Detské kučeravé vlasy. Čo pomôže pri ich česaní?

tinkabb
2. okt 2011

Mám skoro 5r. dcérku a má veľmi husté a kučeravé vlásky. Pri každom česaní je to utrpenie. Existuje aj pre deti nejaký kondicionér, alebo rozčesávač? Šampón 2v1 nepomáha:( Poraďte mi prosím, ak máte takú istú skúsenosť. Ďakujem. Tina

simisi
2. okt 2011

ahoj,moja dcerka ma zasa strasne dlhe vlasiska a nasli sme od Schaumy,sprej na rozcesavanie vlaskov pre deti,u nas zabera perfekte,vyskusaj 😉

tinkabb
autor
4. okt 2011

Ďakujem, ideme hľadať. Dnes ráno to bolo zase utrpenie:(

kvojtanikova
4. okt 2011

ja len uplne odveci - mala je prekrasna a take vlasy mat u deti, to je moj sen. No ale vidim ze z pohladu rodica a upravy vlaskov to nie je med lizat ☹

titkovamiriam
4. okt 2011

oriflame ma kondicioner na detske vlasky 😉

tucina2
4. okt 2011

Ahoj.Moja malá nemá až také kučierky,ale aj tak máme obrovský problém pri rozčesávaní.Vyskúšali sme všeličo,ale nakoniec mi kaderníka poradila dávať trošku kondicionéru,ktorý aj ja používam.Vlásky jej rozčešem len ked sú mokré.Pri suchých som bez šance.A proti suchým vláskom ako to pri kučierkach býva jej do vhkých vláskov votriem 2 kvapky mandlového oleja.

tinkabb
autor
5. okt 2011

@simisi Ahoj, u nás som ho nedostala. Len v DM mi povedali, že ho sem tam objednajú. Tak ideme čakať. Ďakujem Tina

tinkabb
autor
5. okt 2011

@tucina2 Ja jej tiež dávam môj kondicionér, len som sa bála, či to nie je na jej vlasky silné. Tvoja malá má tiež krásne vlásky. Aj tebe tak vrieska, ke´d ju češeš? Naša sa dá učesať, len keď jej poviem, že bude mať vši a ostriháme ju dohola🙂

tinkabb
autor
5. okt 2011

@titkovamiriam Ahoj, nevieš o niekom kto objednáva z Oriflame? Moje kamošky robia len Avon.

titkovamiriam
5. okt 2011

fuu to teda neviem ☹ ,skus im napisat mail mozno ti poradia najblizsiu poradkynu,alebo zajdi sem do temy avon a oriflame:
https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/avon-lady-a-oriflame-lady-ake-su-vyhody/

simisi
5. okt 2011

@tinkabb u nas ho bezne predavaju v 101,v drogerii Teta aj v tescu sme ho uz kupovali

mechurik
1. jan 2012

ahojky, ja robim oriflame, mailik je krasa.oriflame@gmail.com

mona333
2. jan 2012

@tinkabb spolužiačka z výšky mala presne takéto vlasy,ale keď bola malá,tak ich mala po pás a tak sa tie kučery natiahli a dali sa česať. No teraz ich má presne ako tvoja dcérka v vravela mi,že ich rozčesuje len keď sú mokré,lebo kučeravých suchých vlasov,by sa hrebeň nemal dotknúť,lebo sa tým vlasy ničia.

katey
3. jan 2012

@tinkabb Ahoj, tvoja mala ma naaadherne tie vlasky. Vies co, ja pouzivam na rozcesavanie kondicioner bezoplachovy od schwarzkopf http://www.najlacnejsievlasy.sk/www-najlacnejsi... . Sice neviem, ci je vhodny aj pre deti, ale zas na druhej strane, preco nie? to sa len nastrieka a uplne lahko sa rozcesu vlasy. a uz som to pouzivala aj na suche, ale to len v pripade nudze.

pancake
28. feb 2014

prosím vás mamičky neporadíte mi detský kondicionér na vlásky ale musí byť zmývateľný. to mám podmienku. a chcem vyslovene detský bez tých kade jakých chemických prísad. dakujem moc za akékoľvek nápady.

gabrielkaa
28. feb 2014

@tinkabb ahoj, ja mám malú presne tak isto veľkú a tak isto brčkavú slečnu, ak nie viac 🙂 U nás to česanie je tiež problém trochu. Češem ju len vtedy keď jej idem vlásky aj umyť. Spreje na rozčesávanie som mala aj od Avonu aj od oriflame a dokonca detské spreje na rozčesávanie predávajú v dm drogérii. Ja som nakoniec od týchto rozčesávacích sprejov ustúpila, lebo detský od Avonu obsahuje silikóny, tak jej radšej dávam môj kondicionér bez silikónov a kúpila som cez internet špeciálnu kefu a tá nám veľmi pomohla, lebo aj ja mám kučeravé vlasy. Trošku jej ich pred umytím navlhčím a také jej ich prečešem čiastočne, kým je to pre ňu únosné a potom šup do vane, našampónujem vlásky, a po umytí jej dám kondicionér a ešte kým ho má na vlasoch tak rozčešem špeciálnou kefou....a to vydrží úplne v pohode.

meriii
26. máj 2014

@gabrielkaa ahoj riesim ten isty problem pri cesani a rozcesavani..mna zaujalo co si napisala specialna kefa..Nemas foto, kde ju mozem kupit? Dakujem 🙂

gabrielkaa
27. máj 2014

@meriii Ahoj, no ja som si ju objednava z internetu. Ak mi to tu dovoli poslem ti link. Ja sa s nou cesem tiez, lebo mam brckave takisto. Ona cese na inom principe, akokeby tak "hladi" vlasy kym sa nerozcesu.. Idem kuk ten link. Je to "tangle teezer a tu je link:
http://navlas.sk/pece/tangle-teezer?gclid=CPn1p...

meriii
27. máj 2014

@gabrielkaa
Ahoj pozrela som tu stranku len konkretny vyrobok tam nie je vies mi poslat podla obrazku kod vyrobku? Mozes aj do Ip aby sme nerobili reklamu.Dakujem.

alex999
27. máj 2014

Ahoj , pozerám, že tvoja mala ma moje vlasy 😀 Moja Natalka to ma trocha menej "afro" ale u nas pomaha moja vlastna skusenosť, vlasy rozčesavam len ked umývam hlavu, to je mokré vlasy, teda aj mojej malej, používam NIE hrebeň, ale kefu na vlasy, veľké a riedke štetiny, ráno keď jej dávam vlasy do copa kefu poriadne namočím do vody a takto češem, boli to menej. Ja svoje vlasy nečešem, nema to význam lebo sa len rozpíria, dám gel na vlasy a stiahnem do gumičky. Pri rozčesavani používam najpr balzam , rozčešem, dám šampón na vlasy, opláchnem, a ešte raz dám balzam/kondicioner, opláchnem a necham vyschnuť, takto postupujem aj u seba, aj u malej. Lepši spôsob som nenašla 😉
Vlasy mojej malej 😉

gabrielkaa
27. máj 2014

@meriii ahoj, su tam viacere, ale lisia sa asi len farbou podla mna. ked chces konkretne, my mame tento ruzovy:
http://navlas.sk/starostlivost/kadernicke-potre...

meriii
27. máj 2014

@gabrielkaa ano uz som ho nasla dakujem za info.

markes241
10. feb 2016

moja ma ako černoska a na rozčesavanie hladam niečo

miroslavabodiova
21. okt 2016

Baby moja ma afro pouzivame teezer kefu ale sampon nivea detsky len chceme prejst na nejaky specialny na kucerave vlasy.viete o niecom???

miroslavabodiova
21. okt 2016
mirkayami
25. okt 2016

Ahojte. Moj maly mulatko ma vlady po ocovi a nepouzivame ani kondicioner ani ziadne spreje a podobne, staci kefa Tangler teezer.

maykaaa1122
9. nov 2016

ja malej niekedy stieknem na vlasy moj kondicioner..ale iba raz za mesiac. Detske vlasky este nie su tak poskodene ako nase. 😀

javorinska
9. nov 2016

Babule ake krasne vlasky maju vase male. Viem si ale predstavit kolko roboty s tym musi byt 😀 A hlavne sa stavim ze male pri tom este aj placu a boli by najradsej keby si vlasy nemuseli vobec rozcesavat, ze? 😀

millenia
21. feb 2021

@alex999 tie vlásky malej sú nádherné