Denný spánok s plačom u 9,5 mesačného synčeka

li_la
28. nov 2011

Pár dní cez deň zaspávame jedine s plačom. Máme už dlhšie harmonogram a malinký mi pekne zaspal sám v postieľke, niekedy si trochu pomrnčal, ale hneď pekne zaspal. Teraz začne veľmi plakať zakaždým, keď ho počas dňa položím do postieľky, plače, niekedy priam škrieka 5 - 10 minút, pokiaľ zaspí a potom sa niekedy po pol hodine zobudí.
Má takmer 9,5 mesiaca. Nemáte podobnú skúsenosť? Neviete, v čom by mohol byť problém? Sú mu už dva denné spánky 1,5 a 1-hodinové veľa? Alebo keď ho ukladám, je už unavený až príliš kvôli aktivite, ktorú cez deň vyvíja?

tinki
28. nov 2011

@li_la Podľa mňa len začína prejavovať svoju vôľu. Nechce sa mu ísť spať, lebo mu je dobre a baví sa. Ale je unavený, takže zaspí. U nás je to tiež tak. Ja moju uspávam na rukách a tiež keď ju dám na rukách do polohy ležmo, tak sa zlostí, kričí a do 5 minút spí. A to, že sa budí po polhodine, to je v tomto veku vraj normálne. Po polhodine sa fáza spánku mení a detí sa vtedy budia. U mojej ešte funguje, keď ju troška ponosím na rukách a ešte zaspí.

li_la
autor
28. nov 2011

@tinki Môže byť, mne sa to tiež tak zdá. Lebo aj si myslím, že je unavený, lebo mu hocikedy pri desiate padajú viečka... ale až tak strašne po 3 hodinách zase unavený podľa mňa byť nemôže... Dnes bol tiež hore po pol hodine, ale nechala som ho a potom som ho musela ísť budiť, lebo by spal ktovie do kedy... A teraz v kočíku zase začal zaspávať, aj keď nezvykne v kočíku spať... Na rukách ho neuspávam a chcela by som sa tomu vyhnúť, už teraz ho nevládzem nosiť, zdvíhať...
Koľkáteho februára sa malá narodila? 🙂

tinki
28. nov 2011

@li_la Malá sa narodila 18-teho a tvoj? Tiež by som bola radšej, keby nie na rukách. Ale ona mala strašné koliky aj reflux, sme sa ju nanosili. Takže akosi tak nejako si zvykla a od 6.-teho mesiaca mi stojí na nožkách. Takže nemám šancu ju uspať v postielke. Lebo keď ju tam položím, automaticky stojí na nožičkách a tancuje a kričí. Nechápem, kde sa tak ponáhľa 😵 . Vôbec je veľmi temperamentá. A moja práve vydrží hore max.3 hodiny medzi ranným a poobedným spánkom. Spí od pol deviatej do desiatej a potom od jednej do tretej. No a večer ju dávam o siedmej už na noc.

li_la
autor
28. nov 2011

@tinki No tak môj je malý flegmoš. 🙂 Zaspinkáva sám, v postieľke sa nestavia, dúfam, že ho to ani tak skoro ešte nenapadne... 🙂 Mne sa Samko narodil 15-teho. 🙂

tinki
28. nov 2011

@li_la Tak to ti v dobrom 😉 aj závidím. Lebo moja Alžbetka keď sa zobudí, tak je vkuse na nohách a stále len lozí a skúma. Otvára šuflíky, skrine, stále ju musím mať na očiach. 🙂

li_la
autor
30. nov 2011

@tinki Už som prišla na to, čo bolo vo veci... Bol asi ešte veľmi rozrušený, keď som ho ukladala spať. Večer sa vždy potulkáme na posteli a potom ho uložím a je to ok. Ale cez deň sme sa rýchlo najedli, prebalili a šup do postele. Ale včera aj dnes zaspal bez plaču, jedli sme skôr, potom sme sa trošku pozerali z okna - naša obľúbená činnosť a ležali pri sebe na posteli a pekne zaspal. 🙂

tinki
30. nov 2011

@li_la hlavne, že si na to prišla.. 😉