 2015

moj napriklad od zaciatku prikrmovania jedol celu porciu (cela bola na objem ten polovicny vyzivovy pohnikdynezarik, myslim aj hipp ma take polovicne prikrmy), tak "obed" teda zeleninu jedaval na dva krat. polku okolo obeda a polku po dalsom kojeni. a za kazdym prikrmom mal este ajmlieko. tak mu to vyhovovalo. tym, ze som kojila na poziadanie nikdynemal nejaky pevny rezim, vzdy to bolo ccaplus minus/hodina hore dole. a nikdy ma to netrapilo 🙂

nezabudka8
autor
9. dec 2015

Jej mňa len zaujímalo ako a čo papajú dedičky iných mamičiek pri zavádzaní príkrmov. Ako im spinkajú a či dodrziavajú 3hodinový odstup pri UM. Pri kojení je to jednoduchšie. Každý si i tak robí ako vyhovuje jeho dropcovi 🙂

michaela1711
26. dec 2015

Mne spinkáva tak ako je unavené nenútim ho na nejaký presný režim. Môj má 5 mesiacov a snažím sa mu dávať okolo obeda zeleninový príkrm ale chcem zaviesť aj polievočky a druhé to mi lekárka poradila naša a to tak od 6 mesiaca už bude papať aj jogurtíky biele s presnidávkou alebo s džemom domácim alebo čistý jogurt. Tak na raňajky aj stále mu ešte dávam Nutrilon a okolo toho obeda zeleninový alebo ovocný príkrm medzi tým mliečka a tak okolo 6 večer mu dávam kašu ryžovu s UM ešte si na to jedlo fakticky len zvyká ono dieta netreba nútiť k jedeniu hlavne aby sa neznechutilo. Ja v budúcnosti plánujem dávať tak ako mi moja pediatrička poradila. Nie dávať umelé výživy z obchodu ale s čerstvej zeleninky a ovocie kupujeme v bille ale pozeráme ktoré sú buď českého alebo slovenského pôvodu aby neboli postrekované tak sa snažíme to sledovať. A plánujem to v budúcnosti tak že ráno mliečko, na desiatu ovocný príkrm, na obed polievočka keď nebude chcieť aj polievočku aj druhé rozdelím si to tak že dám jednu hodinu polivočku a neskôr druhé hlavne pomaličky a na prvú večeru kašu s mliečkom a na druhú večeru mliečko. Uvidíme ako si aj ono zvykne to je len taký môj plán ale samozrejme budem to prispôsobovať dietatu. Ale to samozrejme plánujem aj neskôr ale najviac začínajú deti papať od tých 6 mesiacov.

sardinka335
26. dec 2015

@nezabudka8 je fajn mať nejake pevne body dna aj ja to tak mám, ale nie som otrokom nijakeho režimu radim ti nebud ani ty. Ráno vypravím staršie deti do školy a 6 mesačnej umyjem riťku - pokadena, oblečiem do domaceho a dam mlieko - 120ml Nutrilon. Mlieko davam ,,na poziadanie,, teda nedodrzujem ziadne presne časy , ked vidim ze uz by jedla tak dam jest - moja pije male davky a tak 3 hodiny su vela a to aj pre dospeleho a nie to pre dieťa. Okolo 10:00 - 11:00 ide spať do kočika von, po zobudení dostava prikrm a doje sa mliekom ak sa mi zdá ze potrebuje, potom uz pokračujem len mliekom kedy pýta - posledne davam po kupani okolo 20:00 - 140ml Nutrilon a 2 čajove lyzice kaše Nomina alebo aku mam na zahustenie - to viem ze vypije. Potom davam spat a v noci zvyknem davať ešte 1x 120ml mlieka ale ako kedy - podla potreby, podla toho ako spi aka je noc.
V tomto veku uz deťom idu aj zuby preto podla mna stačí mať pár pevných bodov ako rezim lebo napr. teraz moja mala je dost upišťana - zuby nevidim, ale podla mna su to zuby a potom kazdy režim ,,pada,, a dodržujem len zakladne body ako rano, obedny spanok, kupanie plus papanie....zaspavanie a spanie v noci je velmi individuálne u nas - raz lepšie a raz horšie

pg
2. jan 2016

Nám to tiež nevychádza podľa tabuliek. Máme 7m. ráno o 9-10hod ( o siedmej stáva ale nechce jesť o ôsmej chce spať tak do deviatej) umelé mlieko 120ml o 11hod spanie(30min až 1h ) o 13tej obed (zelenina) ,o 14tej spánok( max1h) o 16-17tej umelé mlieko o 18tej zasa spánok a po kúpani ktoré je o19tej dám kašu 100ml a dokojím O) A ide sa spať.Medzi každým spánkom ak malá spí doma a trocha sa prebudí tak ju nakojím a spí ďalej .Ak spí vonku spí dlhšie a nepotrebuje mlieko.Počas dňa ešte dávam vodu.Cez deň to vychádza každé 3hod jedlo,spánok 3x.,4 krát strava.(mlieko,zelenina,mlieko,kaša ) Cez noc sa budí už ani nerátam koľko a nakojím. Všade v píšu že dieťa má mať a až 6 jedál ale ja neviem kde by som ich narvala do toho dňa,malá niekedy ani nechce jesť. Ovocie jej veľmi nechutí.Tak zatiaľ je iba zeleninu naobed a večer kašu. Ovocie pár lyžíc po obede a dokŕmim mliekom.