Používame cookies. Viac informácií tu. OK
nibiru
9. jún 2012

no mala si sa stažovat na pristup pracovničky pravdepodobne to bola niaka brigadnička ktora asi nema robotu tak zobrala čo prišlo jaaaj ja to počut by som jej dala 🙄 škoda že naprikald študenti socialnych služieb,odborou nemožu mat takuto prax-brigadu no nebolo by to super podla mna aj vhodne.

karmelka77
10. jún 2012

@stanka02 kolko mal ten maly rokov? Ze tam bol bez rodicov? s tym treba ratat ze na takychto miestach pracuju taki ludia bohuzial, nie je to skolka, nemozme cakat ze sa detom niekto bude venovat a nie to ich este lutovat. Ja tym ze chodim s malym do kutikov som uz videla rozny pristup zamestnancov a to co cakavas je podla mna nieco co najdes malokde...bohuzial a tie studentky to je este horsie, take ktore nemali este deti nevedia ako sa k nim spravat...takze bud ich ta, nedavat alebo ratat s najhrosim a ak natrafi niekto na super pristup je to len plus🙂))

janinah
10. jún 2012

nezverujem dieťa cudzím osobám a tak sa mi nestalo,že by som niečo podobné musela riešiť

sante81
10. jún 2012

ani nie 2 ročné dieta? bez rodičov? u nas to funguje tak ze dieta do 3 rokov s matkou - otcom, aspon ja osobne by som nenechala tak malé dieta na starost nejakej fuchtle kt nevie ani kde je sever.

sisaha
10. jún 2012

@stanka02 najlepsie urobis, ked zistis majitela kutika a svoju skusenost mu opises. Ak mu bude zalezat na dobrom mene, tak ta pani si tam viac na zadok nesadne (nemam tym na mysli, ze dostane výprask) 😉

stanka02
autor
10. jún 2012

@sante81 Moj syncek ma skoro 2 roky a ja som tam bola s nim, prave preto som ten pristup videla.
@karmelka77 chlapcek mal okolo 4 roky

vendulka80
10. jún 2012

@stanka02 No mna by zaujimalo ako zareagovala ta mamicka, ked prisla po syna a videla ho uplakaneho. Ja by som asi tu dotycnu natiahla ako zabu 😠
😠 Ja tiez v kutikoch nikdy nenechavam dceru samu, vzdy tam idem s nou ja alebo muz. Mna vedia vytocit najma velke deti, ktore tam idu rovno zo skoly asi namiesto druziny a skacu bezhlavo na trampolinach,neberu ohlad na malych drobcov.
A co je horsie, tie slecinky, ktore to tam akoze strazia to maju na haku. Preto sa tam bojim nechat dieta same. Ja som bola svedkom toho, ako tam jedna mamicka nechala ani nie 2 rocne dievcatko a bola vyse hodiny na nakupoch. Ta mala zacala plakat hned po jej odchode a vobec sa nedala utisit, no boli sme rozhodnute ist matku pohladat po obchodoch. Potom sa vratila s otazkou" nejaky problem?" , zobrala dieta a odisla. Ja taketo typy obdivujem 😠
Velmi dobre si spravila, ze si chalpceka utisila, chudak maly 😢

vendulka80
10. jún 2012

@vendulka80 tu "dotycnu" som myslela pani, ktora davala pozor a nie mamicku toho chlapceka 🙂

stanka02
autor
10. jún 2012

@vendulka80 ta stara pani to podala tak, ze chlapcek bol neposlusny a, ze spadol. Pani sa zachovala, ako keby ona zistila, ze ma odrete kolienko a matka nic nepovedala. Ja som sa uz na to vykaslala riesit to dalej.

tea333
10. jún 2012

@stanka02 v kutikoch nepracuju ziadny certifikovany pedagogovia, su to vacsinou brigadnici, velakrat maju na haku.ani ich pozornost nie je bezodna, a preto by som dieta bez dozoru nenechavala. 4 rocne dieta mi pride celkom male na to, aby sa vedelo same ustrazit. ked vyberame skolku, opatrovatelku, musia byt neviem ake kvalifikovane, mile, pozorne, ale v kutiku mamicky nechaju v pohode 3 hodiny dieta pri brigadnickach, ktore casto ani nedavaju dobry pozor. pre mna nepochopitelne.

anjelicek26
10. jún 2012

Dieta pod tri roky takmer nikde do detskeho kutika nezoberu, lebo tam ani nepatri.... take dieta ani neni zvyknute byt bez maminy, nechapem, ako ho tam vobec mohla - odlozit - . V detskych kutikoch pracuju brigadnici, aj moja sestra si popri VS sem-tam tak privyraba.... a to je uz len o stasti, aky personal tam ten ktory den v kutiku bude... preto by som tam dala len dieta, ktore je uz celkom sebestacne, bude sa hrat alebo si kreslit.

stanka02
autor
10. jún 2012

@tea333 tiez by som svojho drobca nikde takto nenechala. No sme ludia a ked uz nie zodpovednost /zodpovednost by mala byt/, tak aspon ludskost by v kutiku bola vhodna.

kathynka
10. jún 2012

smutne je, ze aj v detskych centrach, kde nie su animatorky (alebo proste slecny na dozor), ale priestor pre deti, kde sa hraju a mali by byt pod dozorom vlastnych rodicov, su problemy...
pred vyse rokom som tak chodila s malym chlapcom, ktoreho som v tom case opatrovala do detskej kaviarne v petrzalke hopsasa...tam si mamicky veselo posadaju, klabosia pri kavicke a deti maju na haku...hlavne, ked su to uz deti vo veku 3+...ale totalne bez zaujmu, sak su samostatne, naco sa im venovat...najlepsie si este sadnut chrbtom k herni, aby vobec nevideli, co sa tam deje...potom sa stane, ze je tam agresivny chlapec voci inym detom, ktory dokonca pri nafukovacom hrade strcil do toho mojho, lebo ten moj mal asi 16 mesiacov v tom case a zjavne mu zavadzal a maly sa mi rozplakal, ze ho sotil ten chlapec, tak mu este ten chlapec vynadal, ze je to jeho chyba...som pozerala jak puk...a mamicka nic, ta sa ani neobzrela, ked som jej pucovala vlastne dieta...a ked potom dobehol k nej sa napit a spustil tam svoj brutalny kasel, tak to sa mi uz nozik vo vrecku otvaral...
cize s centrami je to ani z voza ani na voz...bud nemate istotu, kto vam dohliada v centrach na starsie deti alebo neviete, na ake matky natrafite v centrach, kde si mate davat na deti pozor same...

nice202
10. jún 2012

u nas beru do kutika od 2 rokov BEZ rodica, verte ci nie. do 2 rokov S rodicom. ja malu v kutiku nechavam, pretoze sama sa mi tam pyta a vyslovene sa tesi. place a cirkusuje, ked chcem ist nakupovat s nou, ze nie, lebo ona chce ist tam k tete a k detickam. ide. inak tiez sa mi zda, ze sa tam detom mlade slecny velmi nevenuju. stale ich upozornim, nech mi na malu davaju pozor a venuju sa jej!

kristina009
15. jan 2014

ahoj ja som objavila novy kutik dubravke,je tam super este to len teraz otvorili takze tam chodi malo ludi,ale mojmu chlapcekovi sa tam paci.je tam aj opatrovanie kde maju pani na materskej ale ma zdravotnu skolu a pracou s detmi ma skusenosti,

kristina009
15. jan 2014

@anjelicek26 dubravke je detsky kutik prave pre tieto mensie deticky,je tam aj skvela opatrovatelka,ktora ma s detmi skusenosti.

moni244
15. jan 2014

@kristina009 a kde je ten kútik? ďakujem

kristina009
15. jan 2014

@moni244 na koprivnici za lidlom smerom dole

kristina009
15. jan 2014

@moni244 je to otvorene nieco vyse mesiaca,tak tam zatial nieje vela deticiek

moni244
15. jan 2014

@kristina009 jej, tam mi býva brat, to je v tej novostavbe? No super a majú tam aj kaviarničku pre dospelý dozor? žeby som dala rande so švagrinou v kútiku, my by sme pokecali a malá by sa zahrala

kristina009
15. jan 2014

neviem presne ako to funguje to by si sa musela spytat. Ja som tma bola s malym dozor som nepotrebovala. Ano maju aj kaviarensku cast odkial vidis na dietatko

jana_duricova
15. jan 2014

mam otázočku, je niekde v BA, najlepšie v Petržalke detské centrum pre malé bábätká, tak 3-4 mesiace?
ďakujem

Tu začni písať odpoveď...

Odošli