Denný spánok 1,5 ročného dieťaťa

deedol
25. nov 2019

Ahojte, maly ma 19m, od roka spi cez den len 1x vacsinou presne 1h20min. Mame podozrenie, ze mu idu posledne zuby, ale nic nevidime, len obcas do niecoho zahryzne, co predtym nerobil. Problem zacal byt s dennym spankom - rano vstava okolo 6, zriedka trocha neskor. Spat ho davam o 12.00-12.15 a vecer o 20.00. Doteraz bolo cez obed vsetko ok, vzdy zaspal do 10min, ale posledny tyzden je to peklo. Najprv sa prehadzuje, potom vstava, chodi, vymysla, ked ho dam na matrac na zemi, tak odide a zacne sa s niecim "hrat", ked ho dam do postielky, tak z nej vylieza... Vzdy sa to skonci hroznym revom, lebo mu nieco nedovolim robit (napr. dnes tahat na seba zavesy), a potom zaspi. Cim to moze byt? Tymi zubami? Inokedy cez den je v pohode, akurat teda to zvysene hryzenie som si vsimla, inak je vesely, normalne je aj pije... Alebo ho davam spat skoro? Mam pocit, ze po 6h bdenia je to tak akurat, keby isiel neskor, tak neviem, ci by potom vecer zaspal o tej osmej... Prosim poradte, co s tym alebo co vyskusat, lebo uz som na nervy (viem, vela z vas to ma horsie, ale ja na taketo revy nie som zvyknuta a sama som dost prchka povaha) a potom nanho kricim, ze mu neviem pomoct :-/

miruslb
25. nov 2019

Ahoj, ja mam 18 mesačnu slečnu a je to tak isto. Ale ja ju nechávam. Proste keď má spať, zavriem sa s ňou v izbe. Najprv pekne leží, oddychuje, potom z ničoho nič vstane, začne na mňa bľabotať, škerí sa na mňa, lozi po mne.. Keď vidí že nereagujem, zlezie z postele, otvorí /zavrie zo 2 šufliky, pomotká sa po izbe a keď vidí že sa nič nedeje, opäť príde do postele, prituli sa a zaspí. Väčšinou sa takto uspava 45 min, ale mne to nevadí. Ja si pri tom oddýchnem a keď zaspí idem si robit ďalej čo treba. Ale takto je to úplne bez plaču a nervov a stresov z uspávania. A večer je to podobné, až na to, že keďže je tma, tak z postele nezide lebo sa bojí, tak jej veľa rozprávam. O zvieratkách, o tom čo sme robili cez deň atď... Tak to ma počúva a žmochlí si plienocku pri tváričke.

deedol
autor
25. nov 2019

@miruslb No presne toto skusam aj ja, ze ho necham a ja lezim a tvarim sa, ze spim (a oddychujem). Len ked on vzdy vymysli nejaku fakt blbost ako dnes tie zavesy :-/ No nic, budem skusat dalej. A cvicit si trpezlisvost, ktoru nemam. Som rada, ze v tom aspon nie som sama 🙂

lienka9
25. nov 2019

@deedol mame presne to iste.ale vidim to v takych vlnach,asi tyzden trva ked nepokojne zaspava,trva zaspavanie dlho,chce robit vsetko len nie spat.. a potom zas klud a zaspi klasicky v postielke...pripisujem to zubom,lebo nic ine sa nedeje a zrazu zub na svete.

deedol
autor
25. nov 2019

@lienka9 jej, ani nevies, s akou ulavou citam, ze nie som jedina neschopna uspat svoje dieta 🙂 u nas zuby nikde, lebo uz vsetky ostatne okrem patiek davno ma, ale presne mam pocit, ze tyzden dobre, tyzden zle... Uz raz bolo taketo "obdobie" asi pred mesiacom, ale preslo po par dnoch, tak som si hovorila, ze to bola len nejaka haluz. no teraz po tyzdni uz to nedavam (hlavne kedze maly inak nebyva uplakany). dakujem za utechu🙂

evkamotka
26. nov 2019

Ked porovnam s mojim, spava normalne. Skus teda posunut az na 13tu,prip ho doobeda viac unavit (ist von)

deedol
autor
26. nov 2019

@evkamotka von chodime kazdy den. mozno skusim posunut, ale dnes vstal o 5 (zuby?) a aj tak zaspal az 13.15 po velkom a dlhom reve, tak neviem, ci to nejako pomoze :(

evkamotka
26. nov 2019

@deedol pri takom malom by malo ist len o obdobie. Moj ma cez 2 dnes nespal od 4.30,su 4 poobede. Zuby mu nejdu. Snazim sa mysliet pozitivne

deedol
autor
26. nov 2019

@evkamotka haha no ja som sa dnes vyrevala (ked zaspal) a je mi lepsie🙂 uvidime zajtra, len sa musim nastavit, ze z toho nesmiem mat hrozu, lebo to vyciti a just nezaspi. uz nech je po "obdobi" 🙂