Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Deti a TV

kate1616
14. jan 2013

Čo si myslíte o tom ked dieta vo veku do jedného roka pozerá televízor? Je to škodlivé? Ked pozerá možno za celý den max hod.

alka221
14. jan 2013

urcite to skodlive nie je..a ta hodinka isto neublizi.. 😉

wena
14. jan 2013

Nuž, u nás nepozeráme TV ani my dospelí, nieže ešte deti (nemáme TV).
Akože nejako extra škodlivé to podľa mňa nie je, sú aj horšie veci, ale určite mu to nijako nepomôže a nie je to na nič dobré.

soldi
14. jan 2013

@kate1616 skodlive to nie je. ALE:
je to pasivna forma zabavy. miesto toho, aby si dieta ucila, aby sa naucilo hrat same, pripadne sa mu venovala, tak ho odlozis pred telku- z mojho pohladu- Tvoja pohodlnost.
a dalsia vec: ak pozera reklamy, tak unho neziaduco stimulujes selektivnu pozornost.

u nas to iste ako u
@wena TV sice mame, ale nepozerame ani my, ani moj syn.

jungle201
14. jan 2013

Aj nasa malinka pozera Tv a tiez si myslim ze skodlive to nieje. Ked pocuje nieco spievat tak hmed by pozerala spievankovo ani pritom nedycha

ankaevka
14. jan 2013

moja má 1 rok a zatiaľ tv nesleduje ani ju to nezaujíma...a som rada lebo starší syn má niekedy stavy hypnózy pri sledovaní disney channel a to sú len nervy 😠 keď ho chcem zaujať inak

kristiii
14. jan 2013

@kate1616 moj malý zbožnoval reklamy keď bol malinký a nemyslím že ho to nejak poznačilo, a čo poznám iné malé detičky tak skoro všetky na nich letia. a teraz fičí na mickey mousovi-nevravím že sedí hodiny denne pri telke ale jedna dve rozprávky podla mňa dieťaťu určite neublížia. k tomu že je to pasívna forma zábavy, ak nejaká maminka odloží dieťa k telke alebo počítaču na pol dňa-tak potom ano, ale ak si za tú dobu dokaže rýchlo niečo spraviť /niečo do čoho sa nedá zapojiť dieťa/ a potom sa mu naplno venovať tak je podla mňa lepšie ako sa to snažiť silou mocou spraviť "zapomoci" dieťaťa a stratiť tak nielen niekolko hodín ktoré sa mu v podstate stejne aktívne nevenuje, ale aj kopu nervov

majka1981
15. jan 2013

@kate1616 moja mienka je, ze dieta by do neakych 2 rokov minimalne (lepsie aj do 3, ak sa to da...) nemalo pozerat tv. lepsie je, ked sa obmedzi celkove a nepozera vobec a 1 hodina pre 1 rocne dieta je podla mna prilis vela. dieta to vobec nevie spracovat, nevie co sa deje, rodic by to mal vysvetlit co sa deje a pri pozerani tv to nie je mozne - ked tak radsej dvd/video, kde mozes stopnut a vysvetlit, co sa stalo.
tv je najcastejsi babysitter v dnesnej dobe, my sa zatial uspesne vyhybame a zvladame to vyborne. syn uz varieva so mnou, postavim ho na stolicku - najprv sa hra v drese "umyva" riad, umyva mi zeleninu a podobne. Ked ho to prestane bavit, donesie si puzzle a hra sa s nim.

solvia
15. jan 2013

Podla mna cim neskor zacne dieta pozerat telku, tym lepsie. Nie jedna literatura pise o tom, ze televizia nici schopnost koncentracie. Deti potrebuju priamu interakciu s rodicom, resp. ludmi pre zdravy rast mozgu. Udajne do 2 rokov by deti televizu nemali sledovat vobec a ja s tym suhlasim.

simca06022011
15. jan 2013

no moja draha dcera sa naucila pozerat svoje 2 rozpravky v telke a je to horor, kiez by som jej nedovolila na tu telku kukat.. momentalne sme bez tv cca 4 den,.. tak uvidime.. proste detom telka/pocitac a podobne vymetace mozgov vobec netreba.. iba na to cumia a ked chceme nieco ine robit, tak same nervy, bitky, kriky... no hroza 🙂) cize ja som za to aby deti telku nekukali vobec.. (ak nemusia som chcela napisat, ale to nie je treba, kedze nikdy NEMUSIA 🙂 ))
Citala som o tom clanov v geo alebo national geographics, nie je to vobec vhodne pre deti... brzdime im tym tvorivost, fantaziu.. a ucime ich sediet a prijimat .. a o tom co tam v tej telke chodi ani nehovorim 🙂 ale je to na kazdom rodicovi.. nech zvazi sam...

cacika
15. jan 2013

prvy syn nepozeral TV vobec asi do dvoch rokov, ani na to nebol cas. ale teraz pri dvoch detoch niekedy nemam na vyber, neviem ako ho inak zabavit kym uspim mladsiu, hlavne aby bolo polhodinku ticho...

lussy23
16. jan 2013

@soldi nikdy ste nepozerali, alebo ste prestali kvoli synovi?

soldi
16. jan 2013

@lussy23 TV program nepozerame uz strasne dlho, je to hnoj 🙂

dedenini
16. jan 2013

moja dcerka ma 9 mesiacov, a pozreva ropravky... nie casto..vacsinou sa hrajka ale telka je pustena a obcas na nu pozre..a nemyslim ze by tobolo zle...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli