Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Denný režim dieťaťa

lucilucik
16. jan 2013

ja by som sa chcela spytat od kolkych mesiacoh dietata mam ucit na jeho denny rezim ako je spavanie v rovnaku hodinu aj jedenie dakujem 🙂

k_a_j_k_a
16. jan 2013

@lucilucik my sme mali u oboch od malicka cca nejaky ten rezim. Utriaslo sa to same prvy mesiac. Nic som nerobila nasilu, ani som o tom nejako neuvazovala. Akurat prechod na jeden spanok denne bol trosku narocnejsi, lebo asi prvy tyzden byvali unavene, no zase dvakrat mi uz nezaspali 🙂
Ty mas malinke babatko, cize najlepsie je robit cinnosti priblizne za sebou. Nie je ani tak dolezite, ze kedy (pol hodina-hodina hore-dole), ale dolezita je postupnost a ono sa to casom utrasie a babatko sa nauci. 🙂

mirkita
16. jan 2013

@lucilucik aj u nas to islo nejak prirodzene...kym som len kojila (do 5-6 mes) tak boli spanky cca v rovnake hodiny 3x denne, z toho jeden si odkrutil v kociku na prechadzke alebo na balkone...predtym bol kojeny, po tom bol kojeny a mali sme vzdy vecerne kupanie...cez noc som kojila kolko si pytal...
a potom ako zacal papat prikrmy tak veeelmi postupne sa nam to dostavalo do 2 spankov a jedneho obeda plus som pridavala nejake desiate a olovranty...nieco take...spanky mal tiez plus-minus v rovnake casy, aj vstaval rano podobne,vecerne kupanie...
taky skutocny rezim mame od cca 1 roka ked presiel na jeden spanok denne a kojila som uz len rano, vecer a cez noc...cize spanok v rovnaku dobu a predtym alebo po tom obed...ako vyslo
ono sa to fakt cele nastavuje prirodzene... 🙂

mirkita
16. jan 2013

@lucilucik a vlastne mi este napadlo ze ked mal maly 3-4 mesiace, davala som ho spat po cca 2,5 hodinach, viac ani nevydrzal hore, ale snazila som sa nech aspon 2 hodiny po zobudeni je hore a potom som sledovala kedy ho dat spat..

lucilucik
autor
16. jan 2013

@mirkita moja mala spi stale ked sa jej chce spinkat tak ju nepreberie nikto tak to budem riesit az ked bude starsia lebo sme vybavovali jej pas a akurat spala a musela byt zobudena tak sa nedala zobudit budili sme ju 1.5hod az sa nam to nakoniec podarilo nepomahalo na nu nic 🙂

mirkita
16. jan 2013

@lucilucik to je super, len nech spinka...nas prvych 10 tyzdnov hlavne preplakal cez den 😀 a potom od toho 4. mesiaca nam fungovalo to ze bol cca 2,5 hod.hore a potom som uspavala...postupne bol z toho rezim, ale boli aj vynimocne dni samozrejme

dendy1
16. jan 2013

Práve som začala čítať knižku: A dosť! Francúzske deti nevystrájajú pri jedle. No škoda, že sa mi také niečo nedostalo do ruky pred dvomi rokmi, pred narodením našej malej. Zábavná a kopec rád čo sa dajú použiť od narodenia. Ono to nie je leno jedení , ako by sa podľa názvu zdalo. Veľmi logické, prirodzené a jednoduché teórie, čo aj ozaj fungujú
Cca12€ oplatí sa prečítať si to.

cerez
17. jan 2013

@dendy1 Dostala som ju na Vianoce a nejdem sa k nej dokopať. Vravíš, že je dobrá a oplatí sa ju čítať? Od zajtra ju začnem čítať. Díky za referencie!

zuzi282
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tu začni písať odpoveď...

Odošli