Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Detičky rok po roku

muchacc
14. nov 2014

Dievčatá dá sa zvládnuť mať detičky rok po roku po sebe???

nyusika
14. nov 2014

jasne, ved co ine ti ostane ? jedno neodlozis predsa 🙂 ja osobne si myslim, ze ej to aj lepsei, ako vacsi vekovy rozdiel (4 a viac rokov), lebo potom uz akosi vypadnes z toho kolotoca...a navyse, aj kvôli pripadnej budúcej praci je to takto lepsie. s velkym rozdielom si vela rokov mimo pracu, vypadnes z toho ritualu, stratis pracovny navyk...

aksuram
14. nov 2014

@muchacc prvy rok bude tazky, ale dalej to ma uz len vyhody 😉

timca55
14. nov 2014

ja tiez rozmyslam ale sa bojim ze to nezvladnem , ci po finančnej stranke tak aj po psychickej , moja uz ma jeden rocik a je velmi ziva a keby som mala este jedno take, tak neviem ci by som to zvladla 😒

mliecnapena
14. nov 2014

Aj ja som chcela rychlo druhe babo. Schladil ma moj manzel. Medzi nim a mladsou sestrou je 19 mesiacov rozdiel a on mi vyslovene povedal, ze take detstvo nechce pre svoje deti. So sestrou si velmi nerozumel, ako mali sa spolu nehrali. Pamata si tu odstrcenost "do kuta", vystresovanu matku, ktora to podla neho dost nezvladla, bola casto nervozna a podrazdena. Myslim ze je to cele otazka rodicov, ale myslim ze je to velmi narocna situacia pre celu rodinu, najma pre starsieho surodenca a maminku. Musim uprimne povedat, ze malokedy vidim naozaj spokojnu a vysmiatu maminku dvoch malych deticiek, kde rozdiel je mensi ako 2 roky. Takze som rada ze sme pockali, moj syncek chodi do skolky a ked sa o par tyzdnov narodi druhe babo, budem sa mu moct v pokoji venovat. A argument, ze cim nizsi vekovy rozdiel, tym viac su si surodenci blizsi... nie vzdy to plati, vid priklad mojho manzela a mnohych dalsich. Ale urcite su aj pripady, kedy maminy zvladaju dve, aj tri malicke deti lavou-zadnou a az do dospelosti su zo surodencov nerozlucni kamosi 🙂

loxa
14. nov 2014

ja mam rozdiel 13 mesiacov a prvy rok??? pohoda najvacsia na svete..v zivote som nebola taka oddychnuta😀 viem , je to individualne, ale ja sa nemozem stazovat..skor teraz ked maju 2 a 3 roky je to tazsie..stale maju poziadavky, starsi chce mat vsetko jedinecne a mladsi chce mat vsetko ako starsi..jeden reve ked to dostane , druhy ked to nedostane, spia mi na striedacku..vonku jeden bezi tam druhy inam ..nechu sa drzat za ruky, nechcu jest rovnake jedlo a ked uvarim rozdielne revu ze chcu to co ma druhy...ked vymenim taniere, zasa to iste..😀 uz som si viac krat hovorila , ze uz som mohla byt v robote a mat pokoj ale ten rok sa to este da potiahnut. hlavne ked cez to vsetko vidim ako sa neskutocne lubia a ochranuju..urcite sa musi zena pripravit ze surodenci kratko po sebe su skor taki samorasti..nemozes sa im tolko venovat , ako by si chcela, predsa len viac varenia, viac prania viac upratovania , viac zehlenia..ale podla mna to krasne puto medzi nimi to vyrovna..inak financne to nieje moc rozdiel, teda ja som kojila oboch , UM dost stoji, to vela urobi a potom uz len plienocky, teda a kocik ten stal zo vsetkym 1000 e ale da sa aj na bazare kupit pouzivany..babatko ponosi po strasom surodencovi..my sme si nejaku financnu zataz nevsimli odkdy mame dve--ja by som to nikdy nevymenila hlavne aj pre to ze na teraz neplanujeme dalsie babo minimalne 10rokov a som rada ze s 2 detmi som bola na MD spolu 4 roky..ked mas 3 rocny rozdiel si 6 rokov doma a to by mna odrovnalo 🙂

stefka33
14. nov 2014

@mliecnapena Podobnú skúsenosť mám aj ja. Medzi mnou a sestrou je dvojročný rozdiel a jediné čo si pamätám z detsva je ako mi ubližovala, len čo mama zmizla z dohľadu. Vyslovene si z toho urobila zábavu. Keď som to mame vravela, tak mi len povedala, že čo si vymýšľam somariny. Bála som sa ostať s ňou sama. Nikdy sme sa spolu nehrali - NIKDY.

belllinka
14. nov 2014

@muchacc Staci, ak sa vonku pozries na tie matky, co maju deti hned po sebe, ten ich ustvany vyraz hovori za vsetko...

magdalenkami
14. nov 2014

mam 4 deti a 4,5,aj 1rocny rozdiel,pri tom vacsom rozdiele som vobec nebola cely cas doma z prace ,nastupila som vzdy po 1-2roku do prace,fungovali sme v pohode a pri tom 1rocnom rozdiele musim uznat,ze je to zaberacka,zvlast ked nie su stari rodicia,planovane by som to tak ja neriesila,pri 4-5r. rocnom rozdiele som bola urcite kludnejsia,vludnejsia k detom,sice teraz po prvom roku sa uz dostavam do normalu,ale vacsi rozdiel bol pohodovejsi aj pre mna aj pre deti,nikto nebol nikdy odsunuty,ziadne caste pockaj ,teraz nemozem... dojcim,uspavam......ale zalezi na povahe matky aj deti

muchacc
autor
14. nov 2014

@timca55 presne môj problem

janulka1980
14. nov 2014

@belllinka no ja vidim aj ine matky s ustvanym vyrazom a to maju len jedno.

@muchacc strasne zalezi ake deti mas. ak mas jedno nezvladnutelne, je to tazsie ako dvoch pohodakov 😉
a mimochodom, aspon nevyjdes z rytmu. moji su v pohode, starsia aspon neziarli, "stara sa", malicky este nechodi, papaju rovnake, lebo dcera sa prisposobila 🙂
zatial sa mame dobre 😉

miku1
14. nov 2014

@muchacc Zvládnuť sa to dá. Ja mám rozdiel medzi deťmi presne 2 roky, a aj keď ten prvý rok bol ťažký, to priznávam, teraz je to už pohoda. A odkedy mám staršiu v škôlke, tak je to ešte lepšie, nakoľko sa môžem plne cez deň venovať mladšej. Poobede, keď príde staršia zo škôlky sa už spolu vyhrajú oni dve, a ja mám veget a môžem si robiť svoje. Ale je pravda, že finančnú situáciu sme riešiť nemuseli, nakoľko sa mladšia narodila v rovnakom čase ako staršia, takže všetky veci podedila, dokúpili sme fakt len zopár kúskov, aby aj ona mala niečo nové a v čase, kedy sa mladšia narodila, už staršia plienky nemala, takže sme opäť kupovali plienky len na 1 dieťa.

emita
14. nov 2014

U nás bol rozdiel 18 mes. a malí sú skvelá partia. Dokonca sme im vybrali takú škôlku, aby mohli chodiť spolu do triedy. Majú fakt pekný vzťah a myslím si že budú mať krásne spomienky na spoločné detstvo. I keď musím povedať, že si neviem predstaviť že by som ich mala obrátene, lebo mladšia dcéra bola náročnejšie dieťa a tiež žiarlila napr. keď som brala cudzie deti na ruky a pod. Starší syn bol úplne iný, takže sme si kľudne mohli dovoliť druhé (plánovane).

timca55
14. nov 2014

@muchacc ved toto, takto ked mame jedno , tak akurat vsetko stiham , mame poupratane , navarene kazdy den, mame cas aj na prechazky , sem tam si najdem cas aj pre seba dokonca, a pri dvoch clovek musi mat uz vela trpezlivosti, a samozrejme aj peniazky , lebo ked viem ze nedokazem im zabezpecit aspon ten minimum tak aj tie deti budu len trpiet, bo z lasky sa nenajedia bohuzial

emita
14. nov 2014

@loxa tiež spomínam na prvý rok ako na najkrajší rok v mojom živote. Ako fuška to bola, ale zároveň ma to neskutočne napĺňalo a nemala som čas riešiť "somariny" :D

kaktusik007
14. nov 2014

Ja mam deti do roka... Miestami som z nich na prasky, ale myslim, ze je to standard... Osobne, nemat mladsieho do roka, tak mam iba jedno dieta... Na druhe by som uz proste nenabrala nikdy odvahu 😀 😀 😀

@aksuram praveze prvy rok je pohoda, teraz je to pruser, ked su vacsi 😀
@loxa presneeeeee!!!!

@timca55 tvoje obavy su opodstatnene 😀 Ale tak to nemozes riesit... Ja ked si predstavim, ako tu niektore riesia ze rocne dieta je male babatko, a moj starsi v tom case fical a prebaloval mladsieho surodenca uplne v pohode.... Tak mierne niekedy nechapem 🙂

@muchacc tvoje dieta ma rok a tri mesiace --- ty deti s rocnym rozdielom mat uz nebudes... Takze pohoda jahoda, aj ked zase -- prave dvojrocny rozdiel je vraj zahul --- neviem posudit, nemam taky 🙂

timca55
14. nov 2014

@kaktusik007 tak ja viem ze sa aj tak da, priatel tiez tak bol vychovany, bo ma este daslich troch surodencov .tak mi svokra rozpravala 🙂

janulka1980
14. nov 2014

@kaktusik007 no presne,teraz rozmyslam,ze co to za otazku ked tvoja @muchacc Elinka ma uz 1rok a 3mesiace. to sa uz nedozenie 😀

Tu začni písať odpoveď...

Odošli